В Івано-Франківську випустили на волю понад сотню кажанів

Галицький реабілітаційний центр диких тварин спільно з Українським центром реабілітації рукокрилих випустили на волю понад сотню кажанів, частину яких вдалося врятувати у грудні в Івано-Франківську та Львові.

Цих вечорниць знайшли люди під час ремонту будинків, де вони зимували, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Після пробудження тварини вже не могли продовжити зимівлю, тому їх утримували в Галицькому національному парку, а частину передали до центру реабілітації рукокрилих, де їм надали фахову допомогу та перетримували до весни.

Серед цих вечорниць є й ті, яких викинули на мороз біля прибудинкової території багатоповерхівки на вулиці Угорницька, що у Франківську. Тоді 78 кажанів загинули, 23 — вижили. Досі ці рукокрилі були на реабілітації в Галицькому парку.

Заступник директора Володимир Бучко розповідає, що частину кажанів вже випустили на волю. Залишили тих, які потребували додаткового догляду.

"Протягом цього часу ми їх відгодовували. Це потребує чимало витрат, адже харчування має бути збалансованим. Утримували при відповідних температурах — 5-8 градусів тепла. Дотримувалися відповідної вологості", — каже Володимир Бучко.

До Червоної книги України віднесені усі види кажанів, які тут мешкають. За словами заступника директора Галицького НПП Володимира Бучка, це пояснюється тим, що їхні популяції скорочуються швидкими темпами. Тому сьогоднішній захід для того, аби привернути увагу громадськості до цієї проблеми.

Викидати рукокрилих, каже Володимир Бучко, взимку на вулицю не можна.

"Такі випадки, на жаль, непоодинокі. У Франківську протягом двох-трьох тижнів вечорниць викидали на вулицю в мороз. Багато тварин загинуло. Нам так і не вдалося встановити, хто це робив. Людям варто зрозуміти, що кажани роблять користь для нас. Вони знищують шкідників садів та лісів, вони харчуються шкідливими комахами".

Володимир Бучко також розповів, що робити, якщо в оселю залетів кажан.

"Підготувати картонну коробку, яка щільно закривається. Зробити в ній обов’язково дірочки. Постелити на дно коробки сухий паперовий рушник, туалетний папір або серветку. Одягти рукавички. Адже тварина, якщо відчуватиме небезпеку, може вкусити. Кажани дуже крихкі і їх можна просто розчавити, тому варто брати до рук обережно. Опісля помістити кажана до коробки. Якщо це тепла пора року — дочекатися вечора і випустити. А якщо знайшли взимку, то потрібно передати на утримання рукокрилого до відповідного фахівця або волонтера".

Також Володимир Бучко додав.

"Якщо ж ви знайшли багато вечорниць в себе вдома, то варто одразу звернутися до фахових спеціалістів, які заберуть кажанів з оселі".

На Прикарпатті на перетримку передати кажанів можна до Галицького центру реабілітації диких тварин.


Читайте також:

Кажани, яких у Франківську викинули на лютий мороз, одужують (ВІДЕО)


19.04.2021 1363
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

778
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1663
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1980 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7352
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15127 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1983

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

156

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

921

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

995

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1779
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

173
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

564
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

801
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3052
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

808
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1867
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

902
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35044 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

386
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

538
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

865
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

770