В Івано-Франківську відкрили велосезон (ФОТО)

У неділю, 21-го березня, в Івано-Франківську понад 40 роверистів офіційно відкрили сезон 2021 — здолали у велозаїзді понад 60 кілометрів рівнин, гір та бездоріжжя.

Про труднощі та особливості велотуру, важливість якісного спорядження, а також зародження і розвиток велоруху в місті поділилися учасники та організатори заїзду, передає Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати. 

Активний член велоруху Івано-Франківська із 10-річним стажем Володимир Семко розповідає, що в один бік їхали близько двох годин.

Загальний маршрут поїздки склав 50-70 км — залежить від того, хто де стартував і фінішував. Однак, завдяки легкому темпу навіть для непідготовлених людей цей кілометраж був нескладним.

"Взагалі у нас існують поїздки різних форматів. Хтось їздить бревети на 200, 300, 400, 600 та навіть 1 200 км, а хтось проїжджає 40-60 км поруч із домом. Для того й існує велоспільнота — щоб кожен міг знайти собі компанію відповідно до фізичних можливостей", — говорить Володимир Семко.

У 2017-му році чоловік переїхав жити в Лос-Анджелес і не був в Україні більше трьох років.

Позаяк до переїзду в США він був організатором відкриття і закриття велосезону, вирішив у такому ж форматі зустріти старих друзів.

Велосипедист об'їздив безліч куточків Прикарпаття, тому знає всі найцікавіші місця — для відкриття обрав одне з улюблених: "Завжди приємно повернутися туди, де був, адже з кожним таким місцем пов'язані теплі спогади. Цього разу ми їздили через Вовчинець в село Довге, воно розташоване в мальовничому місці біля річки Дністер".

У такі поїздки, каже Володимир Семко, потрібно брати насос, латки (ремонтний комплект), їжу, мати справний велосипед, одяг — до погоди, а, зважаючи на теперішню ситуацію, захисну маску.

Загалом у заїзді взяли участь трохи більше ніж 40 людей.

"Ми розуміємо, що ми в червоній зоні, і більш масовий захід провести не вийде. У наших велоспільнотах — сотні людей, тому довелося контролювати кількість охочих. Якщо згадати Велодень — подію, яку ми раніше організовували, — тоді учасників було більше двох тисяч, — розповідає Володимир Семко. — Сподіваюся, що пандемія скоро закінчиться, і ми зможемо провести справді великий велозахід. Франківськ — місто маленьке, але, мабуть, одне з "найбільш велосипедних" в Україні".

Особливість таких подій, ділиться Володимир Семко, у тому, що можна розділити задоволення, свої враження від катання з іншими: "Я зараз катаюся в Каліфорнії дуже красивими місцями, і єдине, чого мені бракує, — людей, які з тобою на одній хвилі. Тому дуже важливо підтримувати зв'язок з іншими велосипедистами".

Відкриття та закриття сезону організовують щороку, але у 2020-му їх не проводили через пандемію. Також, каже велосипедист, окрім офіційних заходів, існують щотижневі поїздки, які може організувати будь-який учасник велоспільноти. Долучитися до велопробігу можна через сторінки велоспільнот Franko Bicycle Club та Velo-Stalker — поїздки анонсуються на них.

"Також можна самому запропонувати маршрут і хтось обов'язково складе вам компанію, — каже Володимир Семко. — Кожна поїздка має рівень складності, і ви зможете обрати саме те, що підходить вам. Можете не хвилюватися: навіть якщо вам буде складно, ніхто вас не залишить. Для нас важливо, щоб людина відчувала підтримку велоспільноти, адже свого часу така підтримка була надана кожному з нас".

Одна з учасниць заїзду, велосипедистка-аматорка Наталія Масечко розповідає:

"Вирішила поїхати, бо перш за все — сонце, велосипед, погода, настрій, вихідний. Зараз великої можливості їхати дуже далеко немає, але є бажання рухатися, оскільки робота здебільшого сидяча. Знаючи, що там були мої знайомі, не було сумнівів, чи їхати чи ні".

Довгий маршрут на велосипеді Наталія Масечко долає вже вдруге, однак першого разу в один бік їхали електричкою, а на двоколісному поверталися назад. Велосипедистка каже, що під час підготовки до таких велотурів потрібно ретельно обирати спорядження:

"Скажімо, мій велосипед добре підходить до міського формату — він доволі важкий і, як би не здавалося, а вести важкий велосипед важче, ніж легкий, тому це для мене був виклик. Одначе плюс у тому, що їдеш не сам".

До слова, велорух у Франківську зародився ще у 2008-му році, однак більш масовим став у 2011-12-му роках.

"Ми росли і розвивалися, і з часом нас стало настільки багато, що почався поділ на тих, хто хоче більше спорту, більше кататися в горах, та тих, кого цікавить релаксова їзда та спілкування. Зараз існують два велоклуби — Velo-Stalker, з якого все починалося, та Franko Bicycle Club, який вийшов із нього і зараз організовує дуже багато цікавих велоподій. Але поділ на клуби — річ умовна: ми всі катаємося разом і дружимо багато років," — говорить Володимир Семко.

За словами голови велоклубу Franko Bicycle Club Юрія Симчича, цьогоріч франківські велоклуби організує чотири великі події. Зокрема, планують провести дві "двохсотки" — заїзди на 200 км, а також один заїзд на 300 км. Також проходитимуть перегони Franko 100 — потрібно подолати маршрут у 100 км.

Нагадаємо, Франківщина – перша в Україні матиме концепцію розвитку велосипедної інфраструктури.


Читайте також:

У Франківську запрацював велопрокат

Карантин вносить корективи: франківці масово пересідають на велосипеди (ВІДЕО)

Франківець розповів, як піднімався на велосипеді взимку на найвищу гору України (ФОТО)

Фотогалерея


24.03.2021 7887
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

511
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5224
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1427
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1308
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2569
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3958

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

350

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1181

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1023

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

944
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

260
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10635
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

336
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

602
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5653
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1426
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

295
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

203
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

573 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1008
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

877