В Івано-Франківську відкрили анотаційні дошки загиблим бійцям Олександру Єремягіну та Віталію Мазуру

Дві пам’ятні дошки загиблим захисникам відкрили у Івано-Франківську. Анотаційні знаки Олександру Єремягіну та Віталію Мазуру встановили та освятили на фасаді ліцею №1.

Про це йдеться на сайті міського голови, передає Фіртка.

Саме цей освітній заклад свого часу закінчували загиблі Герої. 46-річний старший Віталій Мазур з початку повномасштабного вторгнення кілька разів приходив до воєнкомату. Його вперто відмовлялися брати на службу за станом здоров’я. У цивільному житті чоловік був підприємцем, любив садівництво та природу.

Працював у зоомагазині, а пізніше реалізовував садовий інвентар. Вкотре прийшовши до ТЦК, своєю наполегливістю чоловік переконав усіх, що може стати в ряди захисників. Тоді потрапив на службу до прикордонної служби. Став старшим сержантом та начальником 2-го відділення інспекторів 1-го прикордонного загону.

«Любив дуже природу, працював в «Природі», за рибками дивився. Футбол любив. Коли його призвали, його декілька разів повертали назад. Він все одно йшов.

Разів п’ять, напевно, вертали його. Ну і нарешті його забрали. Він для мене Герой і назавжди залишиться Героєм. Вічна йому пам’ять», - каже тітка загиблого захисника Віталія Мазура Галина Мажак.

Олександр Єремягін – досвідчений військовий. Війна для нього, розповідає дружина, почалася ще у 2014-му. Вже тоді він став на захист країни у складі 80-тої окремої десантно-штурмової бригади.

«Він обрав найтяжчі війська – це ДШВ, тобто штурмові війська. Він хотів так. Він казав: «Я мушу піти захищати. Якщо не я, то хто?». Каже, мені треба своїх дітей, Батьківщину, сім’ю.

Казав, що заради них пішов на війну. У 2015-му році він демобілізувався, але підтримував зв’язок зі своєю бригадою, з хлопцями.

І от коли у 2022-му році це все сталося, в нас вже наплічник, вся форма була готова вже задовго до вторгнення», - розповідає дружина загиблого Героя Олександра Єремягіна Галина Смеречинська.

За плечима Олександра Єремягіна кілька великих звільнених міст на сході та півдні. З 2014-го року він пройшов найгарячіші точки фронту. Побратими кажуть, називали старшого бойового товариша батьком, адже саме він міг приймати найважливіші рішення під час найнебезпечніших подій.

«Наша бригада, яка складалася з 13 чоловік, називала його батьком, справжнім батьком. Тому що з тих оточень, і з того, що відбувалося там, він був тією людиною, яка могла вивести нас з оточення.

І завдяки такому багато із вас стоїть перед вами і може сказати про цю людину. Він є батьком для нас і для нас батьком залишиться завжди», - зазначив побратим загиблого Олександра Єремягіна Ренат Вовк.

Тепер на ліцеї №1, на жаль, вже три анотаційні дошки випускників цього закладу, які загинули, захищаючи нашу державу. Директорка закладу Любов Мурга звернулася до всіх учнів та присутніх на заході, озвучивши гасло загиблого Олександра Єремягіна.

«Вони тепер дивитимуться на нас з вами на кожному святі. І в них в очах сум і надія. Надія на нас з вами. Вони зробили все, що від них залежало, для того, щоби нам дати життя.

Життя сьогодні, життя завтра. І якщо ми не будемо пам’ятати це гасло з його уст: «Якщо не я, то хто?», то в нас не буде завтра», - зазначила директорка ліцею №1 Любов Мурга.

Пам’ятні дошки загиблим захисникам продовжать відкривати на фасадах навчальних закладів, де навчалися Герої. У межах програми громади «Івано-Франківськ – місто Героїв», каже міський голова Руслан Марцінків, пам’ять про кожного воїна буде збережена. 

 «Всі Герої будуть вшановані анотаційними дошками, турнірами, книгами, фільмами. І для нас дуже важливо – зберегти пам’ять про наших Героїв. Тому ми робимо це у школах, у навчальних закладах, там, де ходять діти, батьки, вчителі.

Це є можливість на реальному прикладі показати, що таке патріотизм, що таке любов до України.

Вважаємо, що це на часі і намагаємося, щоби щотижня були відкриття анотаційних дошок, щоби зберегти пам’ять хлопця чи дівчини, які віддали своє життя за незалежність нашої держави», - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

 


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2708
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

453
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14506 21
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1690
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

962
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6357

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

743

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1558

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1353

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1240
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

594
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

745
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1654
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

674
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

970
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6013
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14173
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

346
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

644
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

564
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

880 2