В Івано-Франківську відбувся забіг на підтримку українських військових, які перебувають у полоні

фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську навколо центрального міського озера відбувся благодійний забіг на підтримку військовослужбовців, які перебувають у російському полоні чи зникли безвісти під час бойових дій. У ньому взяли участь 52 людини.

Про це Суспільному розповів керівник департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради Віталій Матешко, передає Фіртка.

За словами посадовця, дистанція забігу складала 3 км. Віталій Матешко каже: організували захід, аби привернути увагу до українських військових та нагадати, яку ціну вони платять за нашу свободу.

"Сьогодні — особливий забіг, тому що він присвячений тим, хто перебуває в полоні. Це — і військові, і цивільні, і дітки. Хочемо такими акціями привернути увагу, щоб ми не були байдужими", — говорить Віталій Матешко.

Співорганізаторка акції та учасниця забігу Лілія прийшла на захід із 3-річним сином Миколкою. Вона — дружина оборонця Маріуполя, який нині перебуває у російському полоні. Жінка каже: дитина не бачила свого батька майже два роки.

"Мій чоловік був поранений ще на "Азовсталі", ми не знаємо про його стан. Знаємо тільки, що жодної медичної допомоги їм там не надають. Вони не мають де спати, вони — у холоді, голодні. Їх потрібно рятувати!" — говорить Лілія.

На "Азовсталі" був син Ірини, яка теж взяла участь у забігу. Жінка розповідає, що її син також — у російському полоні. Він пережив ув'язнення в Оленівці, потім — Донецьке СІЗО. Мати вже півтора року із сином не спілкувалася, тож, де зараз її дитина — не знає.

"Я ніколи не думала, що в 51 рік буду стояти перед камерами й казати таку страшну фразу: я не знаю, де мій син. Зараз шириться інтернетом, що обмін "заморозили". Як це розуміти? Нехай забирають своїх людей і віддадуть наших. Віддайте мені мою дитину!" — каже Ірина.

У парк на міське озеро прийшла й Елла Краснобриж. Жінка втратила свого чоловіка Ігоря у березні 2022 року. Тоді військовослужбовець боронив рідний Маріуполь від військових РФ. У забігу, каже Елла, бере участь заради всіх полонених українських воїнів.

"Уже 18 місяців хлопці в полоні. Хоча їм обіцяли 3-4 місяці максимум після виходу з "Азовсталі". А це триває й досі", — говорить Елла Краснобриж.

Першим фінішував у благодійному забігу на підтримку військовополонених Андрій Борис. Чоловік каже: перемогу присвятив другові дитинства — коломиянину Ігорю Тодоріву, який, обороняючи українські землі, зник безвісти понад пів року тому.

"Я випадково вийшов на прогулянку на озеро і бачу такий захід. У мене друг пропав безвісти. За нього й біжу", — говорить Андрій Борис.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


20.11.2023 Іван Муканик 481
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

827
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5269 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1714
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1730
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2872
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2504

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

434

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1644

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2378

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3114
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

199
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

753
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

936
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

507
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

689
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16168
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3047
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

335
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1165
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1015 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

813