В Івано-Франківську відбувся прем'єрний показ фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман"

Художній фільм режисера Тараса Томенка "Будинок "Слово". Нескінчений роман" показали в Івано-Франківську. Він — про українських поетів і письменників доби "Розстріляного відродження".

Творців поселили у будинку "Слово" у Харкові, щоб вони працювали на радянську систему. Про це на пресконференції розповів актор Станіслав Сукненко, передає Фіртка, з посиланням на Суспільне.

"Будинок "Слово", який побудували у 1927 році, це — такий унікальний експеримент, під час якого радянська влада вирішила зібрати в одному місці надзвичайно талановитих людей для того, щоб зробити відбір: хто лояльний, а хто — ні.

Кожна кімната прослуховувалася. Сталін розумів, що люди впливові й талановиті на місцях можуть зробити для нього велику шкоду, що Україна може бути іншою", — розповідає Станіслав Сукненко.

Зі слів митця, після прем’єри в Києві люди підходили й казали, що вони не чули про цей будинок.

"Така кількість творчих людей була страчена тільки через те, що вони не стали рупором радянської влади", — говорить Станіслав Сукненко.

При відборі акторів особливу увагу звертали на їхню зовнішню схожість зі своїми героями. У стрічці "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Сукненко грає українського режисера та драматурга Леся Курбаса. Перед зйомками актори ознайомилися з матеріалами про своїх персонажів. На знімальному майданчику вони називали один одного іменами героїв.

За словами Станіслава Сукненка, ця стрічка є продовженням документального фільму Тараса Томенка "Будинок "Слово", який вийшов у 2017 році. Знімати художнє кіно почали у 2018 році. Однак після того, як відзняли половину, роботу над ним припиняли на декілька років через брак фінансування.

"Історія, яку ми бачимо в цьому фільмі, заснована на реальних фактах. Зрозуміло, що це — художній фільм, і тут є авторська інтерпретація образів. Сьогодні в Харкові важко знімати реальний будинок "Слово", бо він виглядає сучасно. Тому дуже багато сцен з реконструкцією відзняли в Києві. Фільм — чорно-білий.

Там є тільки один кольоровий кадр. Це — найтрагічніша сцена. Загалом сценарій стрічки розписаний у чотирьох розділах за кольорами: білий, чорний, сірий і чорно-білий", — пояснює Станіслав Сукненко.

Актор також додає: сподівається, що фільм мотивуватиме українців дізнаватися правду про героїв цієї картини.

"Нам важливо було показати цих людей не геніями, а живими людьми. Вони були такі молоді, як ми, закохувалися, віддавалися почуттям, інколи були поганими хлопчиками й дівчатками.

Мені й моїм колегам важливо, щоб ми говорили про них сьогодні, згадували, щоб ми вчитувалися у їхні тексти, продовжували щось, що не завершили вони, бо історія повторюється", — каже Сукненко.

Фільм вийшов у національний прокат 9 травня. Представник компанії, яка є партнером національного показу, Віктор Вінтоняк закликав глядачів приносити із собою книги українських письменників та залишати їх у кінотеатрах. Таким чином охочі можуть долучитися до проєкту "Книга на фронт".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Візьмуть участь приблизно 90 виробників: в Івано-Франківську проведуть передвеликодній ярмарок

Представлять продукцію місцевих виробників: в Івано-Франківську проведуть весняний ярмарок


13.05.2024 Іван Муканик 747
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1020
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2764
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

958
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1021
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1026 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3067 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

874

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

760

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1077
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

121
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2323
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15055
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7370
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

802
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

365
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

279
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

368
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

643
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1098