В Івано-Франківську відбувся прем'єрний показ фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман"

Художній фільм режисера Тараса Томенка "Будинок "Слово". Нескінчений роман" показали в Івано-Франківську. Він — про українських поетів і письменників доби "Розстріляного відродження".

Творців поселили у будинку "Слово" у Харкові, щоб вони працювали на радянську систему. Про це на пресконференції розповів актор Станіслав Сукненко, передає Фіртка, з посиланням на Суспільне.

"Будинок "Слово", який побудували у 1927 році, це — такий унікальний експеримент, під час якого радянська влада вирішила зібрати в одному місці надзвичайно талановитих людей для того, щоб зробити відбір: хто лояльний, а хто — ні.

Кожна кімната прослуховувалася. Сталін розумів, що люди впливові й талановиті на місцях можуть зробити для нього велику шкоду, що Україна може бути іншою", — розповідає Станіслав Сукненко.

Зі слів митця, після прем’єри в Києві люди підходили й казали, що вони не чули про цей будинок.

"Така кількість творчих людей була страчена тільки через те, що вони не стали рупором радянської влади", — говорить Станіслав Сукненко.

При відборі акторів особливу увагу звертали на їхню зовнішню схожість зі своїми героями. У стрічці "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Сукненко грає українського режисера та драматурга Леся Курбаса. Перед зйомками актори ознайомилися з матеріалами про своїх персонажів. На знімальному майданчику вони називали один одного іменами героїв.

За словами Станіслава Сукненка, ця стрічка є продовженням документального фільму Тараса Томенка "Будинок "Слово", який вийшов у 2017 році. Знімати художнє кіно почали у 2018 році. Однак після того, як відзняли половину, роботу над ним припиняли на декілька років через брак фінансування.

"Історія, яку ми бачимо в цьому фільмі, заснована на реальних фактах. Зрозуміло, що це — художній фільм, і тут є авторська інтерпретація образів. Сьогодні в Харкові важко знімати реальний будинок "Слово", бо він виглядає сучасно. Тому дуже багато сцен з реконструкцією відзняли в Києві. Фільм — чорно-білий.

Там є тільки один кольоровий кадр. Це — найтрагічніша сцена. Загалом сценарій стрічки розписаний у чотирьох розділах за кольорами: білий, чорний, сірий і чорно-білий", — пояснює Станіслав Сукненко.

Актор також додає: сподівається, що фільм мотивуватиме українців дізнаватися правду про героїв цієї картини.

"Нам важливо було показати цих людей не геніями, а живими людьми. Вони були такі молоді, як ми, закохувалися, віддавалися почуттям, інколи були поганими хлопчиками й дівчатками.

Мені й моїм колегам важливо, щоб ми говорили про них сьогодні, згадували, щоб ми вчитувалися у їхні тексти, продовжували щось, що не завершили вони, бо історія повторюється", — каже Сукненко.

Фільм вийшов у національний прокат 9 травня. Представник компанії, яка є партнером національного показу, Віктор Вінтоняк закликав глядачів приносити із собою книги українських письменників та залишати їх у кінотеатрах. Таким чином охочі можуть долучитися до проєкту "Книга на фронт".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Візьмуть участь приблизно 90 виробників: в Івано-Франківську проведуть передвеликодній ярмарок

Представлять продукцію місцевих виробників: в Івано-Франківську проведуть весняний ярмарок


13.05.2024 Іван Муканик 713
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1414 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1718 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2515
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2330 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7567
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15286 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

348

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1062

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1129

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1921
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

304
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

685
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

919
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

949
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1975
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1029
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35177 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

294
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

504
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

651
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

968