
В Івано-Франківську презентували збірку тестових питань та відповідей про життя і творчість великого українського діяча, поета, прозаїка, одного із найактивніших представників шістдесятників — Василя Стуса.
“Справжній Стус” - назва книги не випадкова, адже, на переконання упорядників, серед яких відома на Прикарпатті письменниця Ольга Деркачова та Соломія Ушневич, це видання не лише інформативне — воно спонукає до розмів, оскільки тут відверто йдеться про те, що роками спеціально замовчували.
“Книга впорядкована у тестовій формі. Власне такий формат, у питаннях та відповідях, дуже цікавий та ефективний для молодого чатача, адже вважаю, що таку книжку учень, чи студент, більш охоче візьме до рук, ніж звичайну монографію. Тестовий формат ми використовуємо вдреге, перша збірка була про Івана Франка, яка стала популярною не лише на Прикарпатті, але й за його межами”, - каже Ольга Деркачова.
За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури Василь Стус зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в тюрмах, де й загинув.
Про це, кажуть письменника, треба говорити, а зокрема сьогодні, тому й обрали саме цю постать. “Спражній Стус” - результат творчого проекту “Перший рукопис”, який заснував Микола Палійчук, Богдан Томенчук, Ольга Бабій та Ростислав Держипільський.
“Ми вирішили допомагати справам, які би мали залишити добрий слід і в свідомості кожного, і в історії загалом”, - зізнається автор ідеї Богдан Томенчук.
“Справжнього Стуса” планують масово розповсюдити, а зокрема в шкільних бібліотеках.
“Ми роздамо кілька примірників в міські бібліотеки, а також у бібліотеки середніх шкіл. Крім того, якщо зголосяться люди, котрим ця книга буде цікавою та потрібною, ми із задоволенням її подаруємо, - каже меценат “Справжнього Стуса” Микола Палійчук. - Особисто для мене книжка дуже цікава. Можна почерпнути інформацію і про життя Стуса, і про його громадську діяльність, і про творчість, і про особисте. Це варто знати, і про це варто говорити”.
Ймовірно, що наступними постатями, які змалюють у питаннях та відповідях, будуть Марко Вовчок та Ольга Кобилянська.
Наразі, в рамках проекту “Перший рукопис” світ побачило п'ять видань, і це, кажуть його творці, тільки початок.
Де можна придбати книжку про Стуса ?