В Івано-Франківську магістри можуть безоплатно отримати британський диплом

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу має славну давню історію, оскільки започаткований із Львівської політехніки та деяким його кафедрам вже виповнилось 100 років.

Про нову назву і трансформацію університету, програму подвійних дипломів  розповіли проректор з наукової роботи Олександр Кондрат та доцент кафедри Комп’ютерних систем і мереж та координатор програми подвійних дипломів «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики» Мар’ян Слабінога у спеціальному інтерв’ю Правді.іф.


Від ІФНТУНГ до Енергетичного університету України


Як стверджує проректор Олександр Кондрат, з часом змінилися і пріоритети вишу.

Наразі тут все більше схиляються не тільки до нафто-газового профілю, а більш широкого поняття — до енергетичного університету.

«На це нас спрямувала консалтингова компанія McKinsey.

За її допомогою розробили нову стратегію, де проаналізували аналогічні університети світу, котрі змінили напрямки і трансформувались у енергетичні виші.

Таку ж трансформацію переживає зараз ІФНТУНГ».

Науковець анонсує, що до кінця року планують зробити ребрендинг вишу та реалізувати його. Робочою вказує назву — «Енергетичний університет України».

«Питання, пов’язані із генерацією електроенергії, її накопичення та використання, будуть розглядатись в університеті.

Освітні та наукові процеси у вузі також пов’язуватимуться з енергетикою.

Оскільки досить актуальним на сьогоднішній день є пошук альтернативних джерел, децентралізації та генерації електроенергії в кожному регіоні окремо, а не від одного великого джерела», — додає проректор.  

В руслі цих питань і ініційована програма подвійних дипломів, яка дає можливість отримувати випускникам ІФНТУНГ знання  європейського рівня та в майбутньому вправно використовувати їх на благо розвитку держави та Прикарпаття.


«Кадровий голод» у технічній галузі


Технічна галузь наразі потребує  фахівців всіх рівнів, які б забезпечували технологічні процеси, пов’язані з видобутком енергосировини та виробленням енергії.

Цю функцію виконують, в основному, спеціалісти нафто-газового комплексу, пов’язані з геологією, геофізикою, сейсмікою, бурінням нафтових і газових свердловин, транспортуванням енергоносіїв.

Щоб отримати базові практичні навички, з  кожним роком все більша кількість  студентів переходить на дуальну форму навчання, тобто паралельно працюючи на підприємстві.

«Це добра така практика, яка дає навички практичні.

Тому студенти, які працюють, більш свідомо підходять до навчального процесу, розуміють, як вони в майбутньому будуть використовувати цей досвід», — стверджує Кондрат.


Програма подвійних дипломів «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики»


Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу є одним із першопрохідців серед шести вишів України, котрі навчаються за програмою подвійних дипломів.

Також співпрацює Львівська політехніка, Український католицький університет, Харківський економічний університет імені Семена Кузнеця, Херсонська державна морська академія, Сумський національний аграрний університет.

Співпраця ІФНТУНГ з британським партнером London South Bank University розпочалася в рамках ініціативи «Twinning». Основна ідея цієї ініціативи полягає у пошуку консалтинговою компанією двох університетів з різних країн, схожих за профілем та кількістю студентів, котрі між собою можуть взаємодіяти.

«Заключили договір про співпрацю в кінці 2022 року і почали пропрацьовувати, які проекти ми можемо робити.

Невдовзі консалтингова агенція оголосила конкурс на програми подвійних дипломів — у доволі стислі терміни, буквально за місяць, розробили навчальний план освітньої програми і підготували заявку, яка потрапила в число шести, що були вибрані поміж десятків інших. 

Грантові кошти на розвиток програми повністю покрили вартість навчання 11 наших студентів, які вступили на цю програму в 2023 році», — розповідає координатор програми подвійних дипломів «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики» Слабінога.

За словами координатора програми, розпочали співпрацю між підрозділом «School of engineering» від London South Bank University та «Інститутом інформаційних технологій» від ІФНТУНГ.

Розробили програму, яка є на стику двох галузей  енергетики та IT, і досить точно визначили концепцію програми. Ця програма дає можливість студентам, які закінчили бакалаврат на інженерних спеціальностях отримати базу із використанням інформаційних технологій і застосування їх у своїй галузі, і навпаки.

Після закінчення магістерської програми, викладання якої ведеться англійською мовою, студент отримує два дипломи –  український та британський.

Навчання проводиться у три семестри протягом 1,5 років. Щосеместру закордонними партнерами відбувається моніторинг якості навчання на цій програмі та визнання оцінок українських студентів.

«Наразі університет проходить механізм міжнародної акредитації, Німецьким акредитаційним агенством ZeVA, яке визнається всіма агенствами з якості освіти в європейських країнах.

У результаті — ми отримаємо визнання не тільки через британський диплом, а диплом нашого університету з цією програмою визнаватиметься всюди в Європі.

Тобто, авторитет цього акредитаційного агенства не оспорюється ніким», — каже Слабінога.


Умови вступу на програму та перспективи


Для вступу на магістратуру загальновизнаним вважається іспит з ЄВІ. Однак, освітня програма належить до спеціальності 175 — Інформаційно-вимірювальні технології, а тому здача фахового іспиту ЄФВВ не потрібна, натомість вступ відбувається через здачу внутрішнього тесту на базі вишу, що пройде 23 липня.

Курс такого навчання (це 1,5 року за одного студента) коштує близько 2 тисяч фунтів. Однак у цьому навчальному році, у зв’язку з успішною реалізацією програми подвійних дипломів, отримали можливість від британських партнерів  дофінансування  та розширення подачі заявок на навчання 25 магістрам користуючись з грантових коштів.

У перспективі можливе розширення програм подвійних дипломів на інші галузі знань у ІФНТУНГ.

За переконаннями Кондрата Олександра, могли б розвиватися в напрямку інженерної механіки, машинобудування, сучасних водневих технологій, відновлювальних джерел енергії (геотермії).

«Ініціюватимемо розширення таких програм, адже отримання диплому європейського зразка, визнання цього диплому світовою спільнотою, отримання якісної освіти — це ті пріоритети, які ставить перед собою університет», — додає проректор.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Івано-Франківський університет нафти і газу просить про фінансову допомогу, щоб подолати наслідки обстрілу


12.07.2024 7002
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

540
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

735
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2381
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1771
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2062
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5671 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

204

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1177

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1197

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1698
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

940
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

789
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14611
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

626
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10439
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6134
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

662
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7616
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2866
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

593
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

681
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

508