21 травня у Довженко-Центрі відбудеться прем’єра "Української нової хвилі" – альманаху кращих короткометражних фільмів 2020 року.
Цьогорічна Хвиля виходить із заголовком “Перезавантаження”, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
Попередні 7 років Довженко-центр показував кращі українські короткометражні фільми у кінотеатрах в різних куточках України. У 2021 році формат вирішили змінити: покази "Хвилі" відбудуться у ревіталізованих просторах по всій Україні.
"Вихід за межі традиційного кінотеатрального простору в місця, які були переосмислені, наповнені новими сенсами, допоможе краще розкрити потенціал фільмів молодих режисерів, які ламають стереотипні уявлення про українське кіно та змінюють його сприйняття у світі", – зазначають у повідомленні.
Цього року до альманаху увійшли шість фільмів:
- "Сурогат" Станіслава Сантімова – Приз глядацьких симпатій Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF);
- "Бульмастиф" Анастасії Буковської – Спеціальний диплом журі на Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість";
- "Врятуй мене лікарю" Дмитра Грешка – Головний приз в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів Wizart;
- "Двоє" Владислава Вітріва – Нагорода за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі на Одеському міжнародному кінофестивалі;
- "Килим" Наталі Кисельової – Гран-прі Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF);
- "Прощавай Головін" Мат’ю Ґрімара – Найкращий український короткометражний фільм Одеського міжнародного кінофестивалю, Спеціальна згадка журі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю.
Розпочнеться фестиваль у київському Довженко-центрі, колишньому приміщенні Київської кінокопіювальної фабрики, яку перетворили на сучасний культурний центр. Після прем’єри, альманах можна буде переглянути в наших основних кінотеатрах-партнерах в Києві (“Жовтень”, “Кіно42” і тд.).
Міста, в яких можна буде побачити фільми "Української нової хвилі":
- Івано-Франківськ, Промприлад. Реновація (інноваційний центр на базі старого заводу),
- Харків, Арт-Завод Механіка (колишній паровозобудівельний завод),
- Запоріжжя, LOFT Млин (Історична будівля промислового млина Г.Нібура із 120-річною історією),
- Житомир, Електровимірювач (завод з виробництва електровимірювальної техніки),
- Дніпро, Центр сучасної культури (колишня губернська управа середини XIX століття),
- Одеса, Зелений театр,
- Львів, Муніципальний мистецький центр (реновована історична будівля).
Читайте також: