В Івано-Франківській територіальній громаді немає жодного водного об’єкту, який облаштований для безпечного відпочинку громадян згідно з відповідними правилами.
Про це журналістці Фіртки розповів Ігор Влізло, начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій.
За його слова, згідно з правилами на такій локації задля безпеки повинен бути пост та облаштований пляж. Однак в громади на це зараз немає коштів.
«Всі ті місця, де люди зараз купаються – це стихійні місця відпочинку. За дорученням міського голови ми навели там порядок, облаштували комфорт. Заборонити людям купатися в річці згідно з законом ми не маємо права. Це вже на їхню відповідальність», - каже Ігор Влізло.
З його слів, інформацією про локації, де купаються мешканці Івано-Франківської територіальної громади, володіють й правоохоронні органи.
В тому числі й про Бистрицю Надвірнянську в Івано-Франківську на вул. Незалежності, де підлітки стрибають у воду із газової труби, що під мостом.
«Щоб запобігти нещасним випадкам, їм потрібно частіше ходити в такі місця. Але з іншого боку, це не є місце для купання. На відпочинку, звісно ж, є і дорослі.
Чисто по-людськи їм теж потрібно в таких випадках зробити зауваження, коли діти вилазять на трубу і звідти стрибають. Це також й відповідальність батьків», - пояснює Ігор Влізло.
Рятувальники Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області щоразу наголошують на тому, що потрібно неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки, та пам’ятати, що під час відпочинку біля водойм заборонено:
- купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
- стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень не призначених для цього;
- купатися наодинці;
- використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.
- плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;
- вживати спиртні напої до та під час купання;
- підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
- допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;
- дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;
- купання дітей без супроводу дорослих.