В Івано-Франківській громаді зібрали урожай озимої пшениці

У селі Тисменичани Івано-Франківській територіальної громади комунальні аграрії зібрали урожай озимої пшениці.

Цю зернову культуру тут, на полі площею майже 18 гектарів висадили уперше. Частину врожаю КП «Франківськ Агро» збирається передати на потреби освіти: у школи та дитячі садочки.

«Збір проводимо безпосередньо в строки. Погода дозволила збирати у відповідних якісних показниках. Пшеницю в структуру посівів комунального підприємства ми включили вперше.

З метою соціальних проектів. Очікуємо на досить хороший врожай. Скоріш за все, що частину залишимо на насіння, а частину спробуємо переробити на борошно», - розповідає заступник директор КП «Франківськ Агро» Дмитро Сергенюк.

Погодні умови жнивам сприяють, каже підприємець, який надає послуги зі збору врожаю. Попри спеку озиму пшеницю обіцяють зібрати за день.

«Погодні умови дають можливість зібрати урожай. Сонце пече, але в нас техніка імпортна, тому нам це не шкодить. Для урожаю ця погода якраз супер, що можеш зібрати», - розповідає підприємець Василь Луканюк.

Загалом із 18-ти гектарів засіяного поля франківські аграрії планують зібрати до 70 тонн зерна. Загалом цього року КП «Франківськ Агро» засадив майже 200 гектарів землі. У громаді тепер вирощують гречку, соняшник, сою, кукурудзу та озиму пшеницю. Це дозволить у майбутньому забезпечити громаді продуктову безпеку.

«Місто з пшеницею, відповідно з борошном, місто з іншими культурами. Розвиваємо наше комунальне підприємство. Всі землі мають бути в оброблені. Підтримаємо фермерське господарство, підтримуємо людей, які тваринництвом займаються, даєм дотації.

Робимо так, щоби людина могла прогодувати свою сім’ю і місто, щоби мало якісні екологічні продукти. Сьогодні тішимося, що пшениця уродила, завдяки нашим захисникам маємо відносний спокій, і маємо можливість розвивати сільське господарство в нашій громаді», - резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Тим часом у селах громади активно закликають людей здавати в оренду власні паї. За кожен гектар поля комунальне підприємство «Франківськ Агро» обіцяє 4 тисячі гривень.

За словами директора Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Миколи Вітенка, особливо у часі війни в країні, необхідно, щоби землі громади оброблялися.

«Стосовно оренди земельних ділянок в людей, то ми цю роботу розпочали минулого року, продовжуємо. Уже ряд паїв інших ділянок в селі Братківці і Радча ми заключили договір оренди з людьми і підприємство готове платити 4 тисячі гривень за один гектар оренди, заключати офіційно договори.

І це є умови, які не гірші, а то і кращі, ніж в приватника», - запевнив заступник міського голови, директор Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Для утримання поголів’я корів, кіз та овець: скільки заявок на субсидії надійшло від агровиробників на Івано-Франківщині

"Тепер збиратимемо урожай": як на Івано-Франківщині триває посівна кампанія

Розвиток сільського господарства: як мешканцям Івано-Франківської громади отримати співфінансування з міського бюджету на суму до пів


23.07.2024 Іван Муканик 386
Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

862
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

934
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4752
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7080 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9874 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3941 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

276

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

962

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1724

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1860
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3283
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

435
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

716
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

362
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1500
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1477 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1408
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25438 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

472 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

905
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

608
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

525