В Івано-Франківській громаді зібрали урожай озимої пшениці

У селі Тисменичани Івано-Франківській територіальної громади комунальні аграрії зібрали урожай озимої пшениці.

Цю зернову культуру тут, на полі площею майже 18 гектарів висадили уперше. Частину врожаю КП «Франківськ Агро» збирається передати на потреби освіти: у школи та дитячі садочки.

«Збір проводимо безпосередньо в строки. Погода дозволила збирати у відповідних якісних показниках. Пшеницю в структуру посівів комунального підприємства ми включили вперше.

З метою соціальних проектів. Очікуємо на досить хороший врожай. Скоріш за все, що частину залишимо на насіння, а частину спробуємо переробити на борошно», - розповідає заступник директор КП «Франківськ Агро» Дмитро Сергенюк.

Погодні умови жнивам сприяють, каже підприємець, який надає послуги зі збору врожаю. Попри спеку озиму пшеницю обіцяють зібрати за день.

«Погодні умови дають можливість зібрати урожай. Сонце пече, але в нас техніка імпортна, тому нам це не шкодить. Для урожаю ця погода якраз супер, що можеш зібрати», - розповідає підприємець Василь Луканюк.

Загалом із 18-ти гектарів засіяного поля франківські аграрії планують зібрати до 70 тонн зерна. Загалом цього року КП «Франківськ Агро» засадив майже 200 гектарів землі. У громаді тепер вирощують гречку, соняшник, сою, кукурудзу та озиму пшеницю. Це дозволить у майбутньому забезпечити громаді продуктову безпеку.

«Місто з пшеницею, відповідно з борошном, місто з іншими культурами. Розвиваємо наше комунальне підприємство. Всі землі мають бути в оброблені. Підтримаємо фермерське господарство, підтримуємо людей, які тваринництвом займаються, даєм дотації.

Робимо так, щоби людина могла прогодувати свою сім’ю і місто, щоби мало якісні екологічні продукти. Сьогодні тішимося, що пшениця уродила, завдяки нашим захисникам маємо відносний спокій, і маємо можливість розвивати сільське господарство в нашій громаді», - резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Тим часом у селах громади активно закликають людей здавати в оренду власні паї. За кожен гектар поля комунальне підприємство «Франківськ Агро» обіцяє 4 тисячі гривень.

За словами директора Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Миколи Вітенка, особливо у часі війни в країні, необхідно, щоби землі громади оброблялися.

«Стосовно оренди земельних ділянок в людей, то ми цю роботу розпочали минулого року, продовжуємо. Уже ряд паїв інших ділянок в селі Братківці і Радча ми заключили договір оренди з людьми і підприємство готове платити 4 тисячі гривень за один гектар оренди, заключати офіційно договори.

І це є умови, які не гірші, а то і кращі, ніж в приватника», - запевнив заступник міського голови, директор Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Для утримання поголів’я корів, кіз та овець: скільки заявок на субсидії надійшло від агровиробників на Івано-Франківщині

"Тепер збиратимемо урожай": як на Івано-Франківщині триває посівна кампанія

Розвиток сільського господарства: як мешканцям Івано-Франківської громади отримати співфінансування з міського бюджету на суму до пів


23.07.2024 Іван Муканик 528
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

711
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1009 2
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2556
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1850
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2152
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5744 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

197

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

338

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1277

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1272
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1014
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

838
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14680
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

706
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10497
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6198
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

725
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

780
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2965
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

676
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

743
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

655