В інтерв'ю "Україні молодій" В'ячеслав Кредісов підтвердив, що давав Гриценкові 25 тисяч доларів щомісяця

 

 

 

Поки Центральна виборча комісія реєструє народних депутатів нового скликання, деякі з тих, хто не потрапив до майбутнього парламенту, продовжують боротьбу за місце під куполом Верховної Ради в судах. Утім програвати теж потрібно уміти — таке враження складається після спілкування з одним із кандидатів у нардепи по Івано–Франківській області В’ячеславом Кредісовим — доктором економічних наук, заслуженим економістом України, головою правління ВГО «Нова формація».

 

Він балотувався в одномандатному окрузі №86 (Долина, Болехів, Рожнятів, частина Богородчанського району) як ставленик Української партії й голова обласного громадсько–політичного об’єднання «Голос нації». Конкуренти підібралися потужні — висуванці «Батьківщини», «УДАРу», Петро Шкутяк від «Нашої України», позапартійний кандидат від влади... Зрештою Кредісов обмежився четвертим місцем і 10% підтримки, а переміг представник об’єднаної опозиції Анатолій Дирів (29%).

Ширшій публіці Кредісов відомий тим, що свого часу працював заступником тодішнього міністра оборони Анатолія Гриценка і пішов від нього на хвилі корупційного скандалу. Їхні шляхи перетнулися й під час останньої виборчої кампанії. Кредісов стверджує, що представники Гриценка його... шантажували.

 

 

«Мені пропонували 300 тисяч доларів за «планування часу Гриценка»

 

— В’ячеславе Анатолійовичу, хто й за що вимагав з вас гроші?

— Практично одразу після моєї появи на 86–му виборчому окрузі Івано–Франківщини з’явилася велика кількість охочих «допомогти» мені. Одна з таких пропозицій надійшла від кандидата зі списку об’єднаної опозиції Миколи Ладовського —  голови Івано–Франківського обласного осередку очолюваної Анатолієм Гриценком партії «Громадянська позиція». Спершу він та його команда виставили суму в 300 тисяч доларів за те, щоб «планувати час» екс–міністра оборони таким чином, аби він не потрапив на мій округ і, відповідно, не агітував проти мене. Адже не секрет, що ставлення пана Гриценка до мене є неоднозначним. Утім така пропозиція викликала в мене неабиякий подив, і, звісно, я відмовився.

Тоді вони змінили тактику — двічі привезли на округ Анатолія Гриценка, і він як політик всеукраїнського масштабу, чия думка для людей вагома, активно пропагував твердження, що за Кредісова не можна голосувати в жодному разі. Я попросив представників ЗМІ поцікавитися в Анатолія Степановича, у зв’язку з чим така увага до моєї персони. Пояснення говорить саме за себе: він мене колись звільнив (з посади заступника міністра оборони. — Авт.), тож тепер має бути послідовним.

 

— Ви повідомили про шантаж і факт вимагання грошей правоохоронцям?

— За здирництво і хабарництво можна отримати від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Та я не хотів такої долі Ладовському. Тому погодився з ним зустрітися і все зафіксував на аудіо– та відеопристрої. Фінальна сума, яку від мене вимагали, впала до 15 тисяч доларів. Тоді я скликав локальну прес–конференцію, де й вивів усіх на чисту воду.

 

— Але ж свого часу й вас «виводили на чисту воду» — за підсумками вашої роботи в Міноборони...

— Чи не єдине, чим пан Гриценко може пишатися зі свого перебування в міністерському кріслі, — це тим, що за час моєї з ним співпраці Міноборони здійснило прорив у галузі будівництва житла для військовослужбовців з цивільного запасу. Порівняємо: за рік до мого приходу на посаду заступника міністра оборони з економічних питань військовослужбовці отримали 2 тисячі квартир, тоді як за час мого керівництва — 6 тисяч квартир, а після мене — знову 2 тисячі. Така ціна роботи однієї людини. Але після цього мені чомусь запропонували звільнитися.

 

 

«Щомісяця я платив міністру 25 тисяч доларів на «імідж політика»

 

— Звинувачення проти вас тоді так і не довели?

— І не лише щодо мене, а й десятків генералів, яких тодішній міністр звільнив «без суду і слідства». Пан Гриценко сформував собі через деякі ЗМІ образ «головного антикорупціонера країни», і це реноме потрібно було якось доводити. Мене звільнив — звинуватив у корупції. Байдуже, що ніхто не довів моєї причетності до махінацій. За час моєї роботи в міністерстві Гриценко звільнив зо двадцять генералів, які потім всі до єдиного поновилися через суди й отримали компенсаційні виплати з бюджету. Та про це майже всі мовчать.

Окрім того, я досить довго фінансував особисті потреби громадянина на ім’я Анатолій Степанович Гриценко, щомісяця виплачуючи йому близько 25 тисяч доларів на громадсько–політичні потреби. Частина цих грошей ішла на розвиток партії «Громадянська позиція». Якось він мені сказав: я не можу заробляти гроші, але як політик повинен їздити на гарних машинах, мати прибиральниць, охоронців. Як правило, такі функції біля «білих і пухнастих» на публіці політиків виконують люди з економічними функціями. Їх виконував я: давав пакети, не питаючи, на що вони йдуть...

 

— Але ж ви мали спільний проект із Гриценком, і він потребував фінансування...

— Свого часу я ініціював об’єднання Української партії з «Громадянською позицією», але все закінчилося епізодом роз’єднання, від якого виграв тільки Гриценко. Він прокрутив політичний трюк, який дозволив йому врешті долучитися до об’єднаної опозиції та отримати певну квоту в списку «Батьківщини», а голова Української партії Ігор Насалик опинився за бортом. Це, до слова, дало підстави Ладовському звинувачувати мене в тому, що наша функція з Насаликом — завдати шкоди політику Анатолію Гриценку. Але я сказав, що такими речами не переймаюся.

Утім, тепер скажу, що навряд чи хотів би, аби людина з такими рисами обіймала найвищі політичні позиції в нашій країні. Я переконався, що на взірець Анатолій Гриценко зовсім не схожий. Як на мене, він робить неприпустимі, з моральної точки зору, речі для політика всеукраїнського масштабу.

 

— Ви маєте на увазі припущення, що Гриценко може виставити свою кандидатуру на президентських виборах 2015 року?

— Політик Гриценко має позитивні риси. Він розумна, аналітична людина. Вміє гарно працювати на публіку, на ЗМІ. Позиціонує себе як борець з корупцією, що багатьох приваблює. Однак при цьому має й не сумісні з політикою риси характеру. Сьогодні у вітчизняному політикумі чимало «нарцисів», утім так, як любить і поважає самого себе пан Гриценко, — це занадто.

Керівником країни має бути людина, яка працює з командою. А в команді Анатолія Гриценка завжди є лише один Гриценко та його дружина. «Здати» Президента — це для нього як пальцями клацнути (згадайте ставлення Гриценка до Віктора Ющенка, який його привів у Міністерство оборони). Викинути заступника, який виконував усі твої забаганки, — теж запросто.

До того ж, на мій погляд, людям, які не визнають своїх помилок, не місце в політиці. Політик має бути гнучким і визнавати, що десь був неправий. А тут — не той випадок...

 

Катерина ШУЛЯК

Україна молода

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Вячеслав Кредісов фінансував політичне і приватне життя екс-міністра оборони, лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка

Вячеслав Кредісов розповів про вимагання з боку людей Анатолія Гриценка (фото+відео)

 


30.11.2012 2544 4
Коментарі (4)

Калуш 2012.11.30, 13:51
Хто би сумнівався, що Гриценко бере бабло? В нього на фейсі написано ХАБАРНИК - тихушник
ПР 2012.11.30, 14:41
Чомусь навіть не сумніваюся, що гриценко "галубой варішка".
Мартопляс 2012.11.30, 15:03
Я так думаю, що Грицуха звільнив Крєдіса, бо в міністра апетити сильно виросли, 25 тон на місєць йому стало замало, а Крєдіс його послав, бо він платив йому ті "благодійні" внески на партію зі своїх підприємств, а скіки можна?
@@@@ 2012.11.30, 15:09
Нє, ну народ ви наївні, як не знаю хто. Та міністру "по статусу" положено обідати в Київі в найкрутішому ресторані на суму офіційної місячної зарплати. ..............А баулєси звідки? ........Це навіть не про Гриценка, - про ВСІХ. Гриценко якраз був найбіднішим мінастром. Що думаєти хоч один міністр ходить на бізнес-ланчі для бідних за 30 гривень, ---- не смішіть мої шкарпети))))))))
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1406
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2675
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2195
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2269
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6819 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2550 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

439

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1269

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1369

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1533
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

384
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

250
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

655
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

145
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26614
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

623
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10547 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

154
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

174
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

491
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

636
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

699