В Інституті туризму відбулася виставка страв країн Карпатського регіону «Карпатські наїдки» (фото)

 

 

У рамках Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Carpathian SPACE» 19 квітня 2016 року в Інституті туризму відбулася виставка страв країн Карпатського регіону «Карпатські наїдки».

 

Організатор заходу -  кафедра готельно-ресторанної та курортної справи. У проведенні свята також взяв участь ансамбль танцю «Дивоцвіт» Інституту мистецтв (керівники – старші викладачі кафедри театрального і хореографічного мистецтва Юрій Скобель і Василь Шеремета), інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ПНУ.

 

Смачні оригінальні страви національних кухонь України, Австрії, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Угорщини та Чехії, що мають регіональні й етнографічні особливості і близькі до традиційнoї гуцульської та бойківської кухонь, приготували студенти і викладачі кафедри готельно-ресторанної та курортної справи.

 

Чехія славиться своїм часниковим супом – часничкою, кнедлями і тартельником, грибним соусом і, звичайно, штруделем з вишнями. 

 

М’ясні страви Австрії відомі всьому світу. То ж як обійтися без рульки по-австрійськи, що подається, зазвичай, з картопляним гарніром. Національну кухню доповнюють галушки з квашеної капусти та родзинка країни – торт «Захер» і кава по-віденськи. 

 

На столі Польщі вирізняються жур і бігос, закуска з оселедця, ліниві вареники та узвар. Сільськогосподарська Румунія славиться туканом, мамалигою, випічкою з кісточковими фруктами та киселем.

 

Угорщину не уявляємо без страв, основним інгредієнтом яких є паприка. Тому не дивно, що цю країну представляють бограч та ковбаски по-угорськи. А на десерт подають ретеш з вишнями.

 

Словаччина славиться стравами, що компілюють національні кухні навколишніх країн, але зі своїми етнографічними особливостями. Тут представлено випражаний сир, спішську похутьку, сирні кнедлики й картопляні оладки.

 

Сербську кухню важко уявити без плескавиці по-сербськи, бурека, гібаниці та цльоцків зі шпинату.

 

І, нарешті, Україна ! Багатотисячну колоритну національну кухню, що відображає у нашому випадку кухні етнографічних груп українців Карпат, представляють тертяники (терчєники, тертюхи), крученики з грибами, білі гриби. А на десерт – налисники з маком та карпатський чай.

 

Презентацію національних кухонь з використанням сучасних комп’ютерних технологій здійснювали студенти II–IV курсів під супроводом народних мотивів кожної з країн Карпатського регіону.

 

Ця подія, як зазначили організатори, сприятиме перетворенню Прикарпаття на перлину кулінарного туризму.

 

 

 

 

 


20.04.2016 963 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

616
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3203
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21324
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2107
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1596 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2475

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

407

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

864

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2268
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

288
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

566
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1111
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

888
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

856
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8347
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

430
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1259 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2290 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

978