В ІФНТУНГ відбулася урочиста посвята студентів (фото+відео)

 

 

Першого вересня відбулася урочиста театралізована посвята першокурсників в студенти Івано-Франківського національного університету нафти і газу.

 

Західна Україна є колискою нафтогазової індустрії Європи. Промислове виробництво нафти та газу розпочато у нашому регіоні ще в 19-му столітті. Тому закономірним є заснування університету в 1967 році (з 2001 р.- національного) в Івано-Франківську, як кузні кадрів нафтогазової промисловості. Близько п`ятдесяти тисяч (50 000) випускників університету реалізували, практично, всі найбільші проекти в нафтогазовій галузі – це створення найбільшої у світі газотранспортної системи, проектування і спорудження великих магістральних нафтогонів, освоєння нафтових і газових родовищ України, західного Сибіру та інших регіонів у різних країнах світу.

 

А сьогодні, наші випускники вирішують одне з найважливіших та нагальних завдань часу – забезпечення енергетичної безпеки нашої держави. Енергетична безпека держави – наша мета. Шлях до цієї мети – якісна освіта, яку надає університет своїм вихованцям, що є запоруко успіху всієї держави на крутих шляхах здобуття незалежності та особистого, професійного, життєвого успіху кожного нашого випускника.

 

Сьогодні в університеті та трьох його коледжах навчається понад десять тисяч (10 000) студентів денної, заочної та дистанційної форм навчання. В тому числі майже шістсот (600) іноземних студентів з тридцяти шести (36) країн світу. Навчальний процес забезпечують  майже тисяча (1000) викладачів. З них: 104 доктори наук, професори, 442 кандидати наук, доценти, серед яких 20 лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки.

 

Здійснюється підготовка фахівців за двадцятьма чотирма (24) напрямами з тридцяти двох (32) спеціальностей. В університеті успішно діє аспірантура за двадцятьма п’ятьма (25) та докторантура за одинадцятьма (11) спеціальностями. Отже, бажаючим продовжити свій шлях в науку – двері нашого університету відчинені!

 

Програма розвитку університету до 2020 року спрямована на здобуття університетом статусу «дослідницького».

 

В університеті сформовано 17 наукових шкіл, 28 науково-дослідних лабораторій, науково-навчальний центр, 3 науково-дослідницькі центри, науково-освітній центр «Сланцевий газ», науково-навчальний центр «Енергоефективні технології в системах видобування, транспортування та зберігання газу».

 

Успішно працює студентський осередок асоціації нафтових інженерів, який у травні 2014 року провів міжнародний нафтогазовий конгрес студентів  та молодих спеціалістів на тему «Енергетика майбутнього. Технології та рішення».

 

В тренажерному буровому центрі університету проходять фахові навчання та сертифікацію за міжнародними стандартами спеціалісти бурових підприємств України та інших держав. Міжнародні сертифікати визнаються всіма країнами світу.

 

Одним із шляхів до наукового поступу є участь у студентських олімпіадах і конкурсах. У 2014 році 47 студентів нашого університету брали участь у другому міжнародному турі Всеукраїнської олімпіади. Переможцями стали 12 студентів. За результатами проведених олімпіад студенти нашого університету зайняли 3 призових командних місця.

 

Активно працює геологічний музей – один з найкращих музеїв  України, якому надано статус «Національного надбання».

 

Найкращі студенти отримують стипендії Президента України, Кабінету міністрів України, Верховної Ради України та інші іменні стипендії.

 

Диплом університету набув визнання за кордоном, тому наші випускники працюють у відомих компаніях Нідерландів, Великобританії, Франції, Кувейту та інших країнах.

 

В окремих групах  навчання здійснюється англійської мовою.

 

Також при університеті створено Національний контактний пункт рамкової програми Євросоюзу Горизонт 2020 «Чиста та ефективна енергетика», науковий парк «Ефективні технології». Результати виконання досліджень публікуються у вітчизняних і закордонних виданнях. Університет є засновником дев’яти (9) фахових наукових журналів, один із яких видається англійською мовою.

 

Інтеграція в європейський науковий простір - одне з головних завдань колективу університету.

 

Налагоджено співпрацю з навчальними і науковими закладами Європи і світу. Зокрема, виконується 5 проектів за європейською програмою «TEMPUS IV», 3 проекти, що фінансуються Європейським Союзом за міжнародними грантами програми транскордонного співробітництва Угорщина –Словаччина – Румунія – Україна та один проект за сьомою Рамковою програмою.

 

Університет крокує в ногу з часом: успішно впроваджуються основні принципи Болонської декларації, функціонує центр дистанційного навчання, застосовуються нові технології навчання. Рейтингова система контролю знань, яка є складовою кредитно-модульної системи, сприяє підвищенню якості навчання.

 

Університет здійснює міжнародну діяльність в рамках Міжнародної асоціації з обміну студентами технічних спеціальностей, а  також є членом Міжнародної асоціації студентів - економістів. Студенти щорічно проходять стажування в навчальних закладах та підприємствах Європи.

 

Перед початком урочистостей присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять студентів нашого університету Романа Зозулі та Андрій Прошака, які склали свої голови на східних рубежах нашої країни в боротьбі за її незалежність.

 

Після підняття під звуки гімну України державного прапора, першокурсники урочисто присягнули на вірність університету.

 

У своєму виступі ректор університету, повний кавалер ордена «За заслуги», академік Національної академії наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор Євстахій  Крижанівський привітав першокурсників, їх батьків, гостей, запевнив, що університет прикладе всіх зусиль, щоб молоде покоління студентів здобуло якісну освіту, для успішного вирішення завдань забезпечення енергетичної безпеки держави. Ректор акцентував увагу на тому, що Україна визначилась зі своїм майбутнім, вектор цього майбутнього європейський. Ми робимо перші кроки євроінтеграції нашої освіти і науки. Робимо ми ці кроки з разом нашими партнерами – провідними європейськими вищими навчальними закладами, друзями, зокрема, присутнім тут ректором Краківської гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташіца, професором Тадеушем Сломкою на чолі представницької делегації, що є глибоко символічним. Щороку близько сотні наших кращих студентів за фінансової підтримки приймаючої сторони проходять магістерський курс в Краківській гірничо-металургійній академії ім. Станіслава Сташіца та отримують за діючою програмою подвійних дипломів польський диплом про здобуття вищої освіти, який має міжнародне визнання та адаптований до європейського ринку праці.

 

У цьому році кращі випускники інститутів нафтогазової інженерії, геології та геофізики, інженерної механіки, інженерно-екологічного та економіки і управління в нафтогазовому комплексі отримують разом з дипломом Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу  диплом Краківської гірничо-металургійної академії імені Станіслава Сташіца в рамках угоди про співпрацю між університетами. Урочисто дипломи випускникам вручили директор інституту геології та геофізики, доцент Валерій Омельченко, директор інституту нафтогазової інженерії, доцент Олег Витязь, директор інституту інженерної механіки, професор Любомир Романишин та  заступник декана факультету інженерної механіки і робототехніки Краківської гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташіца, професор Едвард Міхловіч.

 

До слова запрошено ректора Краківської гірничо-металургійної академії ім.  Станіслава Сташіца професораТадеуша Сломко. Випуск студентів це не тільки урочистість, це відповідальний день для кожного навчального закладу. Нове покоління студентів заходить до стін навчального закладу та просто виковує своє майбутнє, та майбутнє України і тільки так ми той процес трактуємо. За мою сьому подорож до України, ми бачимо як Ваша прекрасна країна успішно розвивається та змінюється. Зі сторони це особливо видно. Ректор Тадеуша Сломко апелював до молодих, щоб вони наполегливо оволодівали знаннями, бо розвиток таких успішних країн як Японія, Корея чи Іспанія, де скачкоподібний ріст заможності, випереджувався скачкоподібним ростом кількості студентів. Ми раді, що наша співпраця успішна, а тому сто випускників, для отримання наших дипломів, запрошуємо знов до Кракова, найвідомішого міста студентської молоді в Польщі.

 

Серед почесних гостей на святі були присутні Гончарук О. Р. – голова Івано- Франківської  обласної державної адміністрації, Скрипничук В. М. – голова Івано-Франківської обласної ради, Анушкевичус В. А. – міський голова міста Івано-Франківська, отець Борис Гобер – віце-ректор Івано-Франківської теологічної академії, Дідух П. О. – начальник управління СБУ Івано-Франківської області, Прокопів І. Б. – голова правління «Укртрансгаз», Рудко В. П. – голова Асоціації випускників університету нафти і газу, Лукіта Ф. В. – голова правління «Прикрпаттрансгаз», Вітюк В. В. – голова правління ПАТ «Івано-Франківськгаз», Полетучий І. І. – генеральний директор ТОВ «Геосинтезінженірінг», Лукаш Свозіл – генеральний директор МНД «Україна», Маринчак С. М. – начальник Івано-Франківської експедиції з геофізичних досліджень у свердловинах, Височанський І. І. – заступник голови правління, головний інженер  ПАТ «Івано-Франківськгаз», Габорак М. М. - голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки, Остап’юк С. З. - голова Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників нафтової і газової промисловості. З вітальним словом виступали Гончарук О. Р., голова Івано- Франківської  обласної державної адміністрації, Скрипничук В. М. – голова Івано-Франківської обласної ради, Анушкевичус В. А. – міський голова міста Івано- Франківська, отець Борис Гобер – віце-ректор Івано-Франківської теологічної академії, Лукаш Свозіл – генеральний директор МНД «Україна» та інші.

 

В театралізованому дійстві посвяти в студенти взяли участь богиня мудрості, покровителька наук Афіна і бог мистецтва, покровитель таємних знань Аполлон, які прибули з Олімпу та вручили Ключ Знань, який прийняв ректор Євстахій Крижанівський та студенти першокурсники Анастасія Трубенко та Богдан Карпінський. На свято в супроводі почесної варти завітала Королева Нафти, яка принесла з собою кубок з нафтою для урочистого ритуалу посвяти нафтою. Це символічна присяга на вірність обраній професії. Після посвяти, студенти стали справжніми нафтовиками. Далі у дійстві, Афіна, Аполлон та Королева Нафти з нафтовиками запалили перед університетом Вогню Знань, символ людської мудрості.

 

Театралізована посвята в студенти супроводжувалася численними виступами професійних та аматорських виконавців. Вона завершилась урочистим маршем курсантів кафедри військової підготовки та офіцерів запасу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


02.09.2015 1130 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

448
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1855
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3336
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1201
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1223
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1285 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

684

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

340

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1016

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1178
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

390
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2546
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1282
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1386
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

592
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15240
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7532
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

388
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

946 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

524
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

427
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

514