
Новий навчальний рік Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу розпочне з новою структурою. В закладі буде створено 4 інститути та 11 нових кафедр — таке рішення прийняла Вчена рада університету.
Крім того, змін зазнає й магістратура ВНЗ, тут планують розширити ліцензію щодо підготовки магістрів за окремими спеціальностями. Ці реорганізаційні кроки, спрямовані на імплементацію нового закону «Про вищу освіту», який набув чинності 6 вересня 2014 року, пише Галичина.
Отже, в університеті нафти й газу будуть функціонувати чотири нові інститути. На базі Бурштинського енергетичного коледжу створюють інститут теплоенергетики. Для реорганізації коледжу в інститут потрібно, щоб у ньому діяли п’ять кафедр з відповідними напрямами діяльності. На Вченій раді вирішили їх утворити. Кадрове забезпечення нових структурних одиниць проведуть за рахунок нинішнього викладацького потенціалу університету.
Не омине реорганізація й інститут післядипломної освіти при ІФНТУНГ. У закладі переконані, що утворення п’яти додаткових кафедр за напрямами «розробка та експлуатація природних ресурсів», «логістична інфраструктура нафтогазового комплексу», «раціональне природокористування» та інші піднесе роботу інституту на ще вищий рівень.
Нового статусу набуде і один із найстаріших базових факультетів технічного університету — геологорозвідувальний. Його трансформують в інститут геології. «Це рішення не є спонтанним, — підкреслив у виступі на засіданні Вченої ради ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський, — адже це не просто несправедливо, що геологічний факультет залишився ніби в нижчому званні, коли решта стали інститутами. Головне — що це надзвичайно важливий напрям як підготовки фахівців, так і наукових розробок. Тому після проведеної підготовчої роботи та всебічного вивчення питання ми дійшли висновку, що перспективним буде відкриття нової спеціальності — «економічна геологія» та відповідної нової кафедри. А в майбутньому в інституті геології розвиватимуться й гідрогеологія, геоінформатика та інші споріднені напрями підготовки фахівців».
Також певні зміни очікують і на факультет архітектури туристичних комплексів. Цей структурний підрозділ, який успішно діє вже впродовж десятиліття, досяг необхідного ступеня розвитку і буде реорганізовано в інститут архітектури і будівництва туристичних комплексів. Як повідомив декан факультету Ярослав Василишин, поки що це, так би мовити, робоча назва, але нині тут уже працюють п’ять кафедр за відповідними напрямами, котрі готові й надалі не лише здійснювати підготовку висококваліфікованих фахівців, а й вести глибокі наукові дослідження незабаром уже в складі новоутвореного інституту.