В Городенці планують розформувати районну лікарню?

 

Чутки, що буцімто розформовують Городенківську центральну районну лікарню, збурили мешканців краю неабияк: найперше — сам колектив, адже у сфері охорони здоров'я задіяно тисячну армію медиків та обслуговуючого персоналу.


Що вже й казати про населення: кого ж-бо втішить перспектива їхати за потреби до Снятинської, Коломийської чи Тлумацької медустанов. Зрештою, городенківська медицина завжди була на доброму рахунку, займаючи передові позиції на рівні області за більшістю показниками, і втрачати є що.

 

Та диму без вогню не буває, адже на рівні держави давно йшлося про реформування медичної галузі. Тож про те, як все-таки відбуватиметься цей процес, і які конкретно зміни відбудуться щодо охорони здоров'я в нашому краї, ми попросили розповісти першого заступника начальника головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації, голову депутатської комісії облради Миколу Олінійчука.

 

— Миколо Дмитровичу! Зміни в галузі охорони здоров'я, вочевидь, назріли давно, адже безперечними є погіршення стану здоров'я населення, високі показники смертності осіб працездатного віку, зменшення середньої тривалості життя, нерівність у доступності медичної допомоги, яку існуюча система охорони здоров'я задовольнити не в змозі.

— Городенківська районна рада прийняла торік Програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини. За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, підготовленими на основі кращого світового досвіду, лише розвиток цієї первинної ланки дасть змогу якісно змінити надання медичної допомоги населенню, істотно вплинути на поліпшення демографічної ситуації та досягнути справедливого й раціонального використання бюджетних коштів. У більшості держав світу на частку медико-санітарної допомоги припадає до дев'яноста відсотків загального обсягу медичних послуг, а чисельність лікарів загальної практики сімейної медицини складає чи не половину всіх ескулапів. Бо як було дотепер: не застосовувалися принципи комплексності та наступності в наданні медичної допомоги, не було достатньої уваги профілактиці захворювань та диспансеризації населення. Це призводило до того, що несвоєчасно виявляли хвороби та їх ускладнення, а отже, до збільшення потреби населення у спеціалізованій медичній допомозі, яка є дороговартісною.

 

— Що передбачається цією районною програмою?

— Планується вдосконалити нормативно-правову та науково-методичну бази діяльності закладів охорони здоров'я первинної ланки. Продовжуватиметься робота зі створення мережі амбулаторій сімейної медицини у населених пунктах через реорганізацію та перепрофілювання діючих закладів охорони здоров'я.

 

— Яких змін у галузі слід очікувати найближчим часом і конкретно — на рівні Гоороденківської районної лікарні?

— Насамперед авторитетно заявляю: пропоновані зміни не стосуватиметься якогось скорочення. Йдеться про створення центру первинної медико-санітарної допомоги, який охопить роботу ФАПів та сільських лікарських амбулаторій і частину районної поліклініки. Це забезпечить проведення цільових профоглядів, щеплень. Первинні обстеження медиками сімейної медицини сприятимуть виявленню захворювань і, за потреби, хворі скеровуватимуться до ЦРЛ чи до клінік третинної медичної допомоги (спеціалізованих центрів). Акцент робитиметься ж насамперед на пропаганду здорового способу життя. До честі керівництва як району, так і нашої ЦРЛ, певні напрацювання вже є. Вітаю рішення на рівні держави передати ФАПи у відання ЦРЛ і на баланс районів та міст, адже медицина — специфічна галузь, то ж нею мають управляти спеціалісти. Це дає змогу управляти первинною ланкою, бо іноді доходило до абсурду: як у селі захворіла фельдшерка чи подалася на заробітки, то не було кому замінити, позаяк її роботу оплачує місцева громада конкретного населеного пункту, пише Бріз.


23.01.2013 1902 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1090
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2456
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2080
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2124
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6431 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2411 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

286

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1109

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1136

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1347
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

230
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

556
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2017
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26463
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

517
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10420 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7958
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

501
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

363
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

514
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

588
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1535