В гірських селах Прикарпаття оновлюють автобусні зупинки

 

У мальовничий краєвид карпатських полонин у селі Ілемні гармонійно вписалася так би мовити нова мала архітектурна форма. 

 

Міцні дерев’яні стовбури стали надійною опорою для дашка, який накриває собою зручну лавочку. Саме тут тепер захищені від дощу або палючого сонця очікуватимуть на маршрутні автобуси мешканці та гості села.

 

Освячення новозбудованої зупинки стало для селян урочистою подією. Місцевий священик отець Віталій, прочитавши відповідні молитви, окропив її святою водою. А почесне право перерізати традиційну червону стрічечку надали керівнику Благодійного фонду В’ячеславу Кредісову, саме якому ілемничани завдячують появою в селі благоустроєної зупинки. Вона не лише зробить зручнішим очікування на автобус, а й стане місцем затишного перепочинку для будь-кого, хто йтиме селом.

 

— Для нашого села цей благочинний дар не просто приємний, – каже мешканець Ілемні Михайло Гутак. – Маємо надію, що будівництво нової зупинки з легкої руки нашого спонсора стане початком вирішення інших проблем. Тут фактично кінцева зупинка, автобус розвертається та їде в зворотному напрямку, хоча дорога йде далі, до інших населених пунктів на Долинщину. Ми вже давно хочемо, щоб автобусний маршрут продовжили – це спростить поїздки селян у справах або до родичів, з’єднає тут два сусідні райони коротким шляхом. Щоправда, дорога у нас також потребує серйозного ремонту, а точніше будівництва.

 

Про це говорив із В’ячеславом Анатолійовичем і сільський голова Володимир Васильович Луцик. Чимало у селі важливих проблем, але, головне, є й бажання всією громадою долучитися до їх вирішення. От, наприклад, річечка прокладає собі шлях селом, однак у повінь вона набирає сили, а прокладена над нею труба забивається. Вода піднімається й затоплює ближні хати. Для того, аби запобігти цьому лихові, потрібно  звести міст – невеличкий, але надійний і такий, щоб його конструкція не заважала вільному проходу води. Сільській громаді самотужки цієї проблеми не вирішити, хоча практично кожен двір готовий зробити свій фінансовий внесок. Отож очільник Благодійного фонду обговорив із сільським головою можливість чергового спільного проекту, адже фонд завжди готовий піти назустріч й надати допомогу саме тим сільським громадам, які самі дбають про своє село.

 

А ще під час спілкування із селянами Ілемні, які були присутні на урочистій події, у В’ячеслава Кредісова народилася інша ідея. Місцеві ґаздині славляться своєю майстерністю у виготовленні особливого сиру, відмінного й від традиційних твердих сирів, і від бринзи. Називається він будз і виготовляється за особливою рецептурою, яку місцеві кулінарки передають з покоління в покоління. Отже пан В’ячеслав запропонував на День села, який буде у вересні, провести в Ілемні фестиваль сиру й запросити з інших сіл району, а, можливо, й з інших районів чи навіть областей майстрів виготовлення домашніх особливих сирів. Він пообіцяв, що забезпечить призові премії для переможців. Такий захід приверне увагу не  лише до смачного бойківського сиру, а й до району та села Ілемні зокрема, де вже саме місце розташування серед гірських  вершин на висоті понад 700 м над рівнем моря, свіже гірське повітря та мальовнича природа є найсприятливішими умовами для розвитку так званого «зеленого туризму».

 

Після приємного спілкування гостинні селяни ще раз подякували дорогому гостеві та побажали успіхів, і білий мікроавтобус із логотипом Благодійної фундації Кредісова вирушив у дорогу до звершення нових добрих справ. А найкращим підтвердженням потрібності збудованої в селі зупинки стала така картина. Бабця Настуня, яка, спираючись на коштур, прийшла на освячення зупинки й чесно відстояла на своїх стареньких хворих ногах усю урочисту процедуру, присіла на зупинці на лавочку в тіньочку перепочити й, про щось замислившись, задивилась на смарагдові полонини, що розкинулися довкола …


24.06.2012 2311 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

938
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2740
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

948
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1015
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1015 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3039 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

862

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

752

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1072
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

106
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2304
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1130
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

430
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15047
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7359
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

797
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

270
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

360
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

635
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1092