В гірських селах Прикарпаття оновлюють автобусні зупинки

 

У мальовничий краєвид карпатських полонин у селі Ілемні гармонійно вписалася так би мовити нова мала архітектурна форма. 

 

Міцні дерев’яні стовбури стали надійною опорою для дашка, який накриває собою зручну лавочку. Саме тут тепер захищені від дощу або палючого сонця очікуватимуть на маршрутні автобуси мешканці та гості села.

 

Освячення новозбудованої зупинки стало для селян урочистою подією. Місцевий священик отець Віталій, прочитавши відповідні молитви, окропив її святою водою. А почесне право перерізати традиційну червону стрічечку надали керівнику Благодійного фонду В’ячеславу Кредісову, саме якому ілемничани завдячують появою в селі благоустроєної зупинки. Вона не лише зробить зручнішим очікування на автобус, а й стане місцем затишного перепочинку для будь-кого, хто йтиме селом.

 

— Для нашого села цей благочинний дар не просто приємний, – каже мешканець Ілемні Михайло Гутак. – Маємо надію, що будівництво нової зупинки з легкої руки нашого спонсора стане початком вирішення інших проблем. Тут фактично кінцева зупинка, автобус розвертається та їде в зворотному напрямку, хоча дорога йде далі, до інших населених пунктів на Долинщину. Ми вже давно хочемо, щоб автобусний маршрут продовжили – це спростить поїздки селян у справах або до родичів, з’єднає тут два сусідні райони коротким шляхом. Щоправда, дорога у нас також потребує серйозного ремонту, а точніше будівництва.

 

Про це говорив із В’ячеславом Анатолійовичем і сільський голова Володимир Васильович Луцик. Чимало у селі важливих проблем, але, головне, є й бажання всією громадою долучитися до їх вирішення. От, наприклад, річечка прокладає собі шлях селом, однак у повінь вона набирає сили, а прокладена над нею труба забивається. Вода піднімається й затоплює ближні хати. Для того, аби запобігти цьому лихові, потрібно  звести міст – невеличкий, але надійний і такий, щоб його конструкція не заважала вільному проходу води. Сільській громаді самотужки цієї проблеми не вирішити, хоча практично кожен двір готовий зробити свій фінансовий внесок. Отож очільник Благодійного фонду обговорив із сільським головою можливість чергового спільного проекту, адже фонд завжди готовий піти назустріч й надати допомогу саме тим сільським громадам, які самі дбають про своє село.

 

А ще під час спілкування із селянами Ілемні, які були присутні на урочистій події, у В’ячеслава Кредісова народилася інша ідея. Місцеві ґаздині славляться своєю майстерністю у виготовленні особливого сиру, відмінного й від традиційних твердих сирів, і від бринзи. Називається він будз і виготовляється за особливою рецептурою, яку місцеві кулінарки передають з покоління в покоління. Отже пан В’ячеслав запропонував на День села, який буде у вересні, провести в Ілемні фестиваль сиру й запросити з інших сіл району, а, можливо, й з інших районів чи навіть областей майстрів виготовлення домашніх особливих сирів. Він пообіцяв, що забезпечить призові премії для переможців. Такий захід приверне увагу не  лише до смачного бойківського сиру, а й до району та села Ілемні зокрема, де вже саме місце розташування серед гірських  вершин на висоті понад 700 м над рівнем моря, свіже гірське повітря та мальовнича природа є найсприятливішими умовами для розвитку так званого «зеленого туризму».

 

Після приємного спілкування гостинні селяни ще раз подякували дорогому гостеві та побажали успіхів, і білий мікроавтобус із логотипом Благодійної фундації Кредісова вирушив у дорогу до звершення нових добрих справ. А найкращим підтвердженням потрібності збудованої в селі зупинки стала така картина. Бабця Настуня, яка, спираючись на коштур, прийшла на освячення зупинки й чесно відстояла на своїх стареньких хворих ногах усю урочисту процедуру, присіла на зупинці на лавочку в тіньочку перепочити й, про щось замислившись, задивилась на смарагдові полонини, що розкинулися довкола …


24.06.2012 2320 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2770
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20938
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1826
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1305 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2324
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3976

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

614

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2077

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

771

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1371
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

432
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

959
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24461
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

693
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

705
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

653
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

794
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8142
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

687 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

833
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2125 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

790