В Галичі відкрили виставку творів майстрів мистецтв Прикарпаття

 

3 квітня в Національному заповіднику «Давній Галич» відкрито виставку «Чарівний дивосвіт мистецтва», на якій представлено близько сотні творів мистецтва викладачів Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (кафедра декоративно-прикладного мистецтва).

 

В експозиції виставки (яка поєднує три частини виставкового залу) на огляд гостей та зацікавлених представлено твори живопису, вироби з сіна, кераміка, різьба на дереві та інкрустація, писанкові розписи, зображення на шовковій тканині, предмети з металу. Всі вироби виготовлені майстрами на високому мистецькому рівні; поєднують народне мистецтво, сакральний зміст і разом з тим мають сучасний вигляд. Виставка буде цікавою всім – від школярів до викладачів академічних освітніх закладів. Відкриття виставки стало результатом спільної домовленості щодо співпраці між керівниками провідних наукових закладів області – Прикарпатським національним університетом ім. В.Стефаника та Національним заповідником «Давній Галич».

 

Відкрив виставку заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Давній Галич» к. і. н. Семен Побуцький.

 

У вітальному слові проректор Прикарпатського університету імені В.Стефаника проф. Ганна Карась висловила радість з нагоди відкриття виставки творів викладачів Інституту мистецтв у Галичі – колисці духовності; подяку землі, яка дала життя основнику художньо-графічного факультету сл.п. Михайлу Фіголю, уродженцю Крилоса. На думку проректора, ХХІ століття є діалогом культур – у якому українці можуть сказати своє слово.

 

Заступник голови Галицької районної державної адміністрації з гуманітарних питань п. Ірина Чернега підкреслила цікаве поєднання у експозиції виставки науки і мистецтва. На її думку, і Прикарпатський національний університет і Національний заповідник «Давній Галич» спільно діють в авангарді української культури. Представник виконавчої влади передала присутнім щирі вітання від голови Галицької райдержадміністрації Григорія Івасишина.

 

Підсумувала все побачене на виставці її куратор, мистецтвознавець, завідувач науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич» п. Христина Береговська: «…Тут, на виставці можна отримати багато позитиву, імпульси духовності. Кожен з творців виставки прикладається до творення традицій.

 

Інститут мистецтв зберігає традиції, популяризує мистецтво. Всі автори представлених творів є надзвичайно талановитими і креативними. Вони зберігають у власній творчості власний етногенетичний код, але при цьому чудово орієнтуються у сучасних тенденціях мистецтва…».


05.04.2012 2093 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1740
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1767
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1753
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5234 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2060 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1439

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

556

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

670

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

864

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

922
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1628
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3580
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10167
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26044
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10035 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7639
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

826
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1327
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

301
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1182
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

774
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1007