3 квітня в Національному заповіднику «Давній Галич» відкрито виставку «Чарівний дивосвіт мистецтва», на якій представлено близько сотні творів мистецтва викладачів Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (кафедра декоративно-прикладного мистецтва).
В експозиції виставки (яка поєднує три частини виставкового залу) на огляд гостей та зацікавлених представлено твори живопису, вироби з сіна, кераміка, різьба на дереві та інкрустація, писанкові розписи, зображення на шовковій тканині, предмети з металу. Всі вироби виготовлені майстрами на високому мистецькому рівні; поєднують народне мистецтво, сакральний зміст і разом з тим мають сучасний вигляд. Виставка буде цікавою всім – від школярів до викладачів академічних освітніх закладів. Відкриття виставки стало результатом спільної домовленості щодо співпраці між керівниками провідних наукових закладів області – Прикарпатським національним університетом ім. В.Стефаника та Національним заповідником «Давній Галич».
Відкрив виставку заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Давній Галич» к. і. н. Семен Побуцький.
У вітальному слові проректор Прикарпатського університету імені В.Стефаника проф. Ганна Карась висловила радість з нагоди відкриття виставки творів викладачів Інституту мистецтв у Галичі – колисці духовності; подяку землі, яка дала життя основнику художньо-графічного факультету сл.п. Михайлу Фіголю, уродженцю Крилоса. На думку проректора, ХХІ століття є діалогом культур – у якому українці можуть сказати своє слово.
Заступник голови Галицької районної державної адміністрації з гуманітарних питань п. Ірина Чернега підкреслила цікаве поєднання у експозиції виставки науки і мистецтва. На її думку, і Прикарпатський національний університет і Національний заповідник «Давній Галич» спільно діють в авангарді української культури. Представник виконавчої влади передала присутнім щирі вітання від голови Галицької райдержадміністрації Григорія Івасишина.
Підсумувала все побачене на виставці її куратор, мистецтвознавець, завідувач науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич» п. Христина Береговська: «…Тут, на виставці можна отримати багато позитиву, імпульси духовності. Кожен з творців виставки прикладається до творення традицій.
Інститут мистецтв зберігає традиції, популяризує мистецтво. Всі автори представлених творів є надзвичайно талановитими і креативними. Вони зберігають у власній творчості власний етногенетичний код, але при цьому чудово орієнтуються у сучасних тенденціях мистецтва…».