В Галичі відкрили виставку творів майстрів мистецтв Прикарпаття

 

3 квітня в Національному заповіднику «Давній Галич» відкрито виставку «Чарівний дивосвіт мистецтва», на якій представлено близько сотні творів мистецтва викладачів Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (кафедра декоративно-прикладного мистецтва).

 

В експозиції виставки (яка поєднує три частини виставкового залу) на огляд гостей та зацікавлених представлено твори живопису, вироби з сіна, кераміка, різьба на дереві та інкрустація, писанкові розписи, зображення на шовковій тканині, предмети з металу. Всі вироби виготовлені майстрами на високому мистецькому рівні; поєднують народне мистецтво, сакральний зміст і разом з тим мають сучасний вигляд. Виставка буде цікавою всім – від школярів до викладачів академічних освітніх закладів. Відкриття виставки стало результатом спільної домовленості щодо співпраці між керівниками провідних наукових закладів області – Прикарпатським національним університетом ім. В.Стефаника та Національним заповідником «Давній Галич».

 

Відкрив виставку заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Давній Галич» к. і. н. Семен Побуцький.

 

У вітальному слові проректор Прикарпатського університету імені В.Стефаника проф. Ганна Карась висловила радість з нагоди відкриття виставки творів викладачів Інституту мистецтв у Галичі – колисці духовності; подяку землі, яка дала життя основнику художньо-графічного факультету сл.п. Михайлу Фіголю, уродженцю Крилоса. На думку проректора, ХХІ століття є діалогом культур – у якому українці можуть сказати своє слово.

 

Заступник голови Галицької районної державної адміністрації з гуманітарних питань п. Ірина Чернега підкреслила цікаве поєднання у експозиції виставки науки і мистецтва. На її думку, і Прикарпатський національний університет і Національний заповідник «Давній Галич» спільно діють в авангарді української культури. Представник виконавчої влади передала присутнім щирі вітання від голови Галицької райдержадміністрації Григорія Івасишина.

 

Підсумувала все побачене на виставці її куратор, мистецтвознавець, завідувач науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич» п. Христина Береговська: «…Тут, на виставці можна отримати багато позитиву, імпульси духовності. Кожен з творців виставки прикладається до творення традицій.

 

Інститут мистецтв зберігає традиції, популяризує мистецтво. Всі автори представлених творів є надзвичайно талановитими і креативними. Вони зберігають у власній творчості власний етногенетичний код, але при цьому чудово орієнтуються у сучасних тенденціях мистецтва…».


05.04.2012 2191 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

748
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1346
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3127 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2492
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3353
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2909

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

248

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

721

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

727

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1317
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3169
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20667
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

900
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

401
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

499
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1058
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5754
08.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31269 1
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3497 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

605 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

938
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1281 2