В банк чи у банку: як краще зберегти свої кошти

Фінансова грамотність — те, чому, на жаль, не навчать у школі. Слідування правилам фінансової грамотності допоможе правильно розподіляти бюджет, формувати заощадження та нарощувати власний капітал. Проте зібравши певну суму накопичень, кожен задумується над тим, як саме краще зберігати гроші, аби захистити їх від рук шахраїв і злодіїв та різноманітних ситуацій. Порівняємо банківські депозити та «домашнє зберігання» грошей та визначимо, який метод є більш дієвим.

Депозити, їхні переваги та недолік 

Банківські вклади завжди користувалися найбільшою популярністю, адже оформити їх досить просто. Відкриття депозиту допомагає розвитку економіки країни, що так важливо у наш час: банк кредитує бізнес та підприємців за рахунок депозитних грошей, ті сплачують більше податків у бюджет, а ви отримуєте відсоток за користування вкладом. Депозити мають й безліч інших переваг:

  • Захист готівки від інфляції завдяки виплаті відсотків по вкладу;
  • Гарантія повернення грошей навіть у випадку банкрутства банку (до 200 тисяч гривень у звичайний період, та у повному обсязі без лімітів на період воєнного стану);
  • Надійний захист коштів від стихійних лих, пожеж, повені тощо;
  • Захист від крадіжки цінностей;
  • Збереження грошей від імпульсивних витрат та покупок;
  • Можливість дострокового зняття коштів.

Наприклад, банк Ukrsibbank my.ukrsibbank.com/ua/personal/deposits/ пропонує своїм клієнтам 4 основних види депозитів з конкурентними відсотковими ставками та вигідними умовами. Проценти виплачуються як наприкінці дії договору, так й щомісячно, що дає змогу зробити вибір на користь того чи іншого тарифного плану.

До недоліків депозитів варто віднести лише невисоку річну відсоткову ставку (особливо в валюті) та інколи неможливість дострокового розірвання договору та повернення коштів до дати закінчення депозиту. Такої ситуації легко уникнути, обравши депозит з можливістю зняття грошей в будь-який момент до запиту.

За та проти зберігання коштів під матрацом

Якщо ж депозити та банки не викликають у вас довіри, залишається лише варіант накопичення готівкових цінностей вдома, надійно заховавши їх подалі від поганих людей. Такий спосіб має кілька переваг, серед яких можливість використання коштів у будь-який момент, незалежність від ситуації на валютному, фондовому та інших ринках, й швидке поповнення скарбнички.

Водночас недоліків зберігання грошей у банці або під матрацом набагато більше:

  • Незахищеність від грабіжників та злодіїв (навіть сейф можуть поцупити, не відкриваючи його);
  • Ризик псування або знищення готівки внаслідок пожежі, руйнування будівлі, повені, потопу та інших стихійних або техногенних лих;
  • Зниження купівельної спроможності грошей через інфляцію;
  • Висока ймовірність використання коштів для імпульсивних покупок.

 

З цього всього напрошується висновок: депозити є більш надійним та безпечним методом зберігання коштів, який ще й приносить дохід.

Партнерський матеріал


15.06.2022 1719
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

341
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13864 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1584
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

877
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6151
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1729

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

643

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1470

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1281

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1170
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

524
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

664
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1585
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

608
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

891
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5928
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13686
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

256
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

554
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

489
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

799 2