В банк чи у банку: як краще зберегти свої кошти

Фінансова грамотність — те, чому, на жаль, не навчать у школі. Слідування правилам фінансової грамотності допоможе правильно розподіляти бюджет, формувати заощадження та нарощувати власний капітал. Проте зібравши певну суму накопичень, кожен задумується над тим, як саме краще зберігати гроші, аби захистити їх від рук шахраїв і злодіїв та різноманітних ситуацій. Порівняємо банківські депозити та «домашнє зберігання» грошей та визначимо, який метод є більш дієвим.

Депозити, їхні переваги та недолік 

Банківські вклади завжди користувалися найбільшою популярністю, адже оформити їх досить просто. Відкриття депозиту допомагає розвитку економіки країни, що так важливо у наш час: банк кредитує бізнес та підприємців за рахунок депозитних грошей, ті сплачують більше податків у бюджет, а ви отримуєте відсоток за користування вкладом. Депозити мають й безліч інших переваг:

  • Захист готівки від інфляції завдяки виплаті відсотків по вкладу;
  • Гарантія повернення грошей навіть у випадку банкрутства банку (до 200 тисяч гривень у звичайний період, та у повному обсязі без лімітів на період воєнного стану);
  • Надійний захист коштів від стихійних лих, пожеж, повені тощо;
  • Захист від крадіжки цінностей;
  • Збереження грошей від імпульсивних витрат та покупок;
  • Можливість дострокового зняття коштів.

Наприклад, банк Ukrsibbank my.ukrsibbank.com/ua/personal/deposits/ пропонує своїм клієнтам 4 основних види депозитів з конкурентними відсотковими ставками та вигідними умовами. Проценти виплачуються як наприкінці дії договору, так й щомісячно, що дає змогу зробити вибір на користь того чи іншого тарифного плану.

До недоліків депозитів варто віднести лише невисоку річну відсоткову ставку (особливо в валюті) та інколи неможливість дострокового розірвання договору та повернення коштів до дати закінчення депозиту. Такої ситуації легко уникнути, обравши депозит з можливістю зняття грошей в будь-який момент до запиту.

За та проти зберігання коштів під матрацом

Якщо ж депозити та банки не викликають у вас довіри, залишається лише варіант накопичення готівкових цінностей вдома, надійно заховавши їх подалі від поганих людей. Такий спосіб має кілька переваг, серед яких можливість використання коштів у будь-який момент, незалежність від ситуації на валютному, фондовому та інших ринках, й швидке поповнення скарбнички.

Водночас недоліків зберігання грошей у банці або під матрацом набагато більше:

  • Незахищеність від грабіжників та злодіїв (навіть сейф можуть поцупити, не відкриваючи його);
  • Ризик псування або знищення готівки внаслідок пожежі, руйнування будівлі, повені, потопу та інших стихійних або техногенних лих;
  • Зниження купівельної спроможності грошей через інфляцію;
  • Висока ймовірність використання коштів для імпульсивних покупок.

 

З цього всього напрошується висновок: депозити є більш надійним та безпечним методом зберігання коштів, який ще й приносить дохід.

Партнерський матеріал


15.06.2022 1801
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2852
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20999
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1935
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1319 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2340
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4013

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

648

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2115

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

794

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1385
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

90
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

443
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

979
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

97
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

724
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

719
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

663
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8166
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

741 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

856
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2136 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

799