В Австралії програми зі штучним інтелектом допомагають при розлученнях

Інтернет-програма під назвою Amica тепер використовує штучний інтелект, щоб допомогти парам, що розлучаються, домовитись про розподіл батьківських обов'язків та розподілити спільні активи.


Для багатьох людей пандемія коронавірусу стала випробуванням стосунків. Травневе опитування, проведене агентством Relationships Australia, показало, що 42% із 739 респондентів зазнали негативних змін у стосунках зі своїм партнером впродовж карантину.

Також спостерігається різке збільшення кількості пар, які звертаються за порадою щодо розлучення. Уряд Австралії підтримав використання Amica для тих, хто перебуває в таких обставинах. Чат-бот використовує штучний інтелект (ШІ), щоб запропонувати подружнім парам варіанти розділу грошей та майна залежно від їх обставин.

Хоча такі інструменти й пропонують деякі переваги, такі як зручність та зменшення емоційних переживань, їх застосування залишається обмеженим. І надмірне очікування може обернутися ще більшим стресом.


Як це працює

Згідно з інформацією, яка розміщена на вебсайті Amica, він "розглядає правові принципи та застосовує їх до ваших обставин". Іншими словами, програмне забезпечення спирається на дані (зібрані та вбудовані його розробниками) з подібних випадків у минулому, щоб робити пропозиції користувачам.

Amica демонструє потенціал ШІ у вирішенні правових проблем у сімейних суперечках. Цікаво, що це не єдиний інструмент такого роду в правовому полі. В Австралії надається ряд сімейних юридичних послуг, що працюють на основі штучного інтелекту, зокрема Penda та Adieu.

Penda має на меті допомогти жертвам сімейного насильства, надаючи безкоштовну правову інформацію та інформацію про безпеку.

Його чат-бот AI надає юридичні консультації та інформацію в Інтернеті, не вимагаючи очної зустрічі з адвокатом.

Adieu дає змогу парам домовитись про дружні фінансові та батьківські угоди за допомогою компоненту чат-боту ШI «Lumi», який за потреби може скеровувати пари до посередників, радників, юристів або фахівців з фінансових питань. Lumi також має інструменти "в один клік" та призначений для економії часу та грошей за допомогою ШI для аналізу фінансових записів обох користувачів.


Переваги засобів штучного інтелекту

Система сімейного законодавства Австралії переобтяжена, що призводить до великих затримок для сімей у судовій системі. Судові провадження також є дорогими, і складні справи сімейного права можуть коштувати кожній стороні більше ніж 200 000 австралійських доларів.

Такі засоби штучного інтелекту, як Amica та Adieu, дозволяють парам самостійно розв'язувати проблеми та уникати повільного та дорогого судового процесу. Особливо це стосується пар, які розпочали або розглядають процес розлучення на тлі обмежень щодо коронавірусу.

Оцінка Adieu включала перегляд літератури про програми правосуддя та опитування професіоналів, включаючи посередників, юристів та фінансових радників. Програмісти також опитали 37 користувачів Adieu, щоб з’ясувати, хто використовуватиме такий додаток і наскільки людям буде комфортно з ними.

Розробники виявили, що надавши парам можливість контролювати процес розлучення, вони менше зазнавали емоційного стресу.

Хоча вибірка опитування була відносно невеликою, 76% учасників повідомили, що не відчувають емоційного переживання. Більшість із тих, хто це зробив, сказали, що задоволені результатом.

"Я новачок у програмах, але навчаюся. Вони не такі вже й погані, але насправді не замінюють людей. Позитивом є те, що вони нейтральні та не засуджують вас!", - коментував програму один із учасників опитування.


Недоліки та обмеження

Попри низку переваг, інструменти штучного інтелекту для врегулювання юридичних суперечок (як і багато інших інструментів штучного інтелекту) мають недоліки.

Наприклад, вони у багатьох випадках не корисні. Програмісти Amica підкреслюють, що програма підходить лише для “дружних” пар, у яких немає складних ситуацій, таких як насильство в сім’ї. Це пов’язано з тим, що на поточному рівні розвитку чат-боти, що працюють на основі штучного інтелекту, можуть генерувати порівняно просту відповідь на інформацію, яку вони отримують.

Згідно з опитуванням, яке проводили в Австралійському бюро статистики у 2016 році, близько 5,8 мільйона австралійців зазнали фізичного або емоційного зловживання з боку партнера.

Крім того, австралійські суди повинні враховувати інтереси кожної дитини при вирішенні справи у справах подружжя, що розлучаються. Існує занепокоєння, що пропозиції від інструментів програми, що працюють на основі штучного інтелекту, можуть ігнорувати потреби дітей і відстоювати лише інтереси батьків.

Існує також занепокоєння щодо використання ШІ у справах, що стосуються сімей, загалом. Наприклад, доступ до онлайн-платформ вимагає певного рівня цифрової грамотності та доступності.

Це унеможливлює застосування програми без доступу до Інтернету, смартфона чи комп’ютера. Крім того, люди можуть не мати технологічних навичок, необхідних для використання таких програм, як Amica або Adieu.


Заплямоване минуле

Окрім сімейних суперечок, ШІ також не найкраще допомагає у кримінальних справах щодо призначення покарання. Зокрема в США неодноразово оскаржували застосування інструменту COMPAS. Його алгоритми оцінки ризиків нібито передбачають, наскільки ймовірним є вчинення зловмисником повторного злочину.

Австралійська сага про Robodebt також показала, як ШІ може сприяти прийняттю адміністративних рішень. Під час цього провалу соціальні виплати, здійснені на основі самозвітних щотижневих доходів, перехресно посилалися на приблизний дохід, прийнятий як середнє значення річного заробітку, повідомлене австралійському податковому управлінню. Потім це використали для автоматичного формування повідомлень про борг без перевірок інспекторів.

Зрозуміло, що ШІ має потенціал для моделювання можливої ситуації у майбутньому. Оскільки використання технологій на основі штучного інтелекту продовжує застосовуватися у справах, які традиційно вирішуються в судах, для розв'язання загальних проблем необхідна урядова стратегія, така як European Commission’s AI White Paper.

Поряд із використанням ШІ в юридичному секторі, у цій галузі слід суворо дотримуватися етичних норм.

за матеріалами TNW


13.10.2020 6295
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

977
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2396
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2049
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2080
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6324 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2373 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

241

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1062

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1047

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1313
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

530
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1987
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26423
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

481
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10390 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7931
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

475
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

334
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

481
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

557
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1503