В Австралії програми зі штучним інтелектом допомагають при розлученнях

Інтернет-програма під назвою Amica тепер використовує штучний інтелект, щоб допомогти парам, що розлучаються, домовитись про розподіл батьківських обов'язків та розподілити спільні активи.


Для багатьох людей пандемія коронавірусу стала випробуванням стосунків. Травневе опитування, проведене агентством Relationships Australia, показало, що 42% із 739 респондентів зазнали негативних змін у стосунках зі своїм партнером впродовж карантину.

Також спостерігається різке збільшення кількості пар, які звертаються за порадою щодо розлучення. Уряд Австралії підтримав використання Amica для тих, хто перебуває в таких обставинах. Чат-бот використовує штучний інтелект (ШІ), щоб запропонувати подружнім парам варіанти розділу грошей та майна залежно від їх обставин.

Хоча такі інструменти й пропонують деякі переваги, такі як зручність та зменшення емоційних переживань, їх застосування залишається обмеженим. І надмірне очікування може обернутися ще більшим стресом.


Як це працює

Згідно з інформацією, яка розміщена на вебсайті Amica, він "розглядає правові принципи та застосовує їх до ваших обставин". Іншими словами, програмне забезпечення спирається на дані (зібрані та вбудовані його розробниками) з подібних випадків у минулому, щоб робити пропозиції користувачам.

Amica демонструє потенціал ШІ у вирішенні правових проблем у сімейних суперечках. Цікаво, що це не єдиний інструмент такого роду в правовому полі. В Австралії надається ряд сімейних юридичних послуг, що працюють на основі штучного інтелекту, зокрема Penda та Adieu.

Penda має на меті допомогти жертвам сімейного насильства, надаючи безкоштовну правову інформацію та інформацію про безпеку.

Його чат-бот AI надає юридичні консультації та інформацію в Інтернеті, не вимагаючи очної зустрічі з адвокатом.

Adieu дає змогу парам домовитись про дружні фінансові та батьківські угоди за допомогою компоненту чат-боту ШI «Lumi», який за потреби може скеровувати пари до посередників, радників, юристів або фахівців з фінансових питань. Lumi також має інструменти "в один клік" та призначений для економії часу та грошей за допомогою ШI для аналізу фінансових записів обох користувачів.


Переваги засобів штучного інтелекту

Система сімейного законодавства Австралії переобтяжена, що призводить до великих затримок для сімей у судовій системі. Судові провадження також є дорогими, і складні справи сімейного права можуть коштувати кожній стороні більше ніж 200 000 австралійських доларів.

Такі засоби штучного інтелекту, як Amica та Adieu, дозволяють парам самостійно розв'язувати проблеми та уникати повільного та дорогого судового процесу. Особливо це стосується пар, які розпочали або розглядають процес розлучення на тлі обмежень щодо коронавірусу.

Оцінка Adieu включала перегляд літератури про програми правосуддя та опитування професіоналів, включаючи посередників, юристів та фінансових радників. Програмісти також опитали 37 користувачів Adieu, щоб з’ясувати, хто використовуватиме такий додаток і наскільки людям буде комфортно з ними.

Розробники виявили, що надавши парам можливість контролювати процес розлучення, вони менше зазнавали емоційного стресу.

Хоча вибірка опитування була відносно невеликою, 76% учасників повідомили, що не відчувають емоційного переживання. Більшість із тих, хто це зробив, сказали, що задоволені результатом.

"Я новачок у програмах, але навчаюся. Вони не такі вже й погані, але насправді не замінюють людей. Позитивом є те, що вони нейтральні та не засуджують вас!", - коментував програму один із учасників опитування.


Недоліки та обмеження

Попри низку переваг, інструменти штучного інтелекту для врегулювання юридичних суперечок (як і багато інших інструментів штучного інтелекту) мають недоліки.

Наприклад, вони у багатьох випадках не корисні. Програмісти Amica підкреслюють, що програма підходить лише для “дружних” пар, у яких немає складних ситуацій, таких як насильство в сім’ї. Це пов’язано з тим, що на поточному рівні розвитку чат-боти, що працюють на основі штучного інтелекту, можуть генерувати порівняно просту відповідь на інформацію, яку вони отримують.

Згідно з опитуванням, яке проводили в Австралійському бюро статистики у 2016 році, близько 5,8 мільйона австралійців зазнали фізичного або емоційного зловживання з боку партнера.

Крім того, австралійські суди повинні враховувати інтереси кожної дитини при вирішенні справи у справах подружжя, що розлучаються. Існує занепокоєння, що пропозиції від інструментів програми, що працюють на основі штучного інтелекту, можуть ігнорувати потреби дітей і відстоювати лише інтереси батьків.

Існує також занепокоєння щодо використання ШІ у справах, що стосуються сімей, загалом. Наприклад, доступ до онлайн-платформ вимагає певного рівня цифрової грамотності та доступності.

Це унеможливлює застосування програми без доступу до Інтернету, смартфона чи комп’ютера. Крім того, люди можуть не мати технологічних навичок, необхідних для використання таких програм, як Amica або Adieu.


Заплямоване минуле

Окрім сімейних суперечок, ШІ також не найкраще допомагає у кримінальних справах щодо призначення покарання. Зокрема в США неодноразово оскаржували застосування інструменту COMPAS. Його алгоритми оцінки ризиків нібито передбачають, наскільки ймовірним є вчинення зловмисником повторного злочину.

Австралійська сага про Robodebt також показала, як ШІ може сприяти прийняттю адміністративних рішень. Під час цього провалу соціальні виплати, здійснені на основі самозвітних щотижневих доходів, перехресно посилалися на приблизний дохід, прийнятий як середнє значення річного заробітку, повідомлене австралійському податковому управлінню. Потім це використали для автоматичного формування повідомлень про борг без перевірок інспекторів.

Зрозуміло, що ШІ має потенціал для моделювання можливої ситуації у майбутньому. Оскільки використання технологій на основі штучного інтелекту продовжує застосовуватися у справах, які традиційно вирішуються в судах, для розв'язання загальних проблем необхідна урядова стратегія, така як European Commission’s AI White Paper.

Поряд із використанням ШІ в юридичному секторі, у цій галузі слід суворо дотримуватися етичних норм.

за матеріалами TNW


13.10.2020 910
23.10.2020

Нове виборче законодавство, нова виборча система, нові бюлетені, можуть завести у політичне життя Івано-Франківської області й нові обличчя.  

588
22.10.2020
Марія Лутчин

Про ситуацію в Івано-Франківській ЦМКЛ, карантин, резерви, вакцину та як жити далі з коронавірусом у розмові із заступником головного лікаря.

3894
20.10.2020

Рівень смертності й травматизму в Україні внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Досить непроста ситуація з безпекою дорожнього руху спостерігається і на автошляхах Прикарпаття.  

874
16.10.2020

Щоби змінити правила гри, нам не потрібне чудо. Достатньо сформувати владу, яка вміє слухати людей і не боїться порад професіоналів. Потрібне перезавантаження всього місцевого політикуму.

1861
15.10.2020
Христина Чаплинська

Відомо, що існують не лише вдалі, але й побачення з категорії “epic fail”. Ми вирішили піти у «розвідку» і розпитати представників різної статі про їх досвід у цій справі.

1266
10.10.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

18880 2

Україна зараз нагадує людину, яка потрапила в автотрощу, лежить серед покрученого залізяччя і з її розірваних жил фонтанує кров, а над нею схилилося кілька гнид і кажуть: зараз ми поставимо вам п'ять питань і вам стане легше.

782

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

6501

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

4544 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

10889
15.10.2020

Прикарпатські крафтові господарства ініціюють створення гастрономічної стежки. Для цього ініціатори громадської спілки "Дорога смаку Прикарпаття" залучили сім крафтових господарств.  

954
12.10.2020

Борщ є об'єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?  

1477
07.10.2020

Культура приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Всього до Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини рекомендовано включити п'ять елементів, серед яких - "Культура приготування укра

1727
21.10.2020

Це сталося у вівторок, 20 жовтня, коли він та інші релігійні лідери відвідали молебень за мир у всьому світі.

360
14.10.2020

У суботу, 10 жовтня, урочисто відкрили електронні аудіогіди для Хресної дороги на території Погінського монастиря Успіння Матері Божої в селі Погоня.  

1158
14.10.2020

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови.

1188 1
13.10.2020

У суботу, 17 жовтня, в костелі Ісуса Христа Царя Всесвіту, що по вул. Вовчинецька, 92, відбудуться події під назвою «Святий Йоан Павло II – речник діалогу».  

1005
20.10.2020

Проєкт спрямований на збереження і розвиток нематеріальної культурної спадщини та, зокрема, косівської мальованої кераміки, що внесена до Національного переліку НКС України та до Репрезентативного списку НКС ЮНЕСКО.

533
19.10.2020

Під час засідання ЦВК розглянула окремі питання діяльності Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії.  

1671 1
19.10.2020

У місцевих виборах 25 жовтня не братимуть участь 11 чинних депутатів Івано-Франківської міської ради – вони не фігурують у жодному з партійних списків. Крім того, 7 чинних депутатів ради змінили свою партійну приналежність.  

1068
19.10.2020

Правоохоронцями Прикарпаття зареєстровано 108 повідомлень про порушення виборчого законодавства.  

596
19.10.2020

Президент Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю "сформувати конкурентний ринок електричної енергії" на Бурштинському острові, залучивши Антимонопольний комітет.  

5550