В Австралії програми зі штучним інтелектом допомагають при розлученнях

Інтернет-програма під назвою Amica тепер використовує штучний інтелект, щоб допомогти парам, що розлучаються, домовитись про розподіл батьківських обов'язків та розподілити спільні активи.


Для багатьох людей пандемія коронавірусу стала випробуванням стосунків. Травневе опитування, проведене агентством Relationships Australia, показало, що 42% із 739 респондентів зазнали негативних змін у стосунках зі своїм партнером впродовж карантину.

Також спостерігається різке збільшення кількості пар, які звертаються за порадою щодо розлучення. Уряд Австралії підтримав використання Amica для тих, хто перебуває в таких обставинах. Чат-бот використовує штучний інтелект (ШІ), щоб запропонувати подружнім парам варіанти розділу грошей та майна залежно від їх обставин.

Хоча такі інструменти й пропонують деякі переваги, такі як зручність та зменшення емоційних переживань, їх застосування залишається обмеженим. І надмірне очікування може обернутися ще більшим стресом.


Як це працює

Згідно з інформацією, яка розміщена на вебсайті Amica, він "розглядає правові принципи та застосовує їх до ваших обставин". Іншими словами, програмне забезпечення спирається на дані (зібрані та вбудовані його розробниками) з подібних випадків у минулому, щоб робити пропозиції користувачам.

Amica демонструє потенціал ШІ у вирішенні правових проблем у сімейних суперечках. Цікаво, що це не єдиний інструмент такого роду в правовому полі. В Австралії надається ряд сімейних юридичних послуг, що працюють на основі штучного інтелекту, зокрема Penda та Adieu.

Penda має на меті допомогти жертвам сімейного насильства, надаючи безкоштовну правову інформацію та інформацію про безпеку.

Його чат-бот AI надає юридичні консультації та інформацію в Інтернеті, не вимагаючи очної зустрічі з адвокатом.

Adieu дає змогу парам домовитись про дружні фінансові та батьківські угоди за допомогою компоненту чат-боту ШI «Lumi», який за потреби може скеровувати пари до посередників, радників, юристів або фахівців з фінансових питань. Lumi також має інструменти "в один клік" та призначений для економії часу та грошей за допомогою ШI для аналізу фінансових записів обох користувачів.


Переваги засобів штучного інтелекту

Система сімейного законодавства Австралії переобтяжена, що призводить до великих затримок для сімей у судовій системі. Судові провадження також є дорогими, і складні справи сімейного права можуть коштувати кожній стороні більше ніж 200 000 австралійських доларів.

Такі засоби штучного інтелекту, як Amica та Adieu, дозволяють парам самостійно розв'язувати проблеми та уникати повільного та дорогого судового процесу. Особливо це стосується пар, які розпочали або розглядають процес розлучення на тлі обмежень щодо коронавірусу.

Оцінка Adieu включала перегляд літератури про програми правосуддя та опитування професіоналів, включаючи посередників, юристів та фінансових радників. Програмісти також опитали 37 користувачів Adieu, щоб з’ясувати, хто використовуватиме такий додаток і наскільки людям буде комфортно з ними.

Розробники виявили, що надавши парам можливість контролювати процес розлучення, вони менше зазнавали емоційного стресу.

Хоча вибірка опитування була відносно невеликою, 76% учасників повідомили, що не відчувають емоційного переживання. Більшість із тих, хто це зробив, сказали, що задоволені результатом.

"Я новачок у програмах, але навчаюся. Вони не такі вже й погані, але насправді не замінюють людей. Позитивом є те, що вони нейтральні та не засуджують вас!", - коментував програму один із учасників опитування.


Недоліки та обмеження

Попри низку переваг, інструменти штучного інтелекту для врегулювання юридичних суперечок (як і багато інших інструментів штучного інтелекту) мають недоліки.

Наприклад, вони у багатьох випадках не корисні. Програмісти Amica підкреслюють, що програма підходить лише для “дружних” пар, у яких немає складних ситуацій, таких як насильство в сім’ї. Це пов’язано з тим, що на поточному рівні розвитку чат-боти, що працюють на основі штучного інтелекту, можуть генерувати порівняно просту відповідь на інформацію, яку вони отримують.

Згідно з опитуванням, яке проводили в Австралійському бюро статистики у 2016 році, близько 5,8 мільйона австралійців зазнали фізичного або емоційного зловживання з боку партнера.

Крім того, австралійські суди повинні враховувати інтереси кожної дитини при вирішенні справи у справах подружжя, що розлучаються. Існує занепокоєння, що пропозиції від інструментів програми, що працюють на основі штучного інтелекту, можуть ігнорувати потреби дітей і відстоювати лише інтереси батьків.

Існує також занепокоєння щодо використання ШІ у справах, що стосуються сімей, загалом. Наприклад, доступ до онлайн-платформ вимагає певного рівня цифрової грамотності та доступності.

Це унеможливлює застосування програми без доступу до Інтернету, смартфона чи комп’ютера. Крім того, люди можуть не мати технологічних навичок, необхідних для використання таких програм, як Amica або Adieu.


Заплямоване минуле

Окрім сімейних суперечок, ШІ також не найкраще допомагає у кримінальних справах щодо призначення покарання. Зокрема в США неодноразово оскаржували застосування інструменту COMPAS. Його алгоритми оцінки ризиків нібито передбачають, наскільки ймовірним є вчинення зловмисником повторного злочину.

Австралійська сага про Robodebt також показала, як ШІ може сприяти прийняттю адміністративних рішень. Під час цього провалу соціальні виплати, здійснені на основі самозвітних щотижневих доходів, перехресно посилалися на приблизний дохід, прийнятий як середнє значення річного заробітку, повідомлене австралійському податковому управлінню. Потім це використали для автоматичного формування повідомлень про борг без перевірок інспекторів.

Зрозуміло, що ШІ має потенціал для моделювання можливої ситуації у майбутньому. Оскільки використання технологій на основі штучного інтелекту продовжує застосовуватися у справах, які традиційно вирішуються в судах, для розв'язання загальних проблем необхідна урядова стратегія, така як European Commission’s AI White Paper.

Поряд із використанням ШІ в юридичному секторі, у цій галузі слід суворо дотримуватися етичних норм.

за матеріалами TNW


13.10.2020 6510
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

480
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1082
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2311
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1259
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1821 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2860

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

599

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

680

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1599

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1582
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

404
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18309
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1270
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3607
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

978
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10735
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6528
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1140
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

401
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

635
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3254
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

957