Успіння Пресвятої Богородиці, яке за новим календарем відзначають 15 серпня, — свято в пам'ять відходу до вічності Христової Матері.
Про значення християнського свята журналістка Фіртки розпитала в отця та секретаря Гошівського монастиря Миколая Микосовського.
"Відповідно до традиції, котра походить із церковнословʼянської мови, називається «глибоким сном», а не «смертю». Богородиця з тілом і душею була взята Господом на третій день до небес.
На місці, де вона лежала, згідно з переданням, залишилися трави та квіти", — каже монах.
Зі слів священника, цей празник належить до найстарших Богородичних свят.
"Його святкування ще розпочалося в Єрусалимі невдовзі після собору в Ефесі (431 р.). Як загальнодержавне свято, воно введене у Візантії під час правління імператора Маврикія (582–602 рр.).
У церквах на Успіння освячують Богом створені квіти, зілля для зберігання в домівках, аби це теж у парі з молитвою оберігало людей і тварин від різних недуг і зол.
Як добрі діти шанують свою земну маму, так добрі християни шанують небесну, слава і честь якої є вища від ангелів.
Звертаймося, отже, до Богоматері у своїх щоденних молитвах і нехай вона захистить нас, нашу багатостраждальну батьківщину від видимих і невидимих ворогів", — зауважив Миколай Микосовський.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: