Юрій Тимошенко отримав нагороду (фото)

 

 

«Дякую тобі, Боже, що я народився Українцем! Дякую тобі, що довірив мені почесну справу захищати Українську землю та Українську націю!»

 

У Коломиї відбулися урочистості з нагоди вшанування борців за волю України. У міському палаці культури «Народний дім» зібралися прикарпатські військові, волонтери та коломияни. Захід приурочили 55-ій річниці від дня загибелі великого українського патріота Степана Бандери.

 

Розпочалося все з хвилини мовчання. Присутні схилили голови перед світлою пам’яттю героїв, які віддали своє життя за волю держави. Далі лунала пісня «Гей, плине кача», пом’янули Героя України Степана Бандеру та загиблих військових у зоні АТО. На заході зазначили, що ідея соборності та незалежності України С. Бандери актуальна і нині. Адже коли йдеться про честь та гідність Батьківщини, коли ворог посягає на територіальну цілісність, коли виявляється гурт зрадників країни, тоді кожен патріот України без зайвих зволікань повинен виконати свій обов’язок перед державою – відстояти право України були вільною і незалежною державою.

 

Власне, саме такими є ті жителі Коломиї та Коломийщини, які боролися на Сході, продовжують цю боротьбу і ті, хто, на жаль, загинув у бою за збереження територіальної цілісності своєї Батьківщини.

 

Привітати військових, волонтерів, які безкорисно допомагають бійцям, а також журналістів, які висвітлюють правдиву інформацію про події в зоні АТО та нагородити їх державними відзнаками й іменними годинниками від міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та спікера Верховної Ради України Олександра Турчинова до Коломиї приїхав заступник міністра внутрішніх справ України Микола Величкович. Він щиро подякував прикарпатським військовослужбовцям, які віддано борються за країну і не бояться віддати своє життя за неї.

 

«Україна за свою історію мала 20 воєн. Нині двадцять перше століття. Україна веде 21-шу українсько-російську війну за незалежність. Нині чимало чоловіків на передовій, багато поранених, а також загиблих. Та Україна пишається кожним з них. Серед них є ряд моїх побратимів, з якими ми разом пройшли Революцію Гідності, вони від початку Майдану стояли за волю і опісля перейшли добровольцями до Національної гвардії. Вони з честю захищали українські землі на Сході. Вони гордо несуть звання гвардійця. Мені надзвичайно приємно сьогодні вручити відзнаки коломийським бійцям», – зазначив у промові заступник міністра внутрішніх справ України Микола Величкович.

 

Зокрема, нагородили військових: Мирона Забарила, Андрія Криштофовича, Юрія Тимошенка, Юрія Симотюка, Романа Фурика, Сергія Олійника, Володимира Островського, волонтерку Богдану Ванячик та журналістів Євгена Гапича та Олександру Олійник.

 

На заході згадали також і про загиблих військових з Прикарпаття. Вони з перших днів перебували на фронті та безстрашно боролися з ворогом. Серед загиблих жителів Коломиї та Коломийщини, які віддали свої життя на полі бою АТО, – 27-річний Степан Воробець, 33-річний Дмитро Кабалюк, 30-річний Олександр Козолій, 33-річний Володимир Костюк, 36-річний Сергій Лисенко, 34-річний Тарас Сенюк, 30-річний Володимир Лисенчук, 26-річний Віктор Яков’як, 26-річний Петро Остап'юк.

 

Присутні виголосили бажання, щоб пам'ять невинно вбитих бійців згуртувала українців, дала силу, мудрість і наснагу для зміцнення рідної держави на своїй землі.

 

Прийшли на урочистості й бійці батальйону «Айдар», щоб підтримати свого побратима та кандидата у народні депутати Юрія Тимошенка. Бійці кажуть, що знайомі з коломиянином Юрієм Тимошенком ще з часів Революції Гідності. Опісля вони пішли добровольцями у різні батальйони, щоб захищати Україну на Сході. «Не дивлячись, що ми служили у різних містах зони АТО, побачив, як Юрій Тимошенко допомагав усім, чим міг, своїм побратимам. Він зробив чимало корисного для своїх побратимів. У бою проявив себе мужнім, відповідальним, відважним бійцем. Якщо ви, жителі Коломиї та Городенки, довірите представляти ваш голос у Верховній Раді, я впевнений, він вас не підведе і виправдає всі сподівання», – запевнив айдарівець Олександр Месеренко.

 

Юрій Тимошенко, у свою чергу, подякував своїм побратимам за міцну дружбу та єдність, котра перемагає ворога. Він зазначив, що є гордим за те, що зміг у горі знайти вірних друзів, які долають чимало випробувань у бою, але залишаються чесними перед своїм народом та вірними Україні. «Я познайомився з бійцями з батальйону «Айдар», на жаль, через трагічні обставини. Коли загинув мій хороший друг Филип, який воював на Сході від початку АТО, був бійцем «Айдару», відважно відстоював право України на свободу та незалежність. Його смерть я пережив найтяжче і навіть зараз мені складно говорити про нього. Адже він був справжнім відданим патріотом України, з яким ми планували разом будувати сильну Україну. Я вдячний долі, що зміг знайти саме таких друзів-побратимів, за яких гордість живе у серці», – каже Юрій Тимошенко.

 

Поміж промовами гостей свята зі сцени лунали історичні відомості та висвітлювався фільм із сюжетами моментів із Сходу під час АТО.

 

На урочистостях також зазначили, що хоч і смуток та розпач нині охоплює серця всіх українців, але життя і боротьба триває. Тому українські пісні й танці можуть вселити віру, єднають серця та дають надію на завтрашній день.

 

Тож наостанок для військових та присутніх коломиян в залі танцювали українські народні танки та співали народних пісень студенти Коломийського економіко-правового коледжу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


16.10.2014 708 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

697 1
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1176
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5706 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1987
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1921
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3074

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

590

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1787

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2529

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3262
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

258
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

391
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

946
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33766
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

705
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

848
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16340
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

536
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

484
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

304
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1313