Підписання Україною угоди про видобуток сланцевого газу з голландсько-британської компанією Shell розширює простір для політичного маневру Януковича в переговорах із Заходом.
Про це в коментарі «Хвилі» заявив директор Центру політичного аналізу «Стратагема» Юрій Романенко.
На його думку, угода з Shell є ключовою подією поїздки Януковича в Давос.
«Це показує, що Віктор Федорович порозумнішав. Із Заходом не потрібно воювати, його найкраще купити, а найкраще купити довгостроковою угодою, згідно з якою Захід матиме можливість збагачуватися тривалий час », - зазначив аналітик.
«Захід закриє очі на порушення будь-яких демократичних норм, якщо його компаніям дають добре заробити», - заявив Юрій Романенко.
«Угода з Shell пов'язує Януковича з найпотужнішою західною ФПГ, яка має потужні лобістські можливості впливу на західні політичні інститути. Саме такі компанії, як Shell, формують зовнішню політику США і європейських країн», - зазначає він.
На його думку, «Захід завжди буде багато говорити про демократію, але якщо його компаніям дають можливість заробляти мільярди, а в даному випадку операцію оцінюють в 10 млрд. доларів, то це є найкращою гарантією, що у режиму Януковича буде менше проблем».
«Янукович зв'язується інтересом із західною компанією, тепер вона буде оберігати його. Пам'ятаєте, як казав Франклін Делано Рузвельт про нікарагуанського диктатора Анастасіо Сомоси (старшому): «Це сучий син, але це наш сучий син». Віктор Федорович прагне стати своїм «сином», оскільки йому потрібна точка зовнішньої опори, враховуючи важкий стан економіки України», - вказує Юрій Романенко.
Ще одним знаковим моментом в Давосі була коротка заява Януковича про те, що він звіряє годинник з Генрі Кіссінджером.
«Це дійсно грамотний хід, враховуючи політичну вагу Генрі Кіссінджера, як лобіста інтересів західних корпорацій і урядів», - вважає аналітик.
«Янукович зустрічається з Кіссінджером не перший раз і кожного разу ці зустрічі були в ключові моменти для режиму Януковича. Досить згадати торішню зустріч Януковича з Кіссінджером в Мюнхені, де була досить жорстка розмова через Тимошенко», - говорить Романенко.
«Загалом, Shell і Кіссінджер - це ключові месиджі, що пролунали від Януковича в Давосі. Все інше дріб'язок», - резюмував Юрій Романенко.