Юрій Лоп’янецький: Дуже важко розуміти команди зі штабу…

 

 

Прикарпатські волонтери повернулися з зони АТО, доправивши туди понад вісім тисяч україномовних книг, гуманітарну допомогу для сиротинців та вояків.

 

«Ми їздимо на схід вже з червня місяця. Тоді були під Словянськом, коли він ще був не наш, - розповідає координатор Самооборони в Івано-Франківську Юрій Лоп’янецький. - Будемо це робити скільки буде необхідно. Цього разу прямували в зону АТО десятитонною машиною і бусом супроводу. В бусі – п’ятеро осіб. Їхали до певних пунктів розвантаження. Десь більше як вісім тисяч двісті книг відвезли в Северодонецьк в бібліотеку. В цьому місті також зараз базується Луганська обласна державна адміністрація. Нас прийняли надзвичайно тепло, привітно, особливо, коли дізналися що ми з Івано-Франківська. Зі слізьми на очах. Дуже, не очікувано, патріотично налаштовані люди. Приємно, що надзвичайно зраділи українським книгам. Побували також в сиротинці. Привезли дітям гостинці – фрукти, солодощі. Хоча там є потреба в продуктах харчування - тож ближчим часом повеземо. Взагалі будемо добиватися вивезення дітей за межі регіону. Це, насправді, дуже ризиковано. Одного разу спроба еваукації сиротинця була то представнки ДНР, ЛНР катували його директора – заборонили забирати дітей. Але намагатися вивезти їх все рівно будемо, бо там немає тепла, медичної допомоги. Якось вони ніби опалюють є медики, але не відомо як на довго. Розумію, що зіткнемось також з бюрократією з боку наших чиновників, але це не має стати на заваді».

 

Далі волонтери прямували в представництво Червоного Хреста, куди привезли жіночі та дитячі речі для тимчасово переміщених осіб. Допомогу збирали прикарпатці в пункті прийому в приміщенні Івано-Франківської ОДА.

 

Потім шлях волонтерів – чимала кількість блокпостів. Наші вояки отримали теплі речі, білизну, взуття, буржуйки, харчі.  

 

«Зараз в зоні АТО раді будь-якій допомозі, - каже Юрій Лоп’янецький. – Адже більшість людей залишилася без нічого, просто неба. Тому івано-франківці дуже стараються допомогти чим можуть. Такий цікавий приклад маємо – до нас увесь час приходять двоє малих хлопчиків і з кожушків, шерстяних речей разом з бабусею виготовляють теплі, як валянки, рукавиці. Раз на тиждень приносять три-чотири пари. Є жінка, яка в’яже сітку і з відходів робить подушечки в які кладе котики з верби, освяченої на Вербну неділю, щоб оберігали наших вояків. Дуже тішаться хлопці старим радянського зразка бушлатам – вони теплі і якісні, бо мають, на жаль, є мінімум одягу. А на сході зараз дуже холодно, морозяно і вітряно. В нагоді стають і пухові куртки - їх теж радо беруть. Взагалі на кожному блокпості у вояків свої потреби. Десь бракує чаю, десь буржуйок а комусь набридла каша то просять овочів. Облаштовуються вояки де у вагончиках, де в землянках. Дивує те, що бойовий дух у наших героїв зашкалює. Вони навіть не думають здаватися чи відступати за будь-яких обставин. Дуже важко розуміти команди зі штабу, які різняться. Команди просто спостерігати, коли виявляють ворожі групи і їх переміщення. Часто це закінчується трагічно. Дивує і забезпечення армії. Воно теж різне. Всі говорять, що якби не волонтери то непроханих гостей ми мали б на своїй території значно далі. Та дякуючи українському народові – все інакше. Бо бюрократична система у нас не поламана і в бойових умовах вона дає такий результат».

 

Через холоди і морози дорога на схід для івано-франківських волонтерів цього разу була надзвичайно важкою. Триста кілометрів від Харкова до Северодонецька долали вісім годин через жахливу ожеледь і завірюху. Раді, що ніде не застрягли.

 

Хоча неприємний прецедент все ж був. Дорогою додому в автобусі заклинило гальма. Зупинилися біля хутора в районі Артемівська. Там чотири хатинки і можна було очікувати чого завгодно. Та, дякувати Богу, обійшлося.

 

«Після поїздок міняється світогляд, - наголошує Юрій Лоп’янецький. – там починаєш цінувати дружбу, миску теплої каші і сухий куток де можна притулитися. А скептикам, які не вірять в нас пропоную – одягайте памперси і гайда з нами!»

 

Наталя Палій


09.12.2014 547 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

477
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2380
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2311 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2170 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2916
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2703 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

542

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1225

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1292

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2100
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

716
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

446
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

812
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43621
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3205
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1124
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2120
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35343 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

303
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

432
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

650
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

789