Юрій Дерев'янко: Новим громадам буде набагато простіше об’єднуватись

 

Новим громадам буде набагато простіше об’єднуватись. Дерев’янко назвав переваги ОТГ

 

Об’єднані територіальні громади вже мають багато переваг та преференцій, а процес об’єднання нових громад буде відбуватись значно легше.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко в ефірі програми "Позиція" на телеканалі "Рада", пише Фіртка.

 

"Для того, щоб Україна була сильною, громади, місцеве самоврядування повинні бути сильними. Кожна така об"єднана громада уже зараз має і більше повноважень, і більше коштів", — заявив нардеп.

 

"Процес децентралізації пішов. Уряд, який ініціював цей процес, під кінець минулого року недостатньо спрацював, щоб ці ОТГ могли повноцінно працювати. Тут локомотивом стали депутати та експерти, які почали витягувати ситуацію з того глухого кута, в якому опинились ОТГ після виборів", — прокоментував цей процес Дерев"янко.

 

Він розповів, що особисто переконував кілька громад, які хотіли об"єднатися. "Ми допомагали їм методологічно, розробляли статути ОТГ, щоб врегульовувати спірні питання", — сказав Дерев"янко.


"Зараз громадам буде простіше і краще об"єднуватись. Бо цей шлях уже пройдений, ця нормативна база почала створюватись і ці 30 громад, які почали об"єднуватись, уже мають той план дій, нормативну і законодавчу базу", — впевнений парламентар.

 

Разом з тим, Дерев"янко вважає, що найголовніша проблема ОТГ — це земля поза межами населених пунктів. "Земля повинна бути в комунальній власності в межах об"єднаної територіальної громади між тими населеними пунктами, які об"єдналися. Це рішення було ухвалено ще в минулому році Урядом, це є концепцією децентралізації. Уряд і більшість у Верховній Раді зобов"язані це виконати", — переконаний нардеп. 

 

Він підкреслив, що депутати від партії "ВОЛЯ" наполягають на ухваленні законопроектів 3510 та 3510-1, які спрямовані на передачу земель поза межами населених пунктів ОТГ. "Це буде потужний поштовх для всіх громад, які ще думають, об"єднуватись їм чи ні", — додав нардеп.

 

Серед головних переваг громад, які вже об"єдналися, Дерев"янко назвав:

1.  Надходження 60% податку з фізичних осіб з бюджет ОТГ. "Звичайні міста і села районного значення мають 0% доходів з податку з фізичних осіб і ці кошти потрапляють у районний бюджет", — пояснив нареп.
2.  На баланс ОТГ віддали всі об"єкти соціальної інфраструктури (школи , ФАПи, лікарні, амбулаторії) і держава передає субвенцію на утримання всіх цих закладів.
3.  Виділення  цільової субвенції на розбудову інфраструктури для ОТГ. "За розрахунками фахівців Мінрегіонбуду, мінімальна сума, яку отримає найменша громада — 960 тисяч гривен, максимальна — 28 млн. гривень. Це залежить від кількості населення і площі громади", — повідомив Дерев"янко.

 

Депутат зазначив, що він активно співпрацює з усіма головами об"єднаних територіальних громад. "Всі ті питання, які надходять кожен день практично онлайн, ми вирішуємо, їздимо безпосередньо до кожного чиновника чи міністра, з тим, щоб показати, що це не є проблема. Будь-які питання, які виникають, можуть бути вирішені", — впевнений парламентар.

 

Нагадаємо, Юрій Дерев'янко є співавтором законопроекту 3510 про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об'єднаних територіальних громад.


Законопроект 3510-1 передбачає розмежування земель державної та комунальної власності на територіях об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших земельних відносин.


13.02.2016 395 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2416
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19515
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1219 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2267
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

135

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

696

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1309
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

637
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

746
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

483
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

778
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2055 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738