Юрій Дерев'янко: Євромайдан змінив ставлення європейців до України

 


Народний депутат Юрій Дерев'янко разом з мітингувальниками у неділю взяв участь у блокуванні під'їзних шляхів до основних адміністративних будівель в центрі Києва.

 

В неділю були заблоковані Кабінет Міністрів, Верховна Рада та Адміністрація Президента. Планується, що люди щодня будуть блокувати нову адмінбудівлю, доки владою не будуть виконані вимоги "Євромайдану".

 

За словами Дерев'янка, відповідні акції протесту здійснюються у мирний спосіб. На такі кроки, як зазначає народний депутат, люди пішли через ігнорування владою вимог "Євромайдану", інформує прес-служба нардепа.

 

Уже більше тижня на території містечка "Євромайдана" поряд з Будинком профспілок знаходиться приймальня депутата, куди він постійно навідується. Зокрема, тут він спілкується з людьми, які зараз відстоюють свої права, з журналістами та народними депутатами.

 

Дерев'янко наголошує, що українці вийшли відстоювати свої прагнення не за закликом політичних партій, а за власними переконаннями. Він також зазначає, що ті люди, які зараз знаходяться в Києві — на Майдані Незалежності та під адміністративними будівлями, і ті люди, які виходять на центральні площі в інших українських мстах, хочуть не змін облич на політичному п'єдесталі, а зміни системи. І Дерев'янко підтримує їх в цьому прагненні.

 

Про владу та її незговірливість

 "Всі чекають на реакцію Президента, тому що сьогодні ті речі, які він повинен зробити — це вимоги Майдану. Для початку він повинен покарати винних у побитті мирних демонстрантів та випустити тих активістів, яких сьогодні безпідставно кинули за грати. Правоохоронці, які перевищили свої службові обов'язки повинні бути покарані. Тільки після цього може розпочатися діалог".

 

"Влада не хоче йти на контакт. Поки що жодної реакції не було. Вони й надалі демонструють силу і повністю ігнорують позиції тих українців, які сьогодні зібралися на Євромайдані. А це ще більше підбурює населення на протест. Люди не хочуть жити в поліцейські державі з диктатором. Це шлях у небуття. Ніхто не хоче жити в державі, в якій правоохоронна система використовується не для захисту людей, а для того, щоб їх принижувати і гнобити".

 

Про небайдужість українців, зміну облич та бунт на кухні

 "Коли ми блокували Міністерство внутрішніх справ і Генеральну прокуратуру нам допомагали кияни. Місцеві жителі, які живуть поряд із цими адміністративними будівлями, виносили бутерброди, поїли мітингувальників чаєм, і просили не уходити. Це означає, що населення бачить кризу системи, яка зачепила уже всі прошарки нашого суспільства. В Києві біля Генеральної прокуратури та в урядових кварталах живуть заможні люди, як правило. І коли ці люди виходять і допомагають демонстрантам, це означає, що влада їх дістала".

 

"Це означає, що байдужих до того, що сьогодні відбувається в країні, залишилося небагато. Ніхто не лишається в стороні. Ті, хто не можуть прийти на Майдан, приносять сюди теплий одяг, продукти харчування, фінансово підтримують та й просто добрим словом".

 

"В українців є громадянська позиція і ми вийшли її відстоювати і захищати, не за закликом політичних партій, а за власними переконаннями. Всі існуючі політичні еліти повинні не тільки це розуміти, а й робити все для зміни існуючої системи. Ми будемо вимагати зміни системи а не облич. Саме завдяки Майдану цей шанс у нас зараз з'явився. Це не бунт на кухні, це масовий прояв прагнень людей, які хочуть жити в іншій країні.

 

Про тривалість протесту і ставлення європейських політиків

"Ми тільки розпочали цю боротьбу, і вона не може бути дводенною чи трьохденною, або п'ятиденною. Систему, з якою ми боремося, створювали роками. І для того, щоб покінчити з нею, потрібен не один день і навіть не один тиждень.

 

"Те, що уже відбулося, абсолютно змінило ставлення європейців, які сумнівалися, що Україна це європейська держава. Вони змінили своє ставлення до українців, тому що нічого подібного в жодній європейській країні у світі не відбувалося".

 

"Українці уже розуміють, що від них залежить їх майбутнє, і вони можуть на нього впливати. І не вдаючись до насильства, у мирний спосіб. І саме тому більшість європейських політиків сьогодні схвально відгукуються про український народ. Саме тому ми сьогодні маємо шанс на відновлення перемовин з Євросоюзом, але уже без цієї злочинної влади. Ті люди, які сьогодні тут зібралися, не допустять іншого сценарію, до якого схиляється нинішня влада чи Росія". 


09.12.2013 394 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

1628
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

930
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

579
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5532
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1481
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1353

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

418

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1246

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1074

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

986
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

309
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10678
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

386
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

650
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5700
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1470
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

369
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

268
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

613 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1052
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

912