Уряд започаткував стипендію на честь загиблого на Майдані Героя Небесної сотні Романа Гурика

 

 

Уряд заснував 50 академічних стипендій на честь 10 наймолодших Героїв Небесної Сотні, а також 25 стипендій на честь 5 Героїв для молодих вчених.

 

Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 року, інформують в Міністерстві освіти та науки України, передає Фіртка. 

 

Академічні стипендії надаватимуться студентам та курсантам державних вишів за 10-ма спеціальностями. Зокрема, встановлено по 5 академічних стипендій:

 

• імені Василя Мойсея для спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія»;
• імені Владислава Зубенка для спеціальності «Залізничний транспорт»;
• імені Дмитра Пагора для спеціальності «Агроінженерія»;
• імені Дмитра Чернявського для спеціальності «Економіка»;
• імені Івана Тарасюка для спеціальності «Військове управління (за видами збройних сил)»;
• імені Ігоря Костенка для спеціальності «Географія»;
• імені Олександра Плеханова для спеціальності «Архітектура та містобудування»;
• імені Сергія Байдовського для спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»;
• імені Сергія Нігояна для спеціальності «Сценічне мистецтво»;
• імені Юрія Дяковського для спеціальності «Психологія».

 

Для молодих вчених стипендії встановлено на честь:
• Дмитра Максимова;
• Назарія Войтовича;
• Романа Гурика;
• Устима Голоднюка;
• Юрія Поправки.

 

Стипендії для студентів і курсантів виплачуватимуть щомісяця протягом навчального року. Студенти отримуватимуть їх у розмірі, встановленому Кабміном (нині розмір іменних стипендії КМУ становить для ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – 1900 грн; ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, наукових установ – 2480 грн), а курсанти – у розмірі прожиткового мінімуму на 1 січня поточного року (зараз це 1544 грн).

 

Від кожного вишу можна буде відібрати лише одного кандидата за кожною спеціальністю – цим займатиметься вищий колегіальний орган студентського (курсантського) самоврядування. А, власне, отримувачів стипендії визначатиме Конкурсна комісія, яку створює МОН. До неї входитимуть представники родин Героїв Небесної Сотні, чиїм ім’ям названо стипендії, а також по одному представнику від МОН, Мінкультури, МОЗ, Міноборони.

 

Претендувати на стипендію можуть студенти і курсанти, які мають значні успіхи у навчанні та/або науковій, громадській, спортивній (творчій) діяльності та активною громадянською позицією утверджують ідеали та цінності Революції Гідності.

 

Стипендії для молодих вчених призначатимуть щороку до Дня Гідності та Свободи, терміном на один рік. Їх щомісячний розмір становитиме 2 прожиткових мінімуми на початок бюджетного року (нині це 3 088 грн). Докладніший порядок їх призначення буде визначено в окремому Положенні, яке найближчим часом розроблять МОН та Мінфін.

 

Нагадаємо, Роман Гурик загинув від пострілу снайпера у висок в Києві на Майдані 20 лютого 2014 року. Провести Романа в останню путь зібрались десятки тисяч прикарпатців.

 

Похований Герой у Меморіальному сквері в Івано-Франківську, поряд із могилами Січових Стрільців. Роман Гурик пішов із земного життя, маючи лише 19 років. На день народження Романа у Франківську в 2014 році відкрили обеліск пам’яті Героя Небесної сотні.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Ангели народжуються на землі". У Франківську відбувся вечір пам'яті Романа Гурика (фото)

Іванофранківці вшанували пам`ять загиблого на Майдані Романа Гурика (фото+відео)

В Івано-Франківську прощаються з героєм "небесної сотні" Романом Гуриком (фоторепортаж)

Похорон Романа Гурика (відео)

Героя Майдану, франківчанина Романа Гурика поховали в Меморіальному сквері

Батько Романа Гурика передав Музею Небесної сотні речі сина з Майдану (фотофакт)

У справі про розстріл Майдану з'явилося нове відео на якому є момент вбивства Романа Гурика (відео)

В Івано-Франківську відслужили панахиду за Героями Небесної сотні (фото+відео)


17.11.2017 898 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7473 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1115
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

619
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5637
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1522
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1387

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

463

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1282

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1110

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1013
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

349
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

407
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1349
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

425
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

693
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5732
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

441
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

307
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

645 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1090
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

946