Уряд започаткував стипендію на честь загиблого на Майдані Героя Небесної сотні Романа Гурика

 

 

Уряд заснував 50 академічних стипендій на честь 10 наймолодших Героїв Небесної Сотні, а також 25 стипендій на честь 5 Героїв для молодих вчених.

 

Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 року, інформують в Міністерстві освіти та науки України, передає Фіртка. 

 

Академічні стипендії надаватимуться студентам та курсантам державних вишів за 10-ма спеціальностями. Зокрема, встановлено по 5 академічних стипендій:

 

• імені Василя Мойсея для спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія»;
• імені Владислава Зубенка для спеціальності «Залізничний транспорт»;
• імені Дмитра Пагора для спеціальності «Агроінженерія»;
• імені Дмитра Чернявського для спеціальності «Економіка»;
• імені Івана Тарасюка для спеціальності «Військове управління (за видами збройних сил)»;
• імені Ігоря Костенка для спеціальності «Географія»;
• імені Олександра Плеханова для спеціальності «Архітектура та містобудування»;
• імені Сергія Байдовського для спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»;
• імені Сергія Нігояна для спеціальності «Сценічне мистецтво»;
• імені Юрія Дяковського для спеціальності «Психологія».

 

Для молодих вчених стипендії встановлено на честь:
• Дмитра Максимова;
• Назарія Войтовича;
• Романа Гурика;
• Устима Голоднюка;
• Юрія Поправки.

 

Стипендії для студентів і курсантів виплачуватимуть щомісяця протягом навчального року. Студенти отримуватимуть їх у розмірі, встановленому Кабміном (нині розмір іменних стипендії КМУ становить для ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – 1900 грн; ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, наукових установ – 2480 грн), а курсанти – у розмірі прожиткового мінімуму на 1 січня поточного року (зараз це 1544 грн).

 

Від кожного вишу можна буде відібрати лише одного кандидата за кожною спеціальністю – цим займатиметься вищий колегіальний орган студентського (курсантського) самоврядування. А, власне, отримувачів стипендії визначатиме Конкурсна комісія, яку створює МОН. До неї входитимуть представники родин Героїв Небесної Сотні, чиїм ім’ям названо стипендії, а також по одному представнику від МОН, Мінкультури, МОЗ, Міноборони.

 

Претендувати на стипендію можуть студенти і курсанти, які мають значні успіхи у навчанні та/або науковій, громадській, спортивній (творчій) діяльності та активною громадянською позицією утверджують ідеали та цінності Революції Гідності.

 

Стипендії для молодих вчених призначатимуть щороку до Дня Гідності та Свободи, терміном на один рік. Їх щомісячний розмір становитиме 2 прожиткових мінімуми на початок бюджетного року (нині це 3 088 грн). Докладніший порядок їх призначення буде визначено в окремому Положенні, яке найближчим часом розроблять МОН та Мінфін.

 

Нагадаємо, Роман Гурик загинув від пострілу снайпера у висок в Києві на Майдані 20 лютого 2014 року. Провести Романа в останню путь зібрались десятки тисяч прикарпатців.

 

Похований Герой у Меморіальному сквері в Івано-Франківську, поряд із могилами Січових Стрільців. Роман Гурик пішов із земного життя, маючи лише 19 років. На день народження Романа у Франківську в 2014 році відкрили обеліск пам’яті Героя Небесної сотні.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Ангели народжуються на землі". У Франківську відбувся вечір пам'яті Романа Гурика (фото)

Іванофранківці вшанували пам`ять загиблого на Майдані Романа Гурика (фото+відео)

В Івано-Франківську прощаються з героєм "небесної сотні" Романом Гуриком (фоторепортаж)

Похорон Романа Гурика (відео)

Героя Майдану, франківчанина Романа Гурика поховали в Меморіальному сквері

Батько Романа Гурика передав Музею Небесної сотні речі сина з Майдану (фотофакт)

У справі про розстріл Майдану з'явилося нове відео на якому є момент вбивства Романа Гурика (відео)

В Івано-Франківську відслужили панахиду за Героями Небесної сотні (фото+відео)


17.11.2017 922 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2516
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19763
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1758
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1241 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2274
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3898

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

162

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2022

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

706

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1321
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

390
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

916
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24415
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

648
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

619
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

757
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1650
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8073
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

513
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

789
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2067 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

747