УПЦ (МП) - рупор Кремля

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.

Все більше вона схожа на політичну партію і пропагандистський рупор Кремля у вигляді батюшок-політруків на парафіях. Вони проникли у всі куточки України, навіть у такі патріотичні, як Івано-Франківськ.

Коли як не зараз людям мають відкритися очі? Що все московське несе смерть та плач. Коли Україна наче маленький біблійний Давид бореться в рази з більшим Голіафом звільняється від усього московського, священники (УПЦ МП) часто  стають  на бік окупантів.    

Українське православ’я довгі століття було окуповане російською церквою, яка весь цей час в ньому  жорстоко викорінювала все українське, живе, автентичне для кожного регіону України: мова, піснеспіви, традиції, вишивка і насаджувалось одноманітне московське та чуже.

Але, все змінилося  у 2019 році коли Православна Церква України, як єдина правонаступниця древньої Київської Митрополії отримала  від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію, повну незалежність.

З того часу вона стала п’ятнадцятою у Диптиху (перелік православних автокефальних церков) і є єдиною канонічною автокефальною православною Церквою України. Тож тепер православні України,  які перебувають за межами  ПЦУ - це або служителі московського патріархату або православна аномалія.      

Довго терпіли російську церкву в Україні, яка  всіляко маскувалась під вивісками “УПЦ”,” УПЦ(МП)”, та паразитувала в українських святинях. До тих пір, коли росія не розв’язала повномасштабну війну проти України. Зрозуміло, що у людей з’явились питання до “УПЦ-(МП)”, адже всім відомо, що керівний центр цієї релігійної структури знаходиться у москві, а  фактичний її керівник - Кіріл Гундяєв.

Саме він  благословляє російських солдатів на вбивство українців. Терпіння людей закінчилось, і почали громади московського патріархату потроху переходити до ПЦУ.

Десь більше, десь менше, зі священником, чи без нього, зі скандалом чи потихенько, але процес пішов. Українці хочуть молитись в українській церкві, звичайно що з цим не можуть змиритись в УПЦ-МП, адже вони бояться втрату парафій, які так довго їх «годували».

Нещодавно ми всі були свідками того, як митрополит УПЦ Онуфрій Березовський заявив, що УПЦ нібито незалежна від РПЦ, ще й синод скликали, щоб зробити димову завісу  показати видимість і втримати ситуації.

Але фактично вони усе одно посилаються на Грамоту Алєксія II від  1992 р., яка дарувала Українській Церкві права «широкої автономії», однак залишала їх у складі РПЦ, Тому, ці так звані синоди з оголошення незалежності це всього-на-всього зміна фасаду облупленого будинку або вісімнадцятий шар фарби на чавунній батареї старої хрущовки.

Все це робиться задля того, щоб розмити правду і приховати хто вони є і з ким вони є, таким чином зменшити перехід парафій.

У випадках коли міська влада починає сприяти громадам в їх законному праві на зміну юрисдикції в хід пускаються давно відточені способи залякування - суди, автобуси з «тітушками», бабусями та навіть вагітними жінками, які наповнять вщент храм, назвуться його парафіянами та будівничими, а на відеокамеру проведуть парафіяльні збори  одноголосно проголосуючи за Онуфрія.

Але коли ми стали на шлях боротьби за свою незалежність, яка омивається кров’ю нашого народу то ми повинні "долупати цю скалу", звільнившись від московитського ярма.


01.07.2022 Роман Тадра 7083
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

474
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

974
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23388 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

495