Управління освіти не може звільнити з роботи франківську вчительку-сепаратистку

 

/data/blog/72726/bba9dda584489796c795bde250915f7b.jpg

 

Наразі призупинена робота комісії управління освіти Івано-Франківська, яка мала з'ясувати суть конфлікту між учнями школи №2 та вчителькою географії, яка дозволяла собі зневажливі висловлювання в бік України та звеличувала Путіна й Сталіна на своїх уроках.

 

З 6 березня у відповідь на письмову скаргу вчительки георгафії івано-франківської школи №2 Наталії Боронило та клопотання дирекції школи в управлінні освіти Івано-Франківського міськвиконкому створена комісія, яка вивчає ситуацію у навчальному закладі, пише Фіртка з посиланням на Курс.

 

«Батьківська делегація школи №2 приходила до мене на особистий прийом, – повідомила начальник управління освіти Наталія Микула. – Батьки були налаштовані доволі радикально – щоби ми звільнили вчительку. Я пояснила, що маємо діяти в рамках чинного законодавства».

 

Чинне законодавство не дає повноважень управлінню освіти, повідомила Наталія Микула, оцінювати висловлювання вчительки. Так само як і відсторонити її на час конфлікту від викладання.

 

«Я дала запит в юридичну службу, чи можу відсторонити від викладання педагога. Відповідь: юридичних підстав у цій ситуації немає. Відсторонити від викладання вчителя за сепаратизм, як наполягають батьки, можливо тільки на підставі рішення суду чи за постановою слідчих органів на час слідства»,- стверджує пані Микула.

 

«Ми не можемо зі своїми повноваженнями вчительськими встановити сепаратизм це чи не сепаратизм. Як начальник управління освіти я не маю повноважень доводити,  що там був сепаратизм у її висловлюваннях, чи робити висновок,  що не був. Я можу з’ясувати, чи вона методично правильно проводила уроки, чи допускала помилки як вчитель. Але чи вона сепаратистка я не можу сказати», – пояснює начальник управління освіти.

 

Голова комісії управління, яка з’ясовує суть конфлікту в школі №2, – заступник начальника управління освіти, вчитель-історик, правознавець Світлана Уварова. У її складі – головний спеціаліст управління, вчитель історії і правознавства, який контролює стан викладання географії в школах міста Ігор Валько, ведучий інспектор школи №2 Тамара Жилюк, а ткож психолог і юрист упрвління освіти.

 

За словами Наталії Микули, комісія своє у школі №2 відпрацювала. Провели анкетування учнів і анкетування вчителів. Видали аналітичну довідку за результатами психологічного обстеження в системі «учень-вчитель» і «вчитель-вчитель» в школі №2.

 

Психологи складали питання в такий спосіб, щоби найточніше з’ясувати, що саме відбувалося. Наприклад, про те, що вчителька географії Наталія Боронило казала на своїх уроках, що Путін геній і недооцінювала український народ – «так» відповіли 25% опитаних учнів. Негативні висловлювання вчительки стосовно України підтвердили 17% дітей.

 

«Це був перший крок. Другий – зустрічалися юристи і психологи з педколективом школи №2. Відібрали офіційні пояснення у директора школи. Директор також написав характеристику вчительці. Ще одну характеристику написало методоб’єднання управління освіти, – продовжує Наталія Микула. – Але нам би хотілося також детально послухати вчительку. А вона все ще перебуває на лікарняному».

 

Начальник управління освіти вважає, що цим конфліктом у школі №2 мають зайнятися компетентні силові структуриї.

 

«Є відповідні органи – МВС, СБУ, – які питанням сепаратизму безпосередньо займаються, вони мали би кваліфікувати дії і висловлювання педагога й дати нам свій висновок», – наполягає пані Микула.

 

Відтак конфлікт у школі №2 «заморожений». Так само як і робота комісії управління освіти. «Чекаємо виходу вчительки з лікарняного. Тоді будемо продовжувати бесіду і роботу комісії», – підсумувала начальник управління.

 

За словами Наталії Микули, вчителька сама має прийняти рішення. Якщо вона готова далі працювати в цій школі, то визначитися з тим, як вона це буде робити.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську вчителька на уроках розповідала про свою прихильність до сепаратистів й звеличувала Путіна і Сталіна (відео)

Франківські школярі влаштували вчительці-сепаратистці "коридор ганьби" (відео)


24.03.2015 938 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

969
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

784
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1901
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3254
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2557
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2547

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

250

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

736

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

692

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1616
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

365
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

699
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

618
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

348
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

384
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27044
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

846
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19681
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

432
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

401
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

734
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1341 3