Унікальну драму-концерт «Вигнані з Раю» показали у Болехові (ФОТО)

У Болехові вперше відбувся показ унікальної драми-концерту Франківського драмтеатру «Вигнані з Раю».

Такий мистецький подарунок до Дня міста болехівчани отримали від кандидатки на міську голову, представниці команди «За майбутнє» Галини Макоти.

«Драма-концерт «Вигнані з Раю» про історію українців, які були переселені зі своїх українських земель.

«Сподіваюсь, що наступні п’ять років нашого культурного життя в місті будуть щоразу кращими, а наше місто буде ставати величнішим. Що ми зможемо залучати кошти, інвестувати в культуру, розвиток мистецтва, бо серед болехівчан є дуже багато творчих, ініціативних, людей, які досліджують свій край. Людей, які хочуть розвивати і вкладати у наші культурні пам’ятки, яких також дуже є багато. Вони піклуються про них. Я думаю, що у нас є дуже хороші перспективи на майбутнє для розвитку культури, а відповідно і туризму», - зауважує Галина Макота.

«Вигнані з Раю» - це водночас відтворення подій масової депортації лемків з їх етнічних земель і драма-концерт, у якому понад 20 автентичних пісень у супроводі оркестру і хору молодих акторів театру. Це і драма на основі реальних подій, і веселі історії дівування, і перше кохання.

Акторка театру Галина Баранкевич, зауважує, що історію своєї родини потрібно пам’ятати.

«Можливо, я знаходжу баланс у цій драмі-концерті. Хоч проєкт «Вигнані з Раю» придуманий на історичних моментах, на моментах моєї родини. Я десь балансую між професійним і рідним. І тому для мене в першу чергу важливий якісний продукт. Те, що пережито, воно і так залишається. Найважливіше це те, що люди відчувають емоції. Куди б я не приїжджала з цим концертом до мене завжди підходять люди в яких є родичі-переселенці з Холмщини чи Лемківщини», - розповідає Баранкевич.

На сцені було не лише багато світла, а й триповерхова металева конструкція, що символізувала товарний потяг, яким вивозили людей під час операції «Вісла», або ж спалені хати. Після вистави глядачі не стримували емоцій.

Цей унікальний концерт дозволив відчути себе учасниками тих історичних подій та відкрив історію депортації лемків для болехівчан.

За словами представника команди «За майбутнє» Миколи Палійчука, подібні заходи повинні відбуватися якнайчастіше у кожному прикарпатському місті чи селі.

«Вважаю, що театр – це найвище мистецтво, що повинне бути завжди і всюди. Він повинен бути в кожному районному центрі. При кожній школі, гуртки самодіяльності. Тому що емоції, які переживають люди під час показу вистави – вони незабутні, вони надихають. І не залежно, чи це мюзикл-комедія, чи це історична подія, яка відображає трагічні історія життя наших українців. Потрібно показувати обов’язково і якомога частіше», - наголошує Микола Палійчук.

Партнерський матеріал

Фотогалерея


06.10.2020 1135
Коментарі ()

23.10.2020

Нове виборче законодавство, нова виборча система, нові бюлетені, можуть завести у політичне життя Івано-Франківської області й нові обличчя.  

2060
22.10.2020
Марія Лутчин

Про ситуацію в Івано-Франківській ЦМКЛ, карантин, резерви, вакцину та як жити далі з коронавірусом у розмові із заступником головного лікаря.

4929
20.10.2020

Рівень смертності й травматизму в Україні внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Досить непроста ситуація з безпекою дорожнього руху спостерігається і на автошляхах Прикарпаття.  

1219
16.10.2020

Щоби змінити правила гри, нам не потрібне чудо. Достатньо сформувати владу, яка вміє слухати людей і не боїться порад професіоналів. Потрібне перезавантаження всього місцевого політикуму.

2235
15.10.2020
Христина Чаплинська

Відомо, що існують не лише вдалі, але й побачення з категорії “epic fail”. Ми вирішили піти у «розвідку» і розпитати представників різної статі про їх досвід у цій справі.

1655
10.10.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

19257 2

Україна зараз нагадує людину, яка потрапила в автотрощу, лежить серед покрученого залізяччя і з її розірваних жил фонтанує кров, а над нею схилилося кілька гнид і кажуть: зараз ми поставимо вам п'ять питань і вам стане легше.

1112

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

6966

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

4784 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

11491
22.10.2020

Міністерством охорони здоров’я розроблено проєкт постанови КМУ «Про затвердження Норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». 

695
15.10.2020

Прикарпатські крафтові господарства ініціюють створення гастрономічної стежки. Для цього ініціатори громадської спілки "Дорога смаку Прикарпаття" залучили сім крафтових господарств.  

1244
12.10.2020

Борщ є об'єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?  

1825
28.10.2020

Різдвяні літургії Папи Франциска у Ватикані цьогоріч будуть проходити без участі людей у зв'язку з пандемією коронавірусу. Їх транслюватимуть онлайн. Як повідомляє Catholic News Agancy, про такі зміни йдеться у листі, який Державний секретаріат

89
24.10.2020

Кіпрська церква визнала Православну церкву України.  

669
22.10.2020

У суботу, 17 жовтня, у костелі Христа Царя Всесвіту, що в Івано-Франківську, по вулиці Вовчинецька, відбулася чергова подія, в рамках відзначення 42-річниці обрання і понтифікату Святого Івана Павла ІІ та 100-річчя Його народження.  

437
21.10.2020

Це сталося у вівторок, 20 жовтня, коли він та інші релігійні лідери відвідали молебень за мир у всьому світі.

620
24.10.2020

У неділю, 25 жовтня, у приміщенні монастиря Царя Христа, отців Василіян, що на вулиці Незалежності, 181, відбудеться відкриття музею Владики Софрона Дмитерка.  

598
26.10.2020

Колишній депутат Верховної Ради Віктор Лозінський, якого засуджували до 15 років ув'язнення за вбивство, переміг у голосуванні на голову ОТГ поруч з місцем убивства.

321
23.10.2020

Уряд Північної Кореї попередив своїх громадян залишатися в приміщенні через побоювання, що "жовтий пил", що дме з Китаю, може принести з собою коронавірус.  

620
19.10.2020

Під час засідання ЦВК розглянула окремі питання діяльності Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії.  

1976 1
19.10.2020

У місцевих виборах 25 жовтня не братимуть участь 11 чинних депутатів Івано-Франківської міської ради – вони не фігурують у жодному з партійних списків. Крім того, 7 чинних депутатів ради змінили свою партійну приналежність.  

1355