Наприкінці жовтня минулого року в місті Тлумачі Івано-Франківської області наряд патрульної служби райвідділу міліції безпосередньо на місці вчинення злочину затримав 17-річного юнака.
О другій годині ночі в міліцію зателефонував місцевий мешканець і повідомив, що всередину крамниці найпевніше пробрався злодій і вчиняє крадіжку. За декілька хвилин міліціонери, які оперативно прибули на місце події, дійсно затримали поблизу крамниці молодого чоловіка. Невідомий тримав у руках два поліетиленові мішки з викраденим крамом.
Як було встановлено, хлопець був у нетверезому стані. Тієї ночі він повертався з проводів свого товариша в армію і не втримався від спокуси знайти в крамниці велику суму грошей. Скориставшись тим, що в цю пору на вулиці нікого не було, зловмисник зламав захисні ролети на вхідних дверях і проник всередину приміщення. З крамниці викрав 50 гривень дрібними купюрами, а також спиртні напої, сигарети та продукти харчування на суму понад 700 гривень.
Можливо, в іншому разі таке злодійство минулося б неповнолітньому парубкові умовним покаранням, однак річ у тому, що на час вчинення злочину він уже був засуджений до одного року позбавлення волі і звільнений від відбування покарання з іспитовим строком. Студентові івано-франківського ліцею суд дав можливість продовжити навчання, однак попередив, що на період іспитового терміну той має бути взірцем законослухняності. Шкода, але молодий чоловік знехтував правилами поведінки засудженого, а відтак знову опинився на лаві підсудних.
Розглянувши кримінальну справу про обвинувачення неповнолітнього підсудного у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 статті 185 Кримінального кодекс України (крадіжка, вчинена повторно, поєднана з проникненням в інше приміщення), Тлумацький районний суд прийшов до висновку, що покарання має бути таким, що необхідне і достатнє для виправлення підсудного та попередження нових злочинів.
За наявності наведених по справі обставин, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчинення злочину, суд призначив покарання 17-річному юнакові, яке є нижчим від найнижчої межі, зазначеної в санкції ч.3 статті 185 Кримінального кодексу України, і засудив підсудного до позбавлення волі на 1 рік. За сукупністю двох вироків і шляхом часткового приєднання до призначеного покарання невідбутої частини покарання за попереднім вироком призначено остаточне покарання у вигляді позбавлення волі строком 1 рік і 1 місяць. За два тижні підсудний зустрів повноліття у місцях позбавлення волі.