«Українці захищають своє право жити, а росіян послали вбивати та вмирати» — Зеленський

Володимир Зеленський заявив, що готовий говорити за гарантії безпеки для України.

Про це президент розповів у спільному інтерв'ю CNN та Reuters, передає Фіртка.

«Якщо НАТО не готове приймати Україну, щоб не «провокувати» росію,  то є гарантії безпеки, що захистять нашу територіальну цілісність».

Водночас Зеленський закликає світ закрити повітряний простір над Україною. 

За його словами, це санкції на випередження, а не втягування НАТО у війну.

«Що стосується закритого неба: — це б дуже допомогло. Це не втягування країни НАТО у війну. Якщо чесно, у війну вже всі давно втягнуті, і точно не Україною, а росією. Триває повномасштабна війна. Всі вважають, що вона швидко завершиться.

Ми говорили багато разів із Байденом. Я вдячний за можливості та допомогу. Вони мене не чули, а я їм говорив: Україна буде боротися міцніше за всіх.

Коли я говорю про росію — маю на увазі не народ, а їхню армію та керівництво. Дуже важливо знати: якщо Україна впаде, далі всі війська будуть на кордонах ваших країн-членів НАТО, на кордоні Литви або Польщі. Там у вас буде велике друге випробування, бо там так само будуть провокації», — зазначив президент. 

Зеленський вкотре наголосив, що росія атакує мирне населення. 

«Зараз була офіційна заява генштабу росії про те, що буде завдано удар по будівлі СБУ у Києві. СБУ розташована на вулиці за 200 метрів від Софії Київської — це теж військова інфраструктура? Для всіх людей, які вірять, це святиня. Вони б'ють ракетними ударами у це місце, у старий Київ.

Я ці цінності захищатиму. Що буде далі — подивимось.

Саме тому ми просимо про закриття неба: бо це превентивні санкції. Те, чого ми хотіли — зараз запровадили.

Але ми попереджали й просили ввести санкції раніше, щоб побачити реакцію. Тоді не було б вторгнення. Мене ніхто не чув», — додав Зеленський.

Також президент зауважив, що Україна має шість варіантів захисту держави. Вони передбачають підвищення заробітних плат військовим, покращення умов, забезпечення зброєю, укріплення гривні.

Крім цього, Зеленський в інтерв’ю сказав, що Україна — за діалог. 

«Треба припинити хоча б бомбардування людей. Після цього сісти за стіл переговорів. Треба посадити за стіл переговорів президента росії, поки з ним ще готові сісти за стіл перемовин».

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.

Крім цього, до росії поїхали перші мішки з трупами та ешелони з пораненими.

Що було раніше?

21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Визнання «Л/ДНР»: як у соцмережах відреагували на заяву Путіна

Зберігати спокій і дотримуватися вказівок: що робити, якщо лунають сирени

Секретар РНБО нагадав українцям рецепт фірмового «коктейлю» для окупантів

Прослуховується ворожими військами: українців просять обмежити користування WhatsApp

«Відбувся справжній злам. Війна стала європейською» — міністр оборони про російське вторгнення

Зможуть компенсувати провину у найгарячіших точках: українців з реальним бойовим досвідом звільнять з-під варти


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1831
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5384 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2126 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1731
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

357
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1052