Українці в Канаді: міцна спільнота та збережена ідентичність

Найбільш привабливим містом для іммігрантів являється Торонто - найбільше місто Канади, вражає своєю розмаїтістю та динамікою. 

Це країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.

Канада – це "країна-іммігрант". З джерел Укрінформу, торік населення Канади зросло на понад мільйон осіб, що стало рекордним показником за всю історію країни. Станом на 1 січня 2023 року, населення Канади становило приблизно 39 566 248 людей. Цього показника досягнули після рекордного зростання населення на 1 050 110 осіб між 1 січня 2022 й 1 січня 2023 рр.

Торонто розташоване на березі Озера Онтаріо, це місто має багатий спектр культур, архітектурних скарбів та економічних можливостей. Торонто - це справжній культурний гібрид. З більш як двохсот національностей, які тут проживають, це місце, де світові культури зустрічаються та зливаються. Ви можете скуштувати страви з усього світу, від справжньої італійської піци до азійських делікатесів. 

Українська діаспора в Канаді є однією з найбільших та найстаріших в країні. Вона складається з мільйонів українців та їхніх нащадків, які знаходяться у різних частинах Канади. Діаспора стала важливою складовою культурного та соціального розвитку Канади, і для багатьох українців ця країна стала другим домом.

Для багатьох українців в Канаді збереження власної культурної спадщини є важливою метою. Вони організовують фестивалі, танці, концерти та інші заходи, щоб пропагувати українську мову, мистецтво, кухню та традиції. Багато сімей вчать своїх дітей українською мовою та підтримують зв'язок з батьківщиною.

Історія українців в Торонто налічує понад століття. Перші українські іммігранти прибули сюди в пошуках кращого життя та політичного притулку під час революційних подій на початку 20-го століття та після Другої світової війни

Так сталося і зараз, ми українці знаходимо прихисток у Канаді. Канада відкрила свої двері всім українцям. Наш народ привозить з собою українську культуру, традиції та гостинність, які стали невід'ємною частиною Торонто. Найвідомішим символом української спадщини в Торонто є Блок-скульптура на Bloor Street, яку подарувала місту українська громада.

Після повномасштабного вторгнення в Україну і багаторічної війни, тисячі українців знайшли притулок та новий початок в Канаді. Ця історія співіснує зі спадщиною Канади як місця прийняття та відкриття для біженців та іммігрантів.

Канада прийняла українських біженців завдяки програмі "CUAET". Ця програма дає українцям можливість встати на ноги та зробити свій внесок у суспільство.

Українські громади й церкви грають важливу роль у спільноті, допомагаючи зберегти наші звичаї та мову. Свята, як Великдень і Різдво, святкуються з особливим пишністю та ентузіазмом.

Ще однією важливою частиною української спільноти в Канаді є українські школи, де діти можуть вивчати українську мову та культуру. Це допомагає зберегти зв'язок з коріннями та передати спадок наступним поколінням.

Спільна історія Канади та українців свідчить про важливість приймання біженців та іммігрантів, які приносять свої цінності та енергію у нове середовище.

Українці в Канаді відчувають себе не просто як іммігранти, а як частина багатошарової культурної мозаїки цієї країни. Вони зберігають свою культурну спадщину, сприяють розвитку Канади та відчувають підтримку та прийняття у цьому різноманітному суспільстві. Для багатьох українців Канада - це не просто місце проживання, а другий дім, де вони можуть реалізувати свої мрії та жити в гармонії з власною ідентичністю.

Детальніше у матеріалі: Канада й Україна: спільна історія та сучасні зв'язки


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Як одне серцебиття: на Прикарпатті діє громадська організація "Волонтерське крило"

Спільні зусилля та підтримка: жінки Івано-Франківщини організовують благодійний ярмарок для ЗСУ


23.10.2023 1585
Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

351 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

902
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3497 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3892
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4247
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5402

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

168

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

635

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1167

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1676
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

241
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

60255
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

661
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10866
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

812
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

770
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5395
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13279
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

377
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

380
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1215