Україна одна з перших країн за кількістю власників криптовалюти

Чергове дослідження Merchant Machine, сервісу, який аналізує обробку платежів по всьому світу, повідомляє цікавий факт - на сьогоднішній день використання криптовалюти для фінансових розрахунків виводить нашу країну на друге місце в світі за розповсюдженістю після США. При цьому такому стрімкому зросту сприяли трагічні події 2022 року, які змусили шукати нові способи для інвестицій та підтримки економіки країни, а також велику роль зіграло волонтерство та благодійність. З кожним роком ми мали змогу спостерігати тенденцію, як криптовалюти опановують все більше українців, які тепер окрім декількох банківських карток мають ще й електронний гаманець.

За покупками з віртуальними монетами

Після виходу криптовалюти у правове поле завдяки прийнятим законам, українці все частіше мають змогу розраховуватися цією валютою у повсякденному житті. Лише до середини 2021 року Мінфін нарахував понад 80 компаній, які готові проводити подібні операції. Наприклад, серед останніх прикладів можна навести можливість розрахуватися криптовалютою за паливо на автозаправках WOG за допомогою Binance Pay або можливість грати в азартні ігри онлайн та робити ставки, використовуючи популярні моменти.

Звісно ж, це поки не означає, що  ви зможете ходити за хлібом з біткоінами, але принаймні виводить фінансові операції з криптовалютами у правове поле та дає розуміння, що наша країна розуміє важливість та перспективність визнання такого засобу розрахунку. Прийнятий закон “Про віртуальні активи” більше спрямований на те, щоб зробити у цьому напрямку перші кроки та залучити на український ринок криптовалютні біржі та компанії. Також важливим моментом є і те, що за цим законом тепер можна відкривати рахунки у банках та інших фінансових установах.

Тим не менш, як і будь-що нове, практичні навички користування такими методами оплати вимагають часу, досвіду та вдосконалення, поки криптовалюти не набудуть широкого розповсюдження. Цей шлях долається швидше, ніж дехто очікував - вже зараз на одній з найпопулярніших платформ Binance можна пройти верифікацію за допомогою головного додатку країни Дія.

Підводні криптокамені

Робота у напрямку легалізації криптовалюти - це про технології, майбутнє та завтрашній день, але чи все так просто і прозоро? З точки зору правових механізмів ключові кроки вже зроблені, а що до самих криптовалют, то головним їх недоліків є нестабільність курсу, який може змінюватися буквально кожного дня. Один лише Bitcoin влітку 2022 року переживав чергові потрясіння, а разом з ним і решта крупних валют на крипторинку. Нагадаємо, що сьогодні будь-які розрахунки криптовалютою передбачають конвертацію, а вона іноді може дивувати неочікуваними цифрами.

Спробуємо виділити найвразливіші місця нових грошей:

  • Ризик зламу електронних гаманців;
  • Відсутність можливості повернення коштів;
  • Нестабільність курсу та непередбачуваність ринку;
  • Мала площа застосування криптовалют саме як платіжного інструменту. 

Ще одною перепоною на шляху інтеграції такого методу оплати є питання його необхідності - звичні банківські картки та платіжні системи нарешті опанували навіть пенсіонери, так все зрозуміло і прозоро. А от щодо розрахунку криптовалютою, то тут чи не до кожної валюти потрібен індивідуальний підхід та врахування можливих обмежень щодо суми платежу, наприклад.

Словом, чи не залишиться така інновація у вузькому полі користувачів покаже час, але заперечувати впливовість криптовалют на фінансовому ринку вже просто неможливо.

Партнерський матеріал


29.12.2022 824
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17533
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1582
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1123
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2166
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3708
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1412

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1824

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

593

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1216

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1371
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

717
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24319
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

572
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

537
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

680
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1576
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

736
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7782
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

700
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1824 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

671
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

579