Україна одна з перших країн за кількістю власників криптовалюти

Чергове дослідження Merchant Machine, сервісу, який аналізує обробку платежів по всьому світу, повідомляє цікавий факт - на сьогоднішній день використання криптовалюти для фінансових розрахунків виводить нашу країну на друге місце в світі за розповсюдженістю після США. При цьому такому стрімкому зросту сприяли трагічні події 2022 року, які змусили шукати нові способи для інвестицій та підтримки економіки країни, а також велику роль зіграло волонтерство та благодійність. З кожним роком ми мали змогу спостерігати тенденцію, як криптовалюти опановують все більше українців, які тепер окрім декількох банківських карток мають ще й електронний гаманець.

За покупками з віртуальними монетами

Після виходу криптовалюти у правове поле завдяки прийнятим законам, українці все частіше мають змогу розраховуватися цією валютою у повсякденному житті. Лише до середини 2021 року Мінфін нарахував понад 80 компаній, які готові проводити подібні операції. Наприклад, серед останніх прикладів можна навести можливість розрахуватися криптовалютою за паливо на автозаправках WOG за допомогою Binance Pay або можливість грати в азартні ігри онлайн та робити ставки, використовуючи популярні моменти.

Звісно ж, це поки не означає, що  ви зможете ходити за хлібом з біткоінами, але принаймні виводить фінансові операції з криптовалютами у правове поле та дає розуміння, що наша країна розуміє важливість та перспективність визнання такого засобу розрахунку. Прийнятий закон “Про віртуальні активи” більше спрямований на те, щоб зробити у цьому напрямку перші кроки та залучити на український ринок криптовалютні біржі та компанії. Також важливим моментом є і те, що за цим законом тепер можна відкривати рахунки у банках та інших фінансових установах.

Тим не менш, як і будь-що нове, практичні навички користування такими методами оплати вимагають часу, досвіду та вдосконалення, поки криптовалюти не набудуть широкого розповсюдження. Цей шлях долається швидше, ніж дехто очікував - вже зараз на одній з найпопулярніших платформ Binance можна пройти верифікацію за допомогою головного додатку країни Дія.

Підводні криптокамені

Робота у напрямку легалізації криптовалюти - це про технології, майбутнє та завтрашній день, але чи все так просто і прозоро? З точки зору правових механізмів ключові кроки вже зроблені, а що до самих криптовалют, то головним їх недоліків є нестабільність курсу, який може змінюватися буквально кожного дня. Один лише Bitcoin влітку 2022 року переживав чергові потрясіння, а разом з ним і решта крупних валют на крипторинку. Нагадаємо, що сьогодні будь-які розрахунки криптовалютою передбачають конвертацію, а вона іноді може дивувати неочікуваними цифрами.

Спробуємо виділити найвразливіші місця нових грошей:

  • Ризик зламу електронних гаманців;
  • Відсутність можливості повернення коштів;
  • Нестабільність курсу та непередбачуваність ринку;
  • Мала площа застосування криптовалют саме як платіжного інструменту. 

Ще одною перепоною на шляху інтеграції такого методу оплати є питання його необхідності - звичні банківські картки та платіжні системи нарешті опанували навіть пенсіонери, так все зрозуміло і прозоро. А от щодо розрахунку криптовалютою, то тут чи не до кожної валюти потрібен індивідуальний підхід та врахування можливих обмежень щодо суми платежу, наприклад.

Словом, чи не залишиться така інновація у вузькому полі користувачів покаже час, але заперечувати впливовість криптовалют на фінансовому ринку вже просто неможливо.

Партнерський матеріал


29.12.2022 785
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7323
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1107
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

617
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5633
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1521
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1384

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

460

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1279

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1103

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1007
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

346
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

399
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1344
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

420
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

690
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5728
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

436
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

302
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

642 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1087
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

943