
Чергове дослідження Merchant Machine, сервісу, який аналізує обробку платежів по всьому світу, повідомляє цікавий факт - на сьогоднішній день використання криптовалюти для фінансових розрахунків виводить нашу країну на друге місце в світі за розповсюдженістю після США. При цьому такому стрімкому зросту сприяли трагічні події 2022 року, які змусили шукати нові способи для інвестицій та підтримки економіки країни, а також велику роль зіграло волонтерство та благодійність. З кожним роком ми мали змогу спостерігати тенденцію, як криптовалюти опановують все більше українців, які тепер окрім декількох банківських карток мають ще й електронний гаманець.
За покупками з віртуальними монетами
Після виходу криптовалюти у правове поле завдяки прийнятим законам, українці все частіше мають змогу розраховуватися цією валютою у повсякденному житті. Лише до середини 2021 року Мінфін нарахував понад 80 компаній, які готові проводити подібні операції. Наприклад, серед останніх прикладів можна навести можливість розрахуватися криптовалютою за паливо на автозаправках WOG за допомогою Binance Pay або можливість грати в азартні ігри онлайн та робити ставки, використовуючи популярні моменти.
Звісно ж, це поки не означає, що ви зможете ходити за хлібом з біткоінами, але принаймні виводить фінансові операції з криптовалютами у правове поле та дає розуміння, що наша країна розуміє важливість та перспективність визнання такого засобу розрахунку. Прийнятий закон “Про віртуальні активи” більше спрямований на те, щоб зробити у цьому напрямку перші кроки та залучити на український ринок криптовалютні біржі та компанії. Також важливим моментом є і те, що за цим законом тепер можна відкривати рахунки у банках та інших фінансових установах.
Тим не менш, як і будь-що нове, практичні навички користування такими методами оплати вимагають часу, досвіду та вдосконалення, поки криптовалюти не набудуть широкого розповсюдження. Цей шлях долається швидше, ніж дехто очікував - вже зараз на одній з найпопулярніших платформ Binance можна пройти верифікацію за допомогою головного додатку країни Дія.
Підводні криптокамені
Робота у напрямку легалізації криптовалюти - це про технології, майбутнє та завтрашній день, але чи все так просто і прозоро? З точки зору правових механізмів ключові кроки вже зроблені, а що до самих криптовалют, то головним їх недоліків є нестабільність курсу, який може змінюватися буквально кожного дня. Один лише Bitcoin влітку 2022 року переживав чергові потрясіння, а разом з ним і решта крупних валют на крипторинку. Нагадаємо, що сьогодні будь-які розрахунки криптовалютою передбачають конвертацію, а вона іноді може дивувати неочікуваними цифрами.
Спробуємо виділити найвразливіші місця нових грошей:
- Ризик зламу електронних гаманців;
- Відсутність можливості повернення коштів;
- Нестабільність курсу та непередбачуваність ринку;
- Мала площа застосування криптовалют саме як платіжного інструменту.
Ще одною перепоною на шляху інтеграції такого методу оплати є питання його необхідності - звичні банківські картки та платіжні системи нарешті опанували навіть пенсіонери, так все зрозуміло і прозоро. А от щодо розрахунку криптовалютою, то тут чи не до кожної валюти потрібен індивідуальний підхід та врахування можливих обмежень щодо суми платежу, наприклад.
Словом, чи не залишиться така інновація у вузькому полі користувачів покаже час, але заперечувати впливовість криптовалют на фінансовому ринку вже просто неможливо.
Партнерський матеріал