Українські політики та бізнесмени продовжують ховатися за кордоном

 

Десять українських політиків та бізнесменів наразі перебувають за кордоном через порушення проти них кримінальних справ.

 

Найбільшого резонансу нещодавно набуло повідомлення про отримання політичного притулку чоловіком екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Олександром у Чехії. У БЮТ пояснили такий крок тиском, що чиниться на екс-прем'єра через її сім'ю. Пізніше стало відомо, що у Олександра Тимошенко давно вже є елітне житло та бізнес в Чехії. 

В Україні порушена кримінальна справа стосовно екс-міністра економіки Богдана Данилишина, якому 13 січня Чехія надала політичний притулок. До цього він перебував у міжнародному розшуку.

Данилишин звинувачується у здійсненні злочину, передбаченого статтею «зловживання владою або службовим становищем» Кримінального кодексу України, пов’язаного з проведенням держзакупівель.

Колишній заступник міністра економіки Михайло Поживанов, якого 31 січня 2011 року Генеральна прокуратура оголосила  в розшук, має дозвіл на проживання в Австрії, де зараз мешкає та працює. Його обвинувачують у розкраданні майже 35 млн гривень державних коштів.

За кордоном - в Ізраїлі перебуває і колишній офіцер Управління державної охорони Микола Мельниченко.

Він був оголошений у розшук 23 вересня, а 14 жовтня - у міжнародний розшук. 20 жовтня він був оголошений обвинуваченим за статтями 358-1 (підробка документів), 328-2 (розголошування держтаємниці) і 365-3 (перевищення влади або службових повноважень) КК України.  

Виїзд Мельниченка за кордон його адвокат пояснив тим, що в Україні є реальна загроза життю екс-майора.

8 грудня по телефону Мельниченко заявив, що має намір прилетіти до Києва, щоб свідчити в суді проти екс-президента Леоніда Кучми. Однак, пізніше він повідомив, що ізраїльські спецслужби не випустили його. 

 

Правоохоронці розшукують і колишнього главу Державного казначейства Тетяну Слюз. Їй інкримінують зловживання службовим становищем під час перебування на посаді голови Держказначейства за часів урядування Юлії Тимошенко.

Також Міністерство внутрішніх справ заявляло, що Інтерпол розшукує колишнього зятя столичного мера В’ячеслава Супруненка.

Стосовно нього та голови Блоку Черновецького в Київраді Дениса Комарницького 11 квітня 2011 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом розбійного нападу.

 

Екс-керівник Головного управління економіки та інвестицій Київдержадміністрації Марина Погибко з 13 квітня 2011 року перебуває у міжнародному розшуку. 22 червня ЗМІ повідомили про затримання її у Великобританії. Однак ця інформація не була підтверджена. 

 

Міліція і прокуратура Київської області оголосила в розшук начальника Держкомзему Києво-Святошинського району 47-річного Вадима Литвина. Його звинувачують в зловживанні службовим становищем і перевищенні повноважень, за що йому може загрожувати до 10 років ув'язнення.

 

21 вересня 2011 року з України з родиною виїхав власник компанії ProstoPrint Денис Олейников. Він заявив, що увечері 19 серпня йому вперше пригрозили розправою над сім'єю, після чого він вирішив найняти охоронне агентство.

Слідче управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ Києва порушило кримінальну справу проти близько 10 посадових осіб поліграфічної компанії ProstoPrint за підозрою в незаконному використанні торговельного знака-емблеми чемпіонату Європи з футболу 2012 року на футболках, чашках, кепках і іншій продукції. Раніше відбулися обшуки у цій компанії. За словами Дениса Олейникова, УБОЗ захопив офіси його фірм нібито через друк футболок з написом "Спасибо жителям Донбасса…".

Олейников звертався до президента Віктора Януковича з відкритим листом, в якому заявив про свою готовність просити політичного притулку за кордоном.

 

Українські правоохоронці шукають також і власника корпорації «Столиця» Валентина Ісака, який оголошений в міжнародний розшук.

Порушення кримінальних справ стосовно нього пов'язане з «великим торговельно-розважальним центром на Оболоні». Йдеться про ТРЦ Dream Town, забудовником якого був «Трест «Київміськбуд - 1». Між інвестором ТРЦ - компанією «Віта Верітас» Александра Меламуда і Гарі Корогодського - і забудовником в 2009 році виник конфлікт. За заявою «Віта Верітас», «Київміськбуд-1» не виконав будівельні роботи, хоча отримав за них кошти. Забудовник в лютому 2009 року отримав рішення постійно діючого третейського суду при корпорації «Сила закону» в Полтаві, згідно з яким компанія є власником частини ТРЦ. Тобто Ісак та ще двоє обвинувачених зробили спробу розкрадання майна за допомогою отримання незаконного рішення третейського суду, пише УТ.


09.01.2012 433 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

774
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

597
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1672
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2986
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2451
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2430

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

580

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

593

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1450

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1521
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

554
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

414
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

790
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

181
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

283
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26920
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

747
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

309
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

307
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

633
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1010 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

833