Українське телебачення втрачає об’єктивність і глядачів – дослідження

Найменша за останні 6 років увага до політичних новин зафіксована в ефірі семи провідних українських телевізійних каналів у лютому нинішнього року. Такі результати моніторингу новин провідних телеканалів оприлюднили Академія української преси та Інститут соціології Національної академії наук України. Крім того, дослідження виявило, що у теленовинах найчастіше згадують Президента та Прем’єр-міністра, а негативні оцінки переважно адресуються представникам колишньої влади.

У новинах усіх провідних каналів протягом останнього року помітно змістилися акценти у бік уваги до висловлювань представників або виконавчої влади, або провладної парламентської більшості, повідомила завідувач відділом масової комунікації Інституту соціології Наталя Костенко.

«Перший канал не дає, взагалі, жодного шансу на виступ представникам опозиції, або неполітичних сил – громадських організацій, – каже вона. – Можна знайти різні пояснення цьому, можливо це така модель яку наслідують новини, можливо це такий ностальгічний акорд із тотальності, перед тим, як перейти до обіцяного суспільного телебачення».

Крім того, уточнила Наталя Костенко, на початку нинішнього року у телеефірі домінують деполітизовані новини: культура, стихійні лиха, нещасні випадки на дорогах, проблеми екології.

Не влада керує, а гроші – регіонал

Серед політиків, згідно з дослідженням рейтинг інтересу новинних програм очолюють Президент Віктор Янукович і прем’єр Микола Азаров, а також міністр оборони Михайло Єжель та міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

Член парламентської комісії з питань свободи слова, депутат від Партії регіонів Володимир Ландік запевнив Радіо Свобода, що саме керівники телеканалів та інших засобів масової інформації є ініціаторами спотворення інформаційної картини.

«Не влада керує, як це було за Кучми. Це вони вже самі. Хто просив чи заставляв? Ні, вони вислужуються, щоб отримати від цього за корупційними схемами гроші. Ми жодного не бачили, щоб казав, що не бажає виконувати команди Банкової, що їм влада закриває рота. Вони, навпаки, біжать один поперед одного, щоб якнайкраще цю владу вилизати», – наголосив Ландік.

Українці будуть шукати правдиву інформацію з інших джерел – опозиціонер

Результати моніторингу свідчать, що найбільш збалансовані новини, з демонстрацією протилежних точок зору виготовляє канал СТБ. «Новий канал» та ICTV також намагаються уникати політичної однобічності, ТРК «Україна» віддає перевагу думкам громадян перед думками офіційних осіб, на «1+1» найбільше повідомлень у конфліктному та негативному контекстах, «Інтер» надає перевагу міжнародній тематиці перед внутрішніми проблемами, а Перший національний позиціонується як канал офіційних новин.

Член парламентського комітету з питань свобода слова, депутат із фракції «БЮТ-«Батьківщина» Андрій Шевченко у розмові з Радіо Свобода зауважив, що в такій ситуації канали втрачають свою комерційну привабливість, оскільки втрачають глядача.

«Будь якому українському глядачеві зараз очевидно, що телебачення із засобу інформації перетворилося на засіб пропаганди і розваг. Я думаю, що наслідок цього буде дуже простий – все більше українців будуть шукати правдиву інформацію з інших джерел, у першу чергу, з інтернету. Окремо, звичайно, непокоїть ситуація навколо державного телеканалу. Замість того, щоб показувати іншим каналам приклад, як давати чесну збалансовану інформацію, цей канал в усіх рейтингах та моніторингах «пасе задніх». Це ганебно!» – наголосив Андрій Шевченко.

Це ще один аргумент, щоб в Україні якнайшвидше з’явилося суспільне мовлення додав депутат.

 

13


06.03.2011 2475 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

157
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

734
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1064 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2576
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1864
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2164

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

218

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

351

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1298

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1288
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1032
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

850
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14699
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

725
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10508
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6215
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

744
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

816
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2982
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

691
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

763
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

667