Україна погодилась на закупівлю вугілля у терористів ДНР і ЛНР

 

 

Державна компанія «Центренерго» купуватиме до 100 тис тонн вугілля на місяць у шахтоуправлінь, що знаходяться на контрольованій терористами території Донбасу.

 

Про це пише Сергій Головньов у «Інсайдері».

 

У Москві 13 січня відбулася зустріч представників російського та українського вуглепрому, на якій була досягнута угода про постачання вугілля на українські теплоелектростанції. На переговорах також були присутні представники невизнаних луганської та донецької республік. Факт переговорів підтвердили відразу кілька джерел у Міненерговугілля і на вугільному ринку, передає Фіртка з посилання на Нашігроші.

 

За результатами зустрічі Україна погодилася закуповувати вугілля в так званих ДНР і ЛНР в обсягах, які здатні поставити місцеві вугледобувні підприємства. Попередньо – до 100 тисяч тонн на місяць.

 

Росія, зі свого боку, відкриває постачання палива через свою територію з Кузбасу. З грудня «Російські залізниці» блокували транспорт з вугіллям для України.

 

Також сторони домовилися про розблокування вузлової залізничної станції Дебальцеве на території Донецької області. Зараз на під’їзних шляхах цієї станції зосереджено близько 500 вагонів з вугіллям.

 

Про те, що Україна закуповуватиме вугілля з територій, підконтрольних бойовикам, ще 31 грудня заявив міністр енергетики Володимир Демчишин.

 

Передбачалося, що вугілля з ДНР-ЛНР буде закуповуватися через два державних підприємства: «Луганськвугілля» в Луганській області та «Донецької вугільної енергетичної компанії» («ДВЕК») у Донецькій області.

 

Представники міністерства ще торік спробували перереєструвати ці компанії в Києві. С «Луганськвугіллям» це вдалося. Новий юрадреса підприємства – провулок Приборний, 2А в столиці. Коли, в грудні минулого року міністром енергетики став Володимир Демчишин, він призначив керівником на це підприємства Вадима Сливу – колишнього директора шахтоуправління «Луганське», що входить в «Луганськвугілля».

 

Контракт державної генерації «Центренерго» з цим підприємством було укладено ще в грудні. Як повідомляє співрозмовник «Insider» в уряді, обсяг поставок антрациту був не великий – всього 25 тисяч тонн.

 

За даними джерела, вартість вугілля – 1100 грн. без ПДВ. Спочатку обговорювалося варіант, при якому 30% суми «Центренерго» переводить підприємству по безналу, а 70% передає готівкою, «щоб була можливість заплатити шахтарям зарплату».

 

«Така схема озвучувалася, але в підсумку всі розрахунки йдуть по безналу», – говорить джерело, близьке до Адміністрації президента.

 

З компанією «ДВЕК» все складніше. Перереєструвати в Києві її не вдалося. У ДНР відмовилися передавати цілісний майновий комплекс на нову юрособу.

 

«Вони побоюються, що таким чином Київ відбере у них шахти», – говорить один з учасників ринку на умовах анонімності.

 

Директором нової компанії повинен був стати Едуард Голенко – колишній керівник шахти «Прогрес», що входить в держпідприємство «Торезантрацит» Донецької області.

 

Однак підприємством продовжує керувати призначений ще при Вікторі Януковичі Олександр Потапенко.

 

Він став керівником «ДВЕК» в кінці 2012 року. У 2011-2012 роках Потапенко очолював «Вугільна компанія «Продаус», засновником якої був Сергій Кузяра.

 

Зараз, за інформацією «Insider», Потапенко займає пост заступника міністра енергетики ДНР.

 

Кузяра – колишній радник глави Міненерговугілля Едуарда Ставицького і один з менеджерів Олександра Януковича. У листопаді минулого року він через свою компанію Neocar поставляв російське вугілля для українських теплоелектростанцій.

 

Кузяра підтвердив інформацію про закупівлю палива в ДНР-ЛНР. За його словами, для укладення контракту достатньо реєстрації на території України будь-якого вуглевидобувного підприємства з Донбасу.

 

«Це не обов’язково буде «ДВЕК». Це може бути «Шахтарськантрацит» або «Торезантрацит», – говорить Кузяра.


16.01.2015 485 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

756
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14130 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6237

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1616
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

632
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13801
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

589
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2