Україна під владою креолів

 

У світі історичним і етнокультурним терміном «креол» позначають колоністів нащадків європейців, які оселялися серед індіанців в іспанських і португальських колоніях Латинської Америки. Головна відмінність креолів від своїх співвітчизників у Португалії чи Іспанії (метрополії) — місце постійного проживання (Сальвадор, Гондурас, Мексика, Венесуела, Бразилія, і т.д.). В Латинській Америці креоли були об’єднані на основі расового походження та відповідного привілейованого статусу у місці проживання. Саме креоли складали стрижень адміністративно-управлінського апарату колонії та були покликані справно надсилати у метрополію «данину», нав’язувати в колонії мову і культуру метрополії, одним словом тримати ситуацію під контролем. В колонії креоли могли мати різний соціальний статус та майновий стан. Але всі: робітник чи службовець, торговець чи власник плантацій вважалися креолами, якщо вони народилися в колоніях і були європейцями (біла раса). Варто зазначити, що креоли, що жили в колоніях поруч із людьми інших рас нерідко змішувалися з ними й тому інколи мали в собі «кольорову» домішку, та все ж у багатьох колоніях креольське населення (чи принаймні, значну його частину) складали чистокровні європеоїди.

Креольська влада всіляко забороняла місцеві мови, символи, знищувалися і грабувалися культурні цінності індіанських народів. Відомо, що розбійники і пірати шляхом грабунку, насильства і шахрайства знищили величні культури інків (нині Перу, Чилі, Болівія і ін.), майя (сучасні Гватемала, Гондурас і центральна Мексика), ацтеків (Мексика), а місцевих мешканців перетворили на рабів і намагалися всіляко упослідити їхній духовний спадок. Корінні мешканці не мали змоги отримати освіту рідною мовою, їм насаджували іспанську, португальську і т.і. Нині ми є свідками того як на основі іспанської, португальської, англійської, французької мов у таких країнах з часом сформувалися місцеві «суржики» даних літературних мов, так звані креольські мови.

Отож, вищу владу в колоніях мали виключно вихідці з метрополії, для яких колонії були лише місцем роботи і які по закінченню служби мали (в теорії) повернутися назад до Європи. Та з часом нащадки європейців (це могли бути білі люди з будь-якої країни Європи), що оселилися в колоніях і стали тут панівною верствою, виходячи з економічних і фінансових мотивів, захотіли незалежності заморських територій від метрополії. Одним словом вони перехотіли ділитися владою і грішми з «центром», зрозумівши, що експлуатувати тубільців і викачувати природні ресурси, приборкувати непокірних зможуть самі. Саме креоли-європейці стали на чолі визвольних війн і революцій у колоніях Латинської Америки.

Утворились нові країни, але для корінного населення все залишилося без змін. Креоли контролювали колись і контролюють нині власність, економіку, фінанси і т.д. нових країн. І саме вони зайняли найвищі посади в новоутворених країнах, саме вони і по нинішній час знаходяться при владі і являються національними елітами країн Латинської Америки.

Аналогічно і в Україні внаслідок колонізаційної політики, нині велику частину населення становлять «іноземці з українськими паспортами», фактично ті ж креоли. По аналогії з іншими колоніями, в Україні владу мали виключно вихідці з метрополії, для яких колонія була лише місцем проживання і роботи. Ні для кого не секрет, що за СРСР керівництво України «тосували» у Москві, як колоду карт … (Лише 4 червня 1953 року Олексій Іларіонович Кириченко став першим етнічним українцем якому в Москві «довірили» зайняти посаду генерального (першого) секретаря ЦК КП(б)У).

На сході і півдні України існують цілі креольські регіони з креольською мовою і культурою, що базується на російській мові, зі своїми традиціями та історичною пам’яттю, символами і міфами. Суміш етнічних українців, етнічних росіян, креолів і представників інших національностей, дала початок українсько-російсько-креольсько-совєтському населенню Донецької, Луганської областей і Криму.

Більшість етнічних українців міст сходу України зрусифікували ще століття тому. І хоча в цих областях є сотні тисяч україномовних вихідців з заходу, центру і півночі України, проте українська в цих регіонах майже не вживається, а культура ледь животіє. Немає умов для проживання, навчання, роботи україномовної людини, ззовні виглядає так нібито там україномовних немає…

Отож, нині Донецька і Луганська область - суцільно зросійщені області, етнічні українці тут у культурно-мовній сфері мають трохи більше прав, ніж курди у Туреччині. А нам Донбас наводять, як приклад двомовності, гармонійного співжиття людей різної національності... Їх досвід поширюють на всю Україну...

І саме креоли і вихідці з Російської Федерації фактично знаходяться нині при владі в Україні. І саме вони намагаються нав’язати решті своє бачення розвитку України. "Державні пріоритети" у них чіткі і прості: власне збагачення і культурно-мовна орієнтація на метрополію. (У владі майже 75% керівників – вихідці з "донбаського земляцтва" http://www.pravda.com.ua/news/2013/09/22/6998459/)

Що нині єднає громадян України? Українська мова і культура нинішній владі не підходять, бо вони для креолів чужі. Вони добиваються щоб в Україні було менше українського, щоб українського не відчувалось, щоб у ньому не було потреби. Дійсно, наша «правляча українська еліта» духовно така далека від України, що її представники з таким же успіхом могли б жити в «русскоязычных» Казахстані, Білорусії чи Росії. Звісно, що і там, вони були б проти мов і культур корінних народів…

Існує енциклопедичне твердження, що нація виникає серед людей на основі спільності мови, території, економічних зв’язків і психічного складу. Нажаль, нині Україна єднає всіх етнічних українців, креолів, етнічних росіян, «совєтських людей» винятково лише як територія проживання. Україна сприймається ними по-різному: для етнічних українців, - це батьківщина, для других, - територія на якій керуєш і збагачуєшся (влада, майно, природні ресурси, гроші і т.д.), для третіх, - регіон колишньої великої країни, для інших - територія тимчасового перебування, для ще інших - територія з помірним кліматом, багатою природою і постійним місцем роботи… При чому у всіх різне бачення свого місця і майбутнього цієї території.

А, як довели вчені, спільнота людей, яка немає нічого спільного крім території, не може бути нацією, навіть політичною…

І хоча деякі керівники нашої держави більше схожі на туристів чи іноземних експертів запрошених для тимчасової роботи, бо навіть не володіють розмовною українською мовою; і хоча деякі «видатні українські бізнесмени», які качають з України гроші, знаходяться в Україні тільки проїздомсаме мігранти і креоли, на даний момент є обличчям держави і уособлення не тільки політичної, а в тому числі і української етнічної нації. Парадоксально, але нині це «правляча еліта, себто найкращі, найрозумніші українці»…

Чи про таку Україну ми мріяли? Чи матиме майбутнє креольська Україна залежить тільки від нас.

 

Сергій Стефанко,

депутат Івано-Франківської міської ради,

фракція ВО Свобода

 


13.12.2013 Сергій Стефанко 4752 3
Коментарі (3)

Антрополог 2013.12.14, 13:57
Дядьку,та шо ви таке кажете.Хрущов та Брежнев тэж були креолами,тобто неукраiнцями?Чи може вони папуаси?Мову обов"язково вивчали в часи совдепii,не тiльки в сiльських школах,але й в мiстах сходу.На вищiх щаблях влади було багато етнiчних украiнцiв,хоч би той Кравчук,який став потiм першим презиком Украiни,але чомусь зкермував не туди кули треба,хоч усi карти були на руках.Мабуть жадоба та безсоромнiсть можновладцiв до цього привели,незалежно вiд етнiчного походження.Не треба шукати кiшку в темнiй кiмнатi,особливо коли ii там нема.
Вася 2013.12.17, 21:30
Будь-що погане,що відбувається в Україні, завжди якимось чином пов"язано з Москвою.
володимир 2013.12.19, 11:50
україна під владою - лемків! не треба нас дурити!
27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

368
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

778
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1122
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1912
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1256
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1839

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

671

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

1076

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

1129

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

963
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

590
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1750
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3399 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1769
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3761
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4618 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5044
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1455
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

1011
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4941
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6832
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7782 12