Україна безкоштовно отримає новітній протитуберкульозний препарат

 

 

Україна безкоштовно отримає новий препарат "Бедаквілін" для лікування найважчих форм туберкульозу, в рамках проекту USAID «Challenge TB», що здійснюється в Україні міжнародною організацією PATH.

 

Дотаційна програма USAID започаткувала програму безоплатних поставок у країни з найвищим рівнем захворюваності на мультирезистентний туберкульоз. За даними ВООЗ, в Україні на мультирезистентну форму хворіє кожна 4-а особа з туберкульозом, інформує  Фіртка з посиланням на Урядовий портал.

 

«Ми вдячні нашим партнерам, міжнародним організаціям, які надали ці ліки. Це дійсно надія для 1,5 тисячі пацієнтів, у яких дуже тяжка форма туберкульозу», – зазначила Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції.

 

Проект здійснює міжнародна організація РАТН, спільно з Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Яновського. «Ми плануємо завезти його в кінці квітня цього року, цей процес майже на фінальній стадії», – розповіла Катерина Гамазіна, голова представництва PATH в Україні.

 

"Бедаквілін" зараз вважають найефективнішим препаратом проти мультирезистентного туберкульозу. Це принципово новий протитуберкульозний препарат, винайдений за останніх 40 років.

 

«Цей новий препарат відновлює надію на одужання пацієнтів із мультирезистентною формою туберкульозу», – зазначив Джордж Кент, заступник Голови дипломатичної місії США в Україні.

 

Станом на 2016 рік його застосовували вже у 70 країнах. За кордоном вартість одного курсу лікування коштує близько 2 тисяч доларів.

 

Першими почнуть лікування 200 пацієнтів на базі клініки Інституту фтизіатрії та пульмонології. Це пацієнти, хворі на важкі форми туберкульозу з розширеною резистентністю до основних протитуберкульозних препаратів. Режим лікування розробили провідні фахівці проекту USAID «Challenge TB», на основі міжнародних рекомендацій ВООЗ.

 

"Бедаквілін" завжди застосовують у комплексі з іншими 5–7 препаратами. «Лікування для дуже важких хворих триватиме понад 20 місяців, але "Бедаквілін" використовують протягом перших шести: він добре накопичується і надовго затримується в організмі, тому терапевтичний ефект триватиме. Ці перші 6 місяців пацієнти лікуватимуться у клініці інституту, потім вони будуть виписуватися у регіони, де проживають», – розповіла Катерина Гамазіна. – Взагалі лікування має бути амбулаторним, якщо є така можливість. Але у нашому випадку ми говоримо про дуже важких хворих і про те, що препарат буде використовуватися у країні вперше. Дуже важливо лікувати хворих у спеціальних умовах, під щоденним наглядом, щоб лікування не переривалося і щоб не розвинулася стійкість збудника туберкульозу і до цього препарату», – пояснила вона.

 

За словами Наталії Нізової, генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ, зараз основні завдання – створити умови для швидкої реєстрації новітніх препаратів та оптимізувати національні протоколи лікування. «Ми вважаємо, що протягом наступної Національної програми із 2017 по 2021 рік у нас є реальна можливість забезпечити таким лікуванням усіх пацієнтів із мультирезистентним туберкульозом», – заявила Наталія Нізова.

 

Василь Мельник, заступник директора Інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського повідомив, що у 2016 році захворюваність на туберкульоз знизилася, проте на тлі загального спаду в 13 областях відбулося зростання. Основні виклики – забезпечити ефективність і безперервність лікування та вчасно виявляти захворювання.

 

Туберкульоз на глобальному рівні входить до першої десятки причин смерті. Протягом минулого року в світі захворіли близько 10 мільйонів, майже 2 мільйони померли. У Європейському регіоні рівень захворюваності знижується щорічно приблизно на 4,3% – це найшвидше зниження серед усіх регіонів. Проте мультирезистентний туберкульоз залишається серйозним викликом – лише 51% пацієнтів виліковуються, розповів доктор Масуд Дара, координатор напрямку інфекційних захворювань і програмний менеджер об’єднаної програми боротьби з туберкульозом, ВІЛ та вірусними гепатитами Європейського регіонального бюро ВООЗ.

 

«Серед пострадянських країн деякі, наприклад, Латвія і Естонія, вже суттєво знизили рівень захворюваності не лише в абсолютних числах, але й у відсотках. Тож старання винагороджуються результатом, але необхідно проробити багато роботи, стабільне фінансування, пацієнторієнтоване лікування і доступ до якісної медичної допомоги», – зазначив Масуд Дара, координатор напрямку інфекційних захворювань і програмний менеджер об’єднаної програми боротьби з туберкульозом, ВІЛ та вірусними гепатитами Європейського регіонального бюро ВООЗ.


27.03.2017 531 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1651
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3108
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1109
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1136
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1170 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3417 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

204

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1078

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

893

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

404
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

292
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2459
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1215
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1279
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

526
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15159
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7461
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

297
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

333
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

368
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

357
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

448