Угорницькій школі-інтернату потрібне джакузі

 

 

«Мені в школу потрібне джакузі», - звернулася до громади міста Івано-Франківська директор Угорницької школи-інтернату Наталія Гаврилюк. В цьому закладі, єдиному на всю область, вчаться діти-аутисти, гіперактивні діти та діти з іншими психоневрологічними розладами. Є потреба створити для них базу реабілітації і розвитку.

 

Проблеми дітей з особливими потребами обговорювали на круглому столі батьки, об’єднані в громадську організацію «Світанок», їхні колеги зі Львова, медики, психологи та активісти ГО «Поступовий гурт франківців». Освітяни міста зустріч проігнорували, інформує Фіртка з посиланням на Курс.

А саме освіта є найбільш гострою проблемою для півсотні проблемних дітей Франківська, повідомила голова батьківської організації «Світанок», мама неповносправної дитини, психолог Анастасія Голинська.

 

«Навчання діток організоване силами батьків. Нас рятують хіба що спеціальні класи, створені в Угорницькій школі-інтернаті. Але дітей, які потребують навчання, є значно більше. Взагалі немає закладів дошкільної освіти. Немає спеціалістів, які би працювали в домашніх умовах з такими дітками. І діти, і родини потерпають від упередженого ставлення», - окреслила комплекс проблем Анастасія Голинська.

 

Про те, як можна вирішити ці проблеми, розповіли львів’яни. Наразі Львів є пілотним містом, яке створило комплексну модель допомоги дітям із загальними розладами розвитку, повідомила голова товариства «Рада батьків» при тамтешній облдержадміністрації, професорка психології Львівського університету Катерина Островська.

 

«Ми створили «Індивідуальний маршрут дитини», в якому прописали покроково життя аутичної дитини від народження до смерті. І на кожному етапі передбачили, що їй потрібно. З цим пішли до влади. Плюс силами батьків заснували благодійний фонд», - розповіла вона.

 

Жінка розказала, що також є матір’ю неповносправного 27-річного сина і свого часу відчула на собі всі ті проблеми, з якими тепер стикаються франківці. За більш як 15 років роботи з такими дітками і дворічного лобіювання на всіх рівнях місцевої влади вирішення проблем з їхньою освітою, львів’яни добилися відкриття дошкільної групи для аутичних дітей і дітей із психоневрологічними розладами та вадами розвитку у Львівському спеціалізованому інтернаті.

 

«Це – перемога батьків і прецедент для України», - повідомила Катерина Островська. Ще однією премогою львів’ян є створення Ради батьків проблемних діток, куди увійшли представники всіх служб та влади. А проблеми з реабілітацією та включенням дітей у повноцінне середовище сусіди вирішують шляхом запровадження експерименту, який зазвичай очолює відомий науковець і «проштовхує» зокрема своїм авторитетом.

 

Експеримент як спосіб допомогти дітям із розладами підтримала директор Угорницької школи інтернату Наталія Гаврилюк. Чотири роки тому у навчальному закладі відкрили перший клас для дітей-аутистів. Тепер тут працює повноцінна початкова школа – шість класів.

 

«Ми побачили, як навчання і заняття змінюють дітей, наскільки краще вони ростуть і розвиваються та пристосовуються до середовища, аніж ті, що залишені вдома», - відзначила директор.

 

За її словами, школа як установа обласного підпорядкування є обмежена не тільки в ресурсах, а й застарілими нормативами. Так, у ній мають право вчитися 70% дітей з області і 30% з Івано-Франківська. В той час, як преважна більшість діток, які потребують спеціалізованого навчання – франківчани. Вже цього року постане питання середньої школи для дітей із розладами - вони закінчують четвертий клас і батьки просять директора Угорницької школи-інтернату продовжити навчання. А також відкрити дитячий садок або підготовчі класи. Все це, за словами активіста «Поступового гурту франківців» Сергія Адамовича можна вирішити, звернувшись до Івано-Франківської обласної ради. За результатами круглого столу складуть і направлять голові облради відповідне звернення.


24.12.2014 459 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

610
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11127 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1867
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1765
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2761
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4621

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

371

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1063

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1472

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1340
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1720
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1534
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1245
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

613
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

692
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1884
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2165 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20384
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

362
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

713 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

746
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1096