Учні сільських шкіл з Прикарпаття презентують власні ініціативи в Черкасах

 

/data/blog/106780/f64a00468b2e3793c54b27e2dbe732c7.jpg

 

20 травня в Черкасах відбудеться відкрита презентація ініціатив молоді «Сільський Голівуд: сценарії позитивних змін». Школярі з сіл Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Черкаської областей розкажуть про проекти, які самостійно втілили в рамках програми «Майстерня сільських ініціатив».

 

Учасники з Івано-Франківщини навчаються у школах сіл Яблунів, Люча, Рожнів, Космач, Уторопи. Вони втілили наступні соціальні ініціативи:

 

Ініціатива «RollerLife» відбулася в селі Рожнів Івано-Франківської області. Кричовська Романа та Кашелюк Ольга провели майстер-клас з катання на роликах для початківців, а також різноманітні спортивні конкурси та змагання. Команда запросила кількох професіоналів з катання на роликах, щоб показати молоді що це – справжнє мистецтво.

 

Ініціатива «Чисте джерело» відбулася в селах Яблунів та Люча Івано-Франківської області і була націлена на окультурення природних джерел і дослідження складу води санепідемстанцією. Люди користуються цими джерелами, але вода в них невідомого складу, і підійти до них часто складно. Мельник Оксана знайшла три природних джерела питної води та одне солене (соровицю). Після аналізу були побудовані дерев’яні обрамлення для джерел для їх екологічного та здорового використання, провели толоку з прибирання від сміття, а також виготовили та встановили інформаційні таблички біля джерел та шляхів до них.

 

В рамках проекту Бойчук Христина провела інформаційну акцію для жителів села Яблунева Івано-Франківської області про те, як поводитися з величезним накопиченням сміття, як його сортувати та чому не варто спалювати сезонне листя. Також разом з учнями Яблунівської загальноосвітньої школи Христина виготовила кілька взірцевих смітників. Смітники знайшли своє місце у приміщеннях школи й на подвір’ї навчального закладу.

 

Палійчук Алла зібрала кошти серед мешканців села Космач на Прикарпатті для виготовлення лавочок на шкільному подвір’ї. А також організувала волонтерську групу для прибирання території школи від сміття, провела толоку із залученням мешканців Космача. Під час толоки висаджували дерева на подвір’ї школи. Учасники толоки змогли взяти участь у майстер-класі з виготовлення екосумок та почастуватись смаколиками домашнього виробництва.

 

Варцаб’юк Соломія та Коновалова Наталія з Космацької школи, що на Івано-Франківщині, організували творчу майстерню «Малюваки» для учнів початкової школи. Мета майстерні –розвивати творчий потенціал маленьких школярів та завдяки мистецтву розвивати в дітей дискусійні здібності. Дівчата провели зі школярами декілька стартових занять на теми: «Моє ідеальне село», «Моя мрія», «Емоції», «Улюблені заняття» тощо, в рамках яких діти малювали, проводили ігри, вчилися спілкуватись та виступати на публіці. «Малюваки» працюватимуть і надалі як мистецький гурток для молодших школярів.

 

Гушул Іванна з командою волонтерів із села Рожнів Івано-Франківської області взяла під опіку групу літніх людей та дітей з обмеженими можливостями, допомагаючи цим жителям села у побуті, а також цікаво проводити вільний час. Волонтери відвідували старожилів, спілкувалися з ними, розповідали останні новини з життя села, прибирали помешкання, купували та готували здорову їжу. Для дітей з особливими потребами проводили творчі заняття та прогулянки в сільському парку.

 

В рамках своєї ініціативи Варцаб’юк Андрій зафільмував моменти сучасності та минулого Косова Івано-Франківської області. За допомогою камери він спробував дослідити історію містечка, його походження та зустріти цікавих особистостей на вулицях міста. Так виник документальний фільм «Містечко з-поміж гір» для широкого кола глядачів.

 

«Історія Утороп» – це спроба завдяки зйомкам та інтерв’ю з жителями міста зафіксувати найважливіші події в історії села Уторопи на Івано-Франківщині, популяризувати давні традиції та ремесла, які практикувались в селі та робити більш відомими талант та творчість письменника Тараса Мельничука. Курищук Марія та Павлюк Ярина провели багато годин за зйомкою та монтажем і створили документальну стрічку. Презентації провели в Уторопській та Яблунівській загальноосвітніх школах.

 

«Шешори. На теренах часу»: Школярі Полагнюк Назарій і Зузяк Роман зняли фільм про шість коротких історій з життя села Шешори Івано-Франківської області. У фільмі ці історії лунають з вуст самих мешканців. Стрічка також показує саму історію виникнення села. Презентація фільму відбулась у будинку культури села Шешори для мешканців та гостей села.

 

У 2015 – 2016 роках «Майстерня сільських ініціатив» реалізовувалася вдруге. Цього разу її учасниками стали 75 школярів з 30 сіл. Школярі створювали спортивні майданчики, відновлювали шкільну теплицю, чистили природні джерела, організовували збір батарейок, знімали фільми про історію села і робили ще багато потрібних ініціатив – разом понад 40 проектів. Про них школярі розкажуть під час презентацій у Черкасах.

 

«Майстерня сільських ініціатив» – це програма неформальної громадянської освіти молоді в Україні. Вона створена для молодих людей з сільської місцевості віком до 18 років, які прагнуть реалізувати себе локально та втілювати ініціативи у своїх громадах, спрямовані на соціальний, культурний та освітній розвиток. Програма розширює мережу нових форм навчання для сільської молоді та сприяє розвитку волонтерства на селі.

 

Учасники програми отримують інструменти та навички, потрібні для реалізації ідей, та навчаються впевненості брати на себе відповідальність за власні вчинки у своєму оточенні.


17.05.2016 513 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

506
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

664
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1969
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3430
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1263
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1261

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1456

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

415

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1061

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1225
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24190
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

441
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

498
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1437
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15301
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

427
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

155
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1167 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

465