У ВР пропонують забирати права або пів зарплати за несплату ЖКГ: чи ефективна ідея

У липні 2020 року нардепи зареєстрували у Верховній раді проєкт закону №3613, який пропонує, зокрема, забороняти водити та забирати пів зарплати за несплату ЖКГ.

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко заявив в ефірі Українського радіо, що питання заборгованості громадян за ЖКГ потрібно вирішувати, однак не такими шляхами, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Так, нардепи Михайло Лаба та Анатолій Костюх зареєстрували проєкт закону про додаткові "методи впливу" на громадян, які заборгували зі сплатою житлово-комунальних послуг. У пояснювальній записці йдеться, що ухвалення документу покращить фінансовий стан підприємств ЖКГ, які недоотримують кошти через борги споживачів і не можуть в повному обсязі надавати компослуги. Автори стверджують, що хочуть захистити права сумлінних споживачів, адже через неплатників вони не можуть отримувати якісні послуги.

Якщо цей законопроєкт ухвалять, то на боржників чекають санкції у вигляді заборони водити автомобіль, а поліція зможе забрати права, зупинивши громадянина прямо на дорозі. Також боржникам автоматично вираховуватимуть до 50% зарплати, що прийшла на банківську картку; заборонять виїжджати за кордон; ходити на полювання та володіти вогнепальною зброєю; якщо сума велика, то можуть забрати житло. Всі ці санкції загрожуватимуть тим громадянам, які мають борг понад три місяці й не оформили його реструктуризацію.

Попенко вважає, що цей законопроєкт не розв'яже питання заборгованості.

"Він ще неготовий, непродуманий. Заборонити людині їздити на машині, якщо у неї є заборгованість за житлово-комунальні послуги, на мою думку, — це маячня. Наприклад, людина втратила роботу і не може заплатити за комунальні послуги, але в неї є автомобіль, тому вона може стати водієм таксі. Що робить держава? Вона вводить законопроєкт, що громадянин не може собі заробити на життя, не має права працювати на своєму авто. Тобто він буде змушений продати транспорт і піти в службу зайнятості, щоб отримувати кошти від держави", — пояснив експерт.

За його словами, реструктуризація — це добре, якщо проведена масова кампанія. При цьому кожен споживач повинен знайти свого постачальника ЖКГ і оформити її. Нині мільйони українців мають заборгованості, а отримати реструктуризацію в часи пандемії та карантину складно.

"Думаю, ми будемо жити в таких умовах ще до літа, а якщо завтра-післязавтра проголосують за цей законопроєкт, то людина не зможе оформити документи", — вважає експерт.

Він додав, що у порівнянні з жовтнем 2019-го і жовтнем 2020-го заборгованість споживачів за житлово-комунальні послуги зросла на 5 мільярдів гривень. З огляду на зростання самих комунальних послуг на 50% збільшуються і борги.


Читайте також:

Скільки платитимуть за газ прикарпатці у січні

В Івано-Франківську хочуть підвищити квартплату

"Розганяється зрада по Facebook": аналітик Руху Чесно на Прикарпатті прокоментував тарифні протести (ВІДЕО)


13.01.2021 1321 1
Коментарі (1)

За 200 км вільний ЄС 2021.01.14, 00:50

Почалось з платних СІЗО і заборони права керування автомобілем, права на захист зброєю та виїзду за кордон за заборгований придуманий депами розмір аліментів. Чому б кожному не вигадати за що ж таке "лихе" можна забрати конституційні права покриваючи провали непрацюючої судової, коли хабарів нема як здерти і обсяг роботи великий? Скількт повстань в Україні, а хто у владу потрапляє то все відкочує і відкочує назад намагаючись показати "місце" бажанням людей кращого життя.

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1121
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2479
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2087
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2136
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6456 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2420 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

292

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1117

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1142

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1358
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

240
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

562
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2027
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26478
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

525
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10428 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7970
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

507
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

371
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

521
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

594
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1544