У Ворохті люди прив'язують вікна дротом - тому що випадають

 

/data/blog/32763/cbe0da75df7be1c147fcf4147b893170.jpg

 

Жителі Ворохти зимують у багатоповерхових будинках без центрального опалення та води, і в столітніх «сараях», передає «Галичина».



Ворохта для більшості українців - добре відома далеко за межами Прикарпаття база відпочинку і курортно-лікувальна зона. Ми і не здогадуємося про те, що частина ворохтінцев зимує в багатоповерхівках, в яких немає ні централізованого опалення, ні водопостачання, і де мало не на кожній кухні - балон з пропаном. І схоже на те, що нікому в державі, окрім самих ворохтінцев та селищної ради, до того діла немає. Як зауважує селищний голова Ворохти Петро Кермощук, всі співчувають і ніхто нічого не робить.



"Як можна сьогодні комфортно почувати себе на цій посаді, просто жити, коли знаєш, що частина наших людей живе на" пороховій бочці?" - Риторично запитує Петро Дмитрович. - Подивимося: забезпечення водою багатоповерхівок у Ворохті немає. Мешканці кожної квартири, як могли, пристосувалися до такого життя - один "кинув" шланг в потік або у власноруч викопану криницю і поставив там помпу, другий щось інше собі придумав і так все качають воду наверх, в будинок. Очисні споруди для цих будинків повністю знищені і не функціонують, так як свого часу були продані в приватні руки.

 

Але найстрашніше те, що п'ятиповерхові будинки - 45 - і 35-квартирні, два триповерхові - 20-квартирних залишилися без системи опалення. У них, у відповідності з проектами, передбачений єдиний спосіб обігріву - централізоване опалення від котельної Ворохтінского лісокомбінату. Але її вже немає. Котельню списали і порізали. Можна було б використовувати для опалення будинків і приготування їжі електрику, але до будинків прокладені силові кабелі, які не можуть по потужності витримати напругу, необхідне для функціонування сучасних електроплит і електричних котлів і люди, які залишилися там жити, самостійно зробили "буржуйки", позапіхівалі їх у вентиляційні канали, попробівалі дахи та стіни, в тому числі і на фасадах, вивели в ті саморобні отвору труби і так курять в квартирах. А їжу готують на балонному газі. І це де? У багатоповерхівках.



Але балони з газом на кожній кухні в ворохтінськіх багатоповерхівках, виявляється, - лише частина того вибухонебезпечного "міксу", що приховує загрозу людського життя.



На прибудинковій території 35-квартирного будинку в землі розміщені дві ємності по 25 кубометрів кожна, які раніше використовували для газифікації 35 -, 45 -, і двох 20-квартирних будинків і в яких за час їх експлуатації накопичилися надлишки газоліну, що є вибухонебезпечним і може призвести до надзвичайної ситуації, зважаючи на те, що територія, де закопано ємності, обгороджена сіткою і є знак "Небезпечна зона", жителі багатоповерхівки частково розібрали паркан і самовільно звели в тій небезпечній зоні господарські будівлі. Їхні діти й онуки грають на тій території, трапляється - і з відкритим вогнем.



Якщо мешканці багатоповерхівок лягають спати з острахом, що, не дай Бог, вночі на їх або ж на сусідській кухні не "рвоне" балон з пропаном, то ще частина ворохтінцев в цей же час бояться, щоб не впали стіни їх квартир.


"Частина ворохтінцев живуть в дерев'яних будинках, побудованих ще в Австрії і Польщі в 1898-му, 1903-му, 1913 роках і" наймолодший "будинок - у 1931 році. І таких будинків, зведених з дерев'яних конструкцій, що належать до житлового фонду комунальної власності, у нас сьогодні 70 відсотків, - пояснює суть другої найбільшої проблеми селища П. Кермощук. - Люди живуть у будинках, стіни яких підперті буками, а вікна прив'язані дротом і прибиті цвяхами, тому що випадають ".



П. Кермощук додає, що, на його переконання, у сільських та селищних громад по всій країні, незважаючи на географічні або інші відзнаки, в даний час одна й та ж проблема - чинний нині Закон України про місцеве самоврядування. Тому і виходить так, що відповідальність рад перед людьми чітко виписано і начебто б і повноваження їм надані досить широкі, а от де брати ресурси, щоб вирішувати суспільні проблеми, нерідко є загадкою.


05.03.2013 1880 1
Коментарі (1)

Все ясно 2013.03.05, 16:03
А які конкретні кроки селищний голова зробив, щоб змінити ситуацію? Коли і де раніше він про це говорив публічно? Скільки зхвернень і пропозицій надіслав виконавчій владі? Дивує, що так легко і просто це все констатується. Чому він про це говорить фіртці, а не профільному відомству?
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1967
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1867
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1861
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5519 48
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2156 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1514

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

749

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

802

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1004

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1007
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1774
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3686
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10261
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26152
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10190 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7718
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

905
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

213
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

267
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

386
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1282
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

887