У Ворохті люди прив'язують вікна дротом - тому що випадають

 

/data/blog/32763/cbe0da75df7be1c147fcf4147b893170.jpg

 

Жителі Ворохти зимують у багатоповерхових будинках без центрального опалення та води, і в столітніх «сараях», передає «Галичина».



Ворохта для більшості українців - добре відома далеко за межами Прикарпаття база відпочинку і курортно-лікувальна зона. Ми і не здогадуємося про те, що частина ворохтінцев зимує в багатоповерхівках, в яких немає ні централізованого опалення, ні водопостачання, і де мало не на кожній кухні - балон з пропаном. І схоже на те, що нікому в державі, окрім самих ворохтінцев та селищної ради, до того діла немає. Як зауважує селищний голова Ворохти Петро Кермощук, всі співчувають і ніхто нічого не робить.



"Як можна сьогодні комфортно почувати себе на цій посаді, просто жити, коли знаєш, що частина наших людей живе на" пороховій бочці?" - Риторично запитує Петро Дмитрович. - Подивимося: забезпечення водою багатоповерхівок у Ворохті немає. Мешканці кожної квартири, як могли, пристосувалися до такого життя - один "кинув" шланг в потік або у власноруч викопану криницю і поставив там помпу, другий щось інше собі придумав і так все качають воду наверх, в будинок. Очисні споруди для цих будинків повністю знищені і не функціонують, так як свого часу були продані в приватні руки.

 

Але найстрашніше те, що п'ятиповерхові будинки - 45 - і 35-квартирні, два триповерхові - 20-квартирних залишилися без системи опалення. У них, у відповідності з проектами, передбачений єдиний спосіб обігріву - централізоване опалення від котельної Ворохтінского лісокомбінату. Але її вже немає. Котельню списали і порізали. Можна було б використовувати для опалення будинків і приготування їжі електрику, але до будинків прокладені силові кабелі, які не можуть по потужності витримати напругу, необхідне для функціонування сучасних електроплит і електричних котлів і люди, які залишилися там жити, самостійно зробили "буржуйки", позапіхівалі їх у вентиляційні канали, попробівалі дахи та стіни, в тому числі і на фасадах, вивели в ті саморобні отвору труби і так курять в квартирах. А їжу готують на балонному газі. І це де? У багатоповерхівках.



Але балони з газом на кожній кухні в ворохтінськіх багатоповерхівках, виявляється, - лише частина того вибухонебезпечного "міксу", що приховує загрозу людського життя.



На прибудинковій території 35-квартирного будинку в землі розміщені дві ємності по 25 кубометрів кожна, які раніше використовували для газифікації 35 -, 45 -, і двох 20-квартирних будинків і в яких за час їх експлуатації накопичилися надлишки газоліну, що є вибухонебезпечним і може призвести до надзвичайної ситуації, зважаючи на те, що територія, де закопано ємності, обгороджена сіткою і є знак "Небезпечна зона", жителі багатоповерхівки частково розібрали паркан і самовільно звели в тій небезпечній зоні господарські будівлі. Їхні діти й онуки грають на тій території, трапляється - і з відкритим вогнем.



Якщо мешканці багатоповерхівок лягають спати з острахом, що, не дай Бог, вночі на їх або ж на сусідській кухні не "рвоне" балон з пропаном, то ще частина ворохтінцев в цей же час бояться, щоб не впали стіни їх квартир.


"Частина ворохтінцев живуть в дерев'яних будинках, побудованих ще в Австрії і Польщі в 1898-му, 1903-му, 1913 роках і" наймолодший "будинок - у 1931 році. І таких будинків, зведених з дерев'яних конструкцій, що належать до житлового фонду комунальної власності, у нас сьогодні 70 відсотків, - пояснює суть другої найбільшої проблеми селища П. Кермощук. - Люди живуть у будинках, стіни яких підперті буками, а вікна прив'язані дротом і прибиті цвяхами, тому що випадають ".



П. Кермощук додає, що, на його переконання, у сільських та селищних громад по всій країні, незважаючи на географічні або інші відзнаки, в даний час одна й та ж проблема - чинний нині Закон України про місцеве самоврядування. Тому і виходить так, що відповідальність рад перед людьми чітко виписано і начебто б і повноваження їм надані досить широкі, а от де брати ресурси, щоб вирішувати суспільні проблеми, нерідко є загадкою.


05.03.2013 1972 1
Коментарі (1)

Все ясно 2013.03.05, 16:03
А які конкретні кроки селищний голова зробив, щоб змінити ситуацію? Коли і де раніше він про це говорив публічно? Скільки зхвернень і пропозицій надіслав виконавчій владі? Дивує, що так легко і просто це все констатується. Чому він про це говорить фіртці, а не профільному відомству?
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

519
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

864 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3025
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33575
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2466
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3682

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

507

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1348

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

849

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1054
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

392
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

304
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

671
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1261
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1052
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1147
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

901
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30300 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1038
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4036
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

588
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

613