У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про скасування позбавлення волі за ухилення від мобілізації

Замість позбавлення волі пропонується штрафувати до 85 тисяч грн чи застосовувати покарання у вигляді обмеження волі до 2 років.

Про це йдеться в картці законопроєкту 11260, пише Фіртка.

У Верховній Раді 16 травня зареєстрували законопроект 11260, яким пропонується внести зміни до статті 336 Кримінального кодексу, що встановлює відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Так, замість позбавлення волі на строк від 3 до 5 років, як це передбачає чинна норма, пропонується встановити кримінальне покарання у вигляді штрафу від 51 000 до 85 000 грн або громадські роботи на строк від 160 до 240 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк від одного до двох років.

Зазначимо, що наразі у КК міститься і стаття 337, яка передбачає окрему кримінальну відповідальність за ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів.

Так, ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником ТЦК, карається штрафом від 5100 до 8 500 грн або виправними роботами на строк до одного року, що теж є кримінальним, а не адміністративним покаранням. 

Автором законопроекту 11260 виступає один народний депутат – Анатолій Бурміч.

Як зазначає він, статтею 336 КК передбачено лише один єдиний та при цьому найбільш суворий вид покарання: позбавлення волі (на строк від 3 до 5 років).

«По-перше, видається очевидним, що однією з причин застосування найсуворішого виду покарання з ізоляцією особи від суспільства є те, що перебування засудженої особи у суспільстві становить небезпеку для суспільства.

Водночас сам по собі встановлений судом факт ухилення особи від призову на військову службу не свідчить про те, що перебування такої особи в суспільстві становить небезпеку для суспільства.

По-друге, застосування інших видів покарань (замість позбавлення волі) дозволить зекономити бюджетні, матеріальні та людські ресурси держави, спрямовуючи вивільнені у такий спосіб ресурси, зокрема, на забезпечення обороноздатності і національної безпеки України. Адже застосування покарання у виді позбавлення волі зобов’язує державу створювати відповідні умови для виконання покарання: мати необхідну кількість установ виконання покарань; мати необхідну кількість вільних місць для розміщення засуджених до позбавлення волі; витрачати ресурси на направлення засуджених до місць відбування покарань і, в разі необхідності, на переміщення під вартою; нести різноманітні витрати на утримання засуджених тощо.

Також після відбування покарання засуджена особа потребуватиме соціалізації, допомоги із працевлаштуванням (можливо, зокрема, також і перекваліфікації) та, цілком ймовірно, лікування – це також може призвести до витрачання додаткових ресурсів держави у зв’язку з засудженням особи до позбавлення волі (а не до іншого виду покарання)» - вказує автор.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


17.05.2024 Тіна Любчик 1306 2
Коментарі (2)

Звичайний 2024.05.17, 13:14

Зрозуміло, прирівнювання всіх хто не в армії - ухилянтів, які по якимось причинам не мають блату від пакування в бус, до тих що вбивають, крадуть, гвалтують - є неправильним. Але переляканій у більшості владі і депутатам все одно. Та і хто їх, депутатів, тепер питає. Можуть щось смішно "вякати" там за "фортифікації переживати" чи ще якийсь вдавати інтерес до проблем і тоивог людей, але не більше. Їм місце вказали - давити кнопки. Як і проголосували за "закон про мобілізацію", де посилили покарання і виштовхнули з громадянства України мільйон-два українців з дітьми. Наче це не тцкашники винуваті, а українці не радісно сприймають на око влк, утримання по декількв днів, забирання телефонів, капців, побиття, витягання з маршрутки з запшиканням газом як недавно в Одесі чи смерті як в Кривому Розі теж недавно і знову.

Депутати мали представляти народ - народний контроль дотримання правил владою різною, в тому числі війською. Та що депутату з того - тільки проблеми і "звізд*ліни". Зате продати право народного нагляду - монетизується в гроші посади блати в тому ж тцк. Тим більше коли уже депутати зрозуміли що вони уже фактично не депутати щойно на горозонті будь-які вибори. Бо навряд їм забудуть усе і непідготовку до війни, і збереження насіння руского міра присутність опзж в раді і незаборону моспатріархату, а основне непомічання як перекрили всю країну блок-постами і пакують чоловіків в стилі "ЛДНР".

Це як в анекдоті про матір з донькою, яких чоловік питав чи для сімї вони згодні переспати з ким небуть за мільйон кожна... Так само тепер й з депутатами - теоретично народні представники, а на ділі ...

Бо пишуть: закон з 18-го забороняє тцк забирати, утримувати людину, наче це дозволялось раніше. Випадків тисячі і ніхто не покараний, лише насмішки "проводимо розслідування". Тому далі пакуватимуть, тільки друга сторона більше штрафів і обмежень отримала - фактично депутати легалізували ловлю людей. Російський підхід до законодавства - очевидні свої порушення не помічає, а всі інші "злочинці-грішники" від народження.

Результат тюрми для дядьків з хворобами, які фізично не тягнуть війну.

А результат витягання з маршрутки з перцевим газом в Одесі хіба дурному не зрозумілий: викликання відрази до укаїнського війська, до української держави, збільшення можливостей росіх для агентурної і диверсіцної мереді. Старші одесити почнуть думати зв повернення памятника Катерини. Молодь надивиться і почне приєднуватись до російських дрг, які на Одещині не лише корегують ракети, а й були випадки смертельних нападіав на військових. Адже не просто так знайти москалям людину ризикнути їм допомагати, а тцкашний прес підштовхує таких, які за Україпу стали порівняно недавно, а тут таке творять в українській формі серед білого дня.

Може не помітили, але "пакування" відбувається лише на території України чи на окуповпній чи нажаль і на неокупованій. Ні на самій Росії ні звісно у ЄС чи США такого немає. Зате і Росія і США заохочують це наче "пакування" і "підвали Донецька" і "підвали ТЦК" то щось "національне племені українців". Як традиції канібалів в Африці чи подібне. Після діяльності тцк зрозуміло що голодомор робився руками українців - москалі стояли в оточені сіл і реготались поки українці водили в кого всю їжу забирати і висолоповши язика приносили її кацапську солдату і партійцю з москвовії. Не хочу вірите що українці такі. Бо з одного боку тцкашники, а з іншого діти у вишиванках і дорослі нормальні добрі щирі люди. Десь лицемірство. І думаю що воно саме у депутатах президентах і тцкашниках. Прийде час і все стане на свої місця.

Імя 2024.05.17, 16:35
Зеленський підписав закон про штраф у 17-25 тис за те що тцк немає нових даних про тебе (які юристи писали цей закон?). Український прикордонник застрелив чоловіка 39р з Дніпра, який втікав у Румунію. Чесно, морально підкосила ця новина. Схоже свобода і Європа закінчилась. Скільки німці вбили своїх німців на берлінській стіні, які втікали з Східної Німеччини у Західну? Україну не візьмуть у ЄС з такими випадками і законодавством. Це очевидно. Може справді 5 років для президента досить, незважаючи на легітимність продовження строку через обставини? Задовбав Зеленський тиснути людей під красиві фрази протилежні діям. Можа пора відпочити? Та хто там наступний? Стефанчук чи ще гірше Порошенко, які за те саме тільки більше вдали їм хочеться? Може тоді краще методом "монте-карло" президента вже призначити який так не тупитиме. Бо якщо прокинувшись Україна зрозуміє що попри красиві слова про ЄС і демократію отримали владу, яка шукає кого-небуть і без різниці як відправити воювати не дати москалям і до них до їх життя і статків і посад добратись, - то буде біда. Спільний ворог - криваві москалі, коли і ждуни щераз в окупацію не хочуть, але вищі на галєрі вирішили "затоплювати трюми"?
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

576
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2700
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1688 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3775
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5570
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1767

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

278

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

274

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

968
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

546
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

565
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

847
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2062
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

610
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

941
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5005
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1085
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

454 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

681
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

467
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

791