У Трускавці відкрився єдиний в Західній Україні дельфінарій (фоторепортаж)

 

 

У курортному місті 31 жовтня офіційно відкрили єдиний на Західній Україні дельфінарій. Центр розваг та релаксації з перших днів свого буття став беззаперечною та унікальною родзинкою оздоровниці, до якої тепер   їхатимуть не тільки за цілющою водою «Нафтусею», але й дельфінотерапією та яскравими шоу із морськими тваринами.

 

Земельну ділянку під будівництво дельфінарію віднайшли на перехресті вулиць Городище-Роксолани-Дрогобицька. Ця земля була повернута у власність громади: приватне підприємство, якому вона була надана у користування, виявилося недобросовісним платником орендної плати. Її виставили на продаж з аукціону - міський бюджет поповнився на 1 млн. 216 тис. грн., а нові власники придбали землю для реалізації свого проекту.

 

Приміщення спроектували так, що містить два басейни: один – розрахований для показових виступів тварин – інший для плавання з дельфінами, пояснює співзасновник мережі дельфінаріїв «Оскар» Тарас Чекурда. Так звана дельфінотерапія – стане своєрідною родзинкою, як дельфінарію так і Трускавця – оскільки в оздоровницю приїжджає на лікування чимало діток хворих та аутизм та ДЦП. Оздоровити їх та зарядити позитивною енергетикою дельфіни уже готові.

 

- Ми живемо з вами у світі, де стреси, кризи та дрібні непорозуміння чатують на нас на кожному кроці. Неоголошена війна з Росією ще більше загострила песимістичні настрої серед людей. Проте я переконаний - розслабитися і хоча б на мить забути про наболіле час від часу таки потрібно. Наш заклад якнайкраще для цього пасує. Шоу із дельфінами та морськими котиками не залишать байдужими ні дорослих, ні дітей. Оскільки ці тварини є дуже комунікабельними, розумними та веселими. А дельфінотерапія вдало доповнить релакс у нашому закладі, - наголошує Тарас Чекурда.

 

Наразі у трускавецькому дельфінарії прописалися 6 дельфінів та 3 морських котики. На перспективу морську родину планують поповнити білими китами. Щодо дельфінів, то три з них народилися у мережі «Оскар», ще троє свого часу працювали у Криму, звідки по договору відбули у Кирилівку. Коли Україна втратила Крим – власники дельфінарію вирішили не везти тварин на окуповану територію, а змінити місце їхньої прописки на Трускавець.

 

Працюють з дельфінами справжні професіонали – 5 тренерів, для яких ці морські тварини не просто підопічні, а друзі.

 

- Робота з дельфінами дуже відповідальна. Вони відчувають твій настрій, реагують на позитив та схвальні слова. Атмосфера любові, якою до цих тварин у дельфінарії просякнуте все і всі – відчувається постійно. Це і допомагає нам знаходити спільну мову, - зазначає головний тренер «Оскару» Віктор Калганов.

За матеріалами сайту Трускавець медіа-інформ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


02.11.2015 1581 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4253 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1423
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1508
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2625
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2344
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2276

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

248

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1483

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2229

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2974
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

540
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

693
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

676
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

518
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15976
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2865
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1144
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26621 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

998
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

859 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

661