В селі Тисові Болехівської міськради стався черговий зсув ґрунту на вул. Марка Черемшини. Причому ця надзвичайна ситуація виникла на тому самому місці, де рік тому, точніше 8 червня, маса землі вже засипала вулицю і загрожувала житловим будинкам.
Як повідомляє "Галичина", нинішній зсув стався саме під час проведення робіт з ліквідації наслідків торішнього лиха. Зокрема, влаштування підпірної стінки.
Коштами на ці роботи розпоряджається обласне управління з меліорації та водного господарства, а безпосереднім їх виконавцем є підприємство «Галнафтогазбуд».
Цього разу донизу ринуло близько тисячі кубометрів землі. Зсув був настільки потужним, що великий тяжкий КрАЗ посунуло майже до одного житлового будинку, при цьому вантажівка рознесла бетонний паркан, а трактор пошкодив саме житло.
На щастя, ніхто не потерпів. Та сім мешканців того будинку довелося переселити у більш безпечне місце. На місці події працювала комісія з працівників Болехівської міської ради та відділу НС, а також було проведено нараду з цього питання. В результаті вироблено рішення з 12 пунктів, серед яких й щодо коригування проектної документації в плані визначення додаткових робіт, що виникли внаслідок попереднього зсуву.
У сільського голови Тисова Івана Яцинина з приводу цієї події бракує слів, аби висловити свої емоції. Вину за черговий зсув він покладає на виконавця робіт. «Ліквідацію наслідків попереднього зсуву вони мали закінчити ще до Нового року, а тягнуть і досі, — каже Іван Васильович. — Я не розумію такого ставлення до роботи. На день-два приїдуть, а потім на місяць зникнуть. Ось і тепер дочекалися дощів, щось там зрушили, і маса землі ринула донизу».
Не зовсім згоден тисівській війт і з деякими пунктами згаданого рішення. Зокрема щодо завдання Болехівському міськвиконкому проведення обстеження пошкодженого будинку для визначення обсягу коштів на його відновлення. Але місто не має грошей, каже Іван Яцинин. Зрештою, він висловив сумнів: а чи варто той будинок взагалі відновлювати? Адже на тому місці жити стало небезпечно.
А в селі вже не вірять, що колись там все ж буде споруджено захисну дамбу. Ситуацію, яка склалася в Тисові у зв’язку з цими зсувами, він охарактеризував як катастрофічну.