У складі депутатської команди "Батьківщини" в коломийській міськраді відбулася заміна

У складі Коломийської міської ради зміни. Свої повноваження з об’єктивних причин склав Ярослав Острук, депутат від ВО «Батьківщина».

 

Як повідомила голова міської виборчої комісії Дана Рєзнік, оскільки пан Острук був обраний депутатом за виборчим списком, а не за мажоритарною системою, то замість нього до міськради прийшов наступний за списком – Роман Бортейчук (на фото).

 

Щоб не породжувати пліток, ми вирішили особисто поспілкуватися з Ярославом Оструком (на фото знизу).

 

«Рішення це не спонтанне, ще у виборчий період була думка не балотуватися, навіть на зборах активу я інформував, що після вирішення питання формування міської ради я складу повноваження. Балотувався я в депутати згідно з рекомендацією вищих органів партійної організації, адже всі голови міських і районних організацій мали очолити партійні списки на місцях. За час роботи міської ради нового скликання я остаточно зрозумів, що мені вже складно виконувати обов’язки депутата в повному обсязі, адже мені вже за 70. До складу нашої політичної сили в міську раду прийшла молода людина. Роман Бортейчук має досвід депутатської роботи, має бажання працювати, і я впевнений, що він буде успішним депутатом Коломийської міської ради. Дякую виборцям за довіру до нашої політичної сили. Ми й надалі будемо робити все, щоб виконати наші передвиборчі зобов’язання», – прокоментував складання депутатських обов’язків голова міської організації ВО «Батьківщина» Ярослав Острук.

Новини Коломиї

Попри припинення депутатської діяльності пан Ярослав залишається виконувати свої обов’язки голови міської організації ВО «Батьківщина». «Те, що я склав депутатський мандат не означає, що я покину політичну діяльність. Я й надалі очолюватиму міську організацію всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» та допомагатиму депутатам порадами. Разом з депутатською фракцією працюватиму, щоб дійсно виконати всі наші обіцянки», – сказав Я. Острук.

 

Роман Бортейчук не нова людина в міській раді. За головування Юрія Овчаренка він обіймав посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, обирався депутатом міської ради четвертого і п’ятого демократичних скликань. З якими думками він приступив до виконання обов’язків, ідеться в цьому короткому інтерв’ю.

 

Шановний пане Романе, чим Ви займалися після закінчення Ваших повноважень на посаді заступника міського голови?

 

– Від 2005 року я займаюсь науковою діяльністю в сфері державного управління, результатом чого стало написання дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління на тему «Механізми реалізації стратегічного управління у діяльності органів державної влади» під керівництвом доктора політичних наук, професора Валерія Ребкала. За час менш інтенсивного громадського й управлінського навантаження зміг упорядкувати роботу, вже пройдено її попередній захист. До кінця року планую її завершити. Хоча результати, отримані під час написання дисертації, вже використовуються у Головному науково-експертному управлінні апарату Верховної Ради України в процесі наукової експертизи проектів законів України, які стосуються питань організації та діяльності органів державного управління, їх функцій і повноважень, форм і методів їх управлінської діяльності, а також Київським міським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій при підготовці програм, семінарів і лекцій для державних службовців та осіб місцевого самоврядування.

 

– Ви ґрунтовно вивчили роботу органів місцевого самоврядування. Що, на Вашу думку, можна змінити в роботі Коломийської міської ради для досягнення ліпших результатів?

 

– Можливо не змінити, а поліпшити. Будь-яка нова команда, що в певний період керує містом, не приходить на щось нове, а отримує готову інфраструктуру з її всіма позитивними і негативними складовими. Все погане потрібно ліквідовувати, а добре примножувати. Коломия має стратегічний план економічного розвитку створений у рамках проекту «Економічний розвиток міст». Багато з поставлених у ньому цілей вже вирішено. Інші потрібно довершити. Вважаю, що дотримуючись його, вносячи корективи згідно з викликами, які диктує час, вже в найближчому майбутньому ми насправді можемо зробити Коломию містом, у якому хочеться жити.


– Ви маєте чималий досвід роботи в органах місцевого самоврядування. Яким проблемам міста нині необхідно приділити найбільшу увагу?

 

– Потрібно завершити процедуру визначення і закріплення меж міста. Тому що прикро, коли господар не те що не знає, що має на своїй території, але й не знає її меж. Необхідно провести інвентаризацію майна, тобто землі й приміщень, а також розділити об`єкти комунальної і державної власності.


– Пане Романе, в Коломийській міській раді Ви представляєте ВО «Батьківщина», яке в контексті всеукраїнської політики є опозиційним до влади. Як оцінюєте роль опозиції в політиці та зокрема в міській раді?

 

– Опозиція – одна з складових конкурентного середовища в політичному житті. Її наявність сприяє ліпшому розвитку громади та суспільства в цілому. Чим сильніша опозиція, тим ефективніше працює влада, намагаючись показати свої переваги. Тим паче що все в нашому житті плинне. Хто був сьогодні владою – завтра стає опозицією і навпаки. Вважаю, що відсутність опозиції може привести до стагнації в економічному і політичному житті міста чи країни. Навіть держава регулює відсутність конкуренції в економіці антимонопольним законодавством. Функція опозиції – це контроль за владою і недопущення зловживань, за що мудрі керівники повинні бути вдячні, адже це буде оберігати їх від спокус, які можуть спричинити відсторонення від влади та навіть кримінального переслідування.

 

– Під час голосування в деяких випадках бачимо, що депутати фракції «Батьківщина» у Коломийській міській раді голосують по-різному. Як на Вашу думку, депутат має дотримуватися позиції фракції чи голосувати за власними переконаннями?

 

– Якщо питання пройшло узгодження на партійному бюро та погоджено фракцією, то депутат не має морального права на іншу позицію під час голосування. Свою незгоду він повинен оприлюднити до голосування, адже він має можливість ознайомитись з порядком денним сесії та з тими чи іншими питаннями напередодні. Якщо питання виникає під час сесії, фракція має можливість взяти перерву і прийняти узгоджене, консолідоване рішення. Якщо твоя думка особлива – виходь з партії, будь самим собою і не перекладай відповідальність за свою позицію на всіх інших членів фракції.

 

– Існує давня легенда, що світ тримається на трьох китах. Які три кити тримають Романа Бортейчука?

 

– Для мене це віра в Бога, любов до України і міцна родина.

 

Оксана Островська, Коломийські Вісти


17.07.2011 2544 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

897
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1487
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3321 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2604
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3477
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3020

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

363

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

826

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

828

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1453
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3272
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20769
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

992
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

522
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

589
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1153
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5848
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

287
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3655 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

702 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1032
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1379 2