У січні 35 прикарпатців стали жертвами інтернет-шахраїв

У 2020-му році в Івано-Франківській області зафіксовано майже 600 кримінальних правопорушень, пов’язаних із шахрайством.

Про це повідомила речниця ГУНП в Івано-Франківській області Христина Максимчак, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

110 зловмисників встановили та понад сотню справ направили до суду. Лише за січень цього року до поліції надійшло 35 звернень від жертв шахраїв. 

"До поліції Івано-Франківщини ледь не щодня надходять заяви від громадян про те, що вони стали жертвами аферистів, - каже Максимчак. - Дуже часто шахрайства відбуваються під час купівлі товарів через інтернет. Основною умовою зловмисників є обов’язкова передоплата за товар. Так сталося і з жителем Калуша, який втратив 50 тисяч гривень, замовивши автівку через інтернет і надіславши за неї передоплату. Знайти таких шахраїв дуже важко, адже вони можуть бути з будь-якої іншої області України та навіть з-за кордону. Проте жертвам зловмисників дуже важливо звертатися до поліції якомога швидше".

Аби не стати жертвою псевдопродавців, поліцейська радить не користуватися сайтами з оголошеннями, а лише перевіреними офіційними платформами, на яких є багато відгуків. Не варто надсилати передоплату, краще оплачувати товар після його отримання. Покупця повинна насторожити занадто низька ціна, відмова продавця відправити товар накладеним платежем.

Побільшало аферистів і у соцмережах.

"25 січня до поліції звернувся мешканець Калуського району із заявою про те, що невідома особа, використовуючи обліковий запис його знайомого в мережі Instagram, заволоділа коштами у сумі 11 тисяч гривень, яка просила позичити нібито на лікування родича, - розповідає речниця Нацполіції. – Зловмисники створюють профілі або ламають чужі акаунти і видурюють кошти ніби на благодійність, лікування. Люди часто в це вірять і, не перевіряючи інформацію, переказують гроші на рахунки шахраям. Перш аніж допомогти комусь, потрібно переконатися, що людина справді потребує цих коштів".

За словами поліцейської, поширеними є телефонні шахрайства за схемою "Ваш родич у біді". Людям переважно похилого віку телефоном повідомляють, що їхній родич потрапив у халепу, і щоб усе залагодити, треба заплатити гроші.

"У жодному випадку не потрібно відразу нести гроші, адже це, швидше за все, аферисти, - зазначає речниця обласної поліції. - Найкраще зателефонувати до родича, про якого йдеться, і запитати, чи у нього все гаразд. Також якщо людині телефонують або надсилають повідомлення нібито з банку про блокування картки, не можна називати ні номера, ні коду CVV, ні дату, до якої дійсна карта. Банківські працівники таких даних не запитують. Це – шахраї. Краще подзвоніть за офіційним номер до банку самі або підійдіть у відділення і все з’ясуйте. Також неможливо виграти автівку за номером телефону, особливо, якщо ви не брали участі у жодних розіграшах. Це все афери, купившись на які, можна втратити гроші".

Аби не стати жертвами шахраїв, потрібно бути максимально уважними під час інтернет-покупок, не надсилати передоплати, не надавати телефоном інформації про свої банківські картки та не поспішати переказувати кошти чи віддавати їх у чужі руки, не переконавшись у правдивості слів тих, хто ці кошти просить.


Читайте також:

«Чорна п’ятниця»: прикарпатців застерігають від Інтернет-шахрайства

Інтернет-аферисти ошукали довірливих прикарпатців на 50 тисяч гривень

Прикарпатка віддала аферисту шість тисяч гривень за порятунок зятя

"Син скоїв аварію": шахраї видурили у прикарпатки майже 10 тисяч гривень

На Франківщині жінка стала жертвою Інтернет-шахраїв


27.01.2021 767
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

726
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1609
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1960 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7293
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15114 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1977

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

143

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

989

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1774
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

166
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

552
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

796
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3050
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

799
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1861
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

892
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35038 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

381
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

532
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

857
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

764