У рентгенкабінеті ЦМКЛ проводять унікальні обстеження

 

 

На сьогоднішній день можна говорити про серйозний прорив в плані надання діагностичної допомоги, який відбувся за останні п’ять років у рентгенкабінеті Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська. Допомогу тут отримують не лише мешканці міста, але й жителі Прикарпаття та інших областей України.

 

У рентгенологічному відділенні не лише з’явилася найновіше, найсучасніше обладнання, тут працює з ретельно підібраний колектив, спеціалісти з високою класифікацією, які пройшли навчання не лише в Києві, Харкові, Рівному, але і в Голландії.

 

Підсилює роботу відділення і професорський склад Івано-Франківського державного медичного університету. Науковці надають консультативні послуги і розробляють методи зменшення радіаційного навантаження на пацієнта під час проведення рентгенівських процедур.

 

У Центральній міській клінічній лікарні пацієнти можуть отримати увесь спектр рентгенівських обстежень. Це і звичайна аналогова рентгенографія, і цифрова рентгенографія з використанням мінімального радіаційного навантаження на пацієнтів. А особливої уваги заслуговує комп’ютерна томографія. В Україні, та й у багатьох клініках Європи звикли до так званої спіральної комп’ютерної томографії. Проте у ЦМКЛ працює динамічний волюметричний 160-зрізовий комп’ютерний томограф .

 

Провідні світові фахівці радіології вважають таке обладнання новою віхою комп’ютерної томографії, адже воно дає можливість отримувати зображення, досі неможливі на спіральних томографах.

 

Динамічний волюметричний томограф сканує тіло об’ємами, а не тонкими шарами. Тривалість обстеження незрівнянно менша, променеве навантаження на пацієнта і отримана ним доза опромінення зменшується до рівня звичайної флюорографії.

 

Це обладнання дає змогу робити справді унікальні обстеження, які поки що не проводить жодна клініка Західної України. Серед них важливим є обстеження серця, яке показує засміченість судин серця кальцієм. Особливість такого досліджень у тому, що воно є, по-перше, не шкідливим, по-друге, не потребує втручання в тіло пацієнта, по-третє, є прогностичними. Томограф визначає, який відсоток можливих серцево-судинних ускладнень у даної особи може бути протягом найближчих п’яти років.

 

«Для США, Голландії, Японії такі обстеження є звичними, але в Україні ми – передові. І можемо говорити про значні успіхи у обстеженні серця, які називають ще „Кальцієвий індекс”.

 

Ще одне важливе обстеження, яке на території Західної Україні проводять лише в ЦМКЛ, це обстеження підшлункової залози. Лікар має можливість проводити 4-D дослідження та бачити в об’ємі тіла динаміку току крові. Таке обстеження, перфузіографія, є рідкісним навіть для провідних клінік Києва. Але його можна зробити у Івано-Франківську», – розповідає завідуючий рентгенологічним відділенням Ігор Соколовський.

 

Лідерство в своїй галузі рентгенвідділення ЦМКЛ тримає також за рахунок низькодозових високоінформативних обстежень опорно-рухового апарату людини. Щороку якісне діагностування ставить на ноги тисячі пацієнтів з патологією хребта.

 

Це відділення постійно розвивається, адже тут професіоналізм медиків поєднується із виключною турботою та увагою до пацієнта. У своїй галузі працівники рентгенкабінету ЦМКЛ є передовими в Україні.

 

До Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська приїжджає чимало пацієнтів з різних областей. Лікарі підрахували – обстеження в цьому відділенні протягом минулого року в цілодобовому режимі проводили кожні 10 хвилин. Це величезний об’єм роботи. Але тут проводять справді унікальну діагностику, рідкісну поки що для медичних закладів держави.


17.06.2014 493 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12273 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1429
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

765
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5912
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1629
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1480

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

549

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1372

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1186

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1089
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

440
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

555
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1479
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

516
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

784
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5825
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12683
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

423
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

404
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

719 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1170