У «Прикарпаттяобленерго» відповіли на типові запитання прикарпатців

За тиждень, відколи були введені графіки аварійних вимкнень, прикарпатці адресували енергетикам понад 1 500 питань. Як правило, вони були однотипні.

Пресслужба «Прикарпаттяобленерго» згрупувала їх та підготувала відповіді, передає Фіртка.


1. Що означає, якщо у жодній черзі немає моєї адреси? 


Якщо ви не знайшли свою адресу  у жодній із черг Графіку, то ймовірніше всього, що за вашою адресою вимкнення електроенергії поки що не заплановано.

Можливо, ваш будинок заживлений від того ж приєднання, що й об’єкти критичної інфраструктури, які вимикатимуть лише у крайньому разі. Проте, слід мати на увазі, що графіки оновлюються, тому їх все ж періодично слід проглядати.


2. Моєї адреси немає в графіках, але вимкнення відбуваються. Чому?


Причин може бути одразу кілька. Оскільки, ситуація не штатна та вкрай динамічна, можливо деякі адреси у Графіках пропущені. Список доповнюватиметься та невдовзі увійде в норму. Але поки вони опрацьовуються та доповнюються, орієнтуйтеся по великих вулицях, до яких ваша вуличка є прилеглою. Якщо вона є у списках черг, ваша вулиця скоріш за все буде у тій самій черзі.

Також це можуть бути звичайні аварійні вимкнення через погодні умови або пошкодження в мережах. Від них не застрахований ніхто.

Або це планові вимкнення. Не зважаючи на введені Графіки, ми все ще повинні опікуватись нашими мережами: проводити ремонтні роботи, розчищати траси ліній електропередачі тощо.

Якщо для цих робіт можна не вимикати споживачів, ми не вимикаємо. Але якщо без планових вимкнень обійтись неможливо – доводиться знеструмлювати. Як правило, про планові роботи повідомляють через смс-повідомлення заздалегідь тим абонентам, номера телефонів яких є у базі. 


3. Моя адреса відразу у двох чергах. Це означає, що світла не буде два рази під ряд?


Одна адреса (чи вулиця) може бути у двох чергах одночасно у тому випадку, коли будинок (чи вулиця) має кілька приєднань. Тобто, фактично в одному багатоквартирному будинку частина квартир може бути заживлена від одного приєднання, а частина – від іншого. 
На жаль, зрозуміти до якої черги ви відноситесь можна лише під час першого вимкнення, зафіксувавши час вимкнення та співставивши із чергами. 


4. Чому вимкнення/увімкнення світла не за графіком? 


Оскільки АТ «Прикарпаттяобленерго» вимикає та вмикає споживачів за прямим розпорядженням диспетчера НЕК «Укренерго», протягом 15 хвилин від часу такого розпорядження, час вимкнення та увімкнення інколи може не співпадати з Графіками. Періоди є орієнтовними, хоч і диспетчер НЕК «Укренерго», і диспетчери АТ «Прикарпаттяобленерго» роблять все можливе, щоб графіки діяли максимально точно.

Проте, в умовах постійних обстрілів енергетичної інфраструктури, при дефіциті потужності в енергосистемі, дотримуватись графіків на усі 100% складно, інколи лік, зоб збалансувати енергосистему, іде на хвилини і рішення приймаються поза графіком. 
У графік також не закладена поправка на той час, поки бригади доїжджають до місць приєднань, щоб їх вимкнути та увімкнути.

Окрім того, під час тривог, оперативно-виїзні бригади й диспетчери перебувають в укритті та не можуть знаходитись поблизу енергообладнання. Тому, там де увімкнути  та вимкнути електроенергію неможливо дистанційно, можливі відхилення від графіків як на увімкнення, так і на вимкнення. 


5. Чому одну вулицю відключають, а іншу ні?


За рекомендацією НЕК «Укренерго» до Графіків можна включити до 100% навантаження, тобто усі вулиці області. Але є обмеження щодо об’єктів, які вимикати не можна. Наприклад, лікарні, водоканали тощо. Якщо один із цих об’єктів живиться від тієї ж лінії, що й ціла вулиця, то цю вулицю теж не вимикатимуть. Лінії, споживачами яких є ці об’єкти, виокремили та не внесли у Графіки. Решта адрес становить 75% навантаження області.


6. Від постійних вимкнень чи може погоріти техніка? Що робити, щоб не погоріли?


Справна та якісна побутова техніка не повинна пошкоджуватись від вимкнень та увімкнень. Але якщо ви все ж переживаєте за неї, вимкніть побутові електроприлади з розеток коли світло зникне і увімкніть в розетку після відновлення електропостачання. Йдучи з дому краще вимкнути з мережі усе обладнання, окрім, можливо, холодильника.


7. Від чого залежить тривалість вимкнень?


Тривалість вимкнень залежить від стану енергосистеми України, від розпорядження диспетчера НЕК «Укренерго», від тривалості тривог, якщо вони є.


8. Де дізнатись про вимкнення?


Щоб вимкнення не застало зненацька, рекомендуємо ще раз знайти до якої групи ви належите на стартовій сторінці сайту обленерго під кнопкою «Графік аварійних вимкнень». 


Нагадаємо, що з 20 жовтня, по всій Україні вводять обмеження постачання електроенергії. Так, з 7:00 години до 23:00 години користування електроенергією мінімізують — це стосуватиметься підприємств і заводів.

У містах також обмежують вуличне освітлення. Водночас «Укренерго» повідомляє, що якщо вимкнення будуть, то вони триватимуть не більше ніж чотири години за добу

Це може статися з 7:00 до 22:00 години. Де саме і в який час будуть відключення — радять дивитись на сайтах операторів розподільчих мереж (обленерго). Причина обмежень — дефіцит потужності в системі

«Не виключаємо, що з настанням холодів ми проситимемо про вашу допомогу частіше.

Намагатимемось інформувати вчасно», — зазначає «Укренерго».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З 17 до 22 години: іванофранківців закликають економити електроенергі

«Якщо буде потреба, то обмежуватимемо», — Марцінків про роботу тролейбусів в Івано-Франківську


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2609
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1635 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3708
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5497
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1722
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2139

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

225

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

234

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

918
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

522
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

801
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2502 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

571
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

907
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4952
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

770
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

698
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

632
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

435
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

762
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

922 2