У підвалі івано-франківської багатоповерхівки вода і болото

 


Чаша терпіння мешканців буд. №198 на Вовчинецькій вул. в Івано-Франківську переповнилась через край.

 

Річ у тім, що в підвальному приміщенні нашої багатоповерхівки панують сирість і вогкість, спричинені неодноразовими затопленнями водою внаслідок неналежного обслуговування працівниками комунальних служб внутрішньобудинкових інженерних мереж. Особливо відчувають «принади» такої ситуації ті, хто мешкає на першому поверсі: на сходовій клітці стоїть пара, стіни вкриваються росою (від того на них утворюються грибок і пліснява, які шкодять здоров’ю людей), зі сходових маршів і площадки на голову мешканцям капає вода, вона конденсується і на щитах електролічильників виникає небезпека ураження струмом. У результаті проникнення вологи будівельні конструкції багатоповерхівки руйнуються.



Чи знають про це у КП «Єдиний розрахунковий центр», яке є балансоутримувачем нашого дев’ятиповерхового будинку і якому ми платимо квартплату? Мали б уже добре знати, бо ми не раз зверталися в це комунальне підприємство — просили відкачати воду, усунути причини й наслідки частого затоплення підвалу, забезпечити мешканцям належні санітарно-гігієнічні й епідеміологічні умови проживання в будинку. Проте ми, телефонуючи на «гарячу лінію» ЄРЦ — 750-600, так і не дочекалися предметного реагування на свої дзвінки. Мабуть, у КП сподіваються, що і без їхнього втручання вода з часом сама по собі просякне в ррунт і підвал сяк-так осушиться.


Кричущу байдужість до наших звернень з боку «ЄРЦ» засвідчив останній випадок 16 січня ц. р. Зранку у підвалі першого під’їзду багатоповерхівки працювали слюсарі-сантехніки (очевидно, з ТОВ «Комфорт-Сервіс іФ» — підрядної організації КП «ЄРЦ», якщо судити з розміщеної в інтернеті на сайті «Домівка» цього комунального підприємства таблиці розподілу послуг за виробниками по округах міста). Усували несправність, через яку по одному зі стояків перед тим десять днів у квартири не надходила гаряча вода, — певно, вони й залишили після себе кран відкритим. Коли ж із котельні подали гарячу воду, то у підвалі стався її витік. Більш як за п’ять годин до закінчення робочого дня в ЄРЦ ми перший раз подзвонили на той же тел. 750-600, за яким приймають заявки на обслуговування житлового фонду, однак на наш виклик працівники підрядної організації комунального підприємства так і не прибули. Аварійна служба «ЄРЦ» прийняла повідомлення від нас близько 18 год., але не приїхала відразу. Тож близько восьмої вечора один із мешканців будинку, взувши гумові чоботи, сам зайшов у підвал і перекрив кран.


Можна уявити собі, скільки гарячої води витекло із труби намарне за ці години. Важко сказати, на кого чи на що ті кубометри води, на підігрів якої в котельні даремно спалили немало газу, «розпише» ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Лічильники гарячої води, яка нині є дорогим задоволенням, уже встановили у своїх квартирах практично всі користувачі послуги з її постачання. Якщо ж і змарновані в цьому випадку кубометри гарячої води підприємство ТКЕ доплюсує до загальної цифри її втрат по місту, то все одно така неквапливість «ЄРЦ» щодо усунення описаної аварійної ситуації у підвалі, щодо ремонтів внутрішньобудинкових мереж гарячого водопостачання в нашій та інших багатоповерхівках зрештою відіб’ється на споживачах, адже втрати гарячої води закладають у тарифі на неї. Судячи з тієї ж таблиці розподілу послуг за виробниками — підрядниками «Єдиного розрахункового центру», «Комфорт-Сервіс іФ» обслуговує в нашій багатоповерхівці внутрішні мережі гарячого водопостачання, а підприємство ТКЕ — мережі теплопостачання. Нам пояснюють, що частина квартплати, яку ми платимо щомісяця, йде на обслуговування тих мереж. Тоді чому до їх стану так безвідповідально ставляться у «ЄРЦ», що є «виконавцем послуг з управління будинками, спорудами або групою будинків, з утримання будинків і прибудинкових територій та з ремонту приміщень будинків, споруд», як було визначено рішенням міської ради від 2 червня 2011 р.? Наведена ситуація мала в наступні дні продовження, яке ще раз засвідчило: в комунальному підприємстві незрідка ігнорують заявки жителів або ж не контролюють їх виконання підрядниками. 17 й 18 січня ми знову телефонували на 750-600 — цього разу з проханням відкачати воду з підвалу. Однак на наше звернення ніхто так і не приїхав. Тож іще на початку лютого підвал був затоплений, аж поки більша частина води сама не зійшла, а болото так і залишилось.


Схоже, що в «ЄРЦ» вирішили й нинішнього року ігнорувати наболілу для мешканців нашої багатоповерхівки проблему сирого й вогкого підвалу. Адже торік аж тричі виникали аварійні ситуації, що призводили до його затоплення й вимагали відкачування води. Щоразу ми телефонували на 750-600 (гадаємо, відповідні записи в журналі збереглися), але в комунальному підприємстві не поспішали передавати наші заявки підрядникам для ліквідації наслідків тих прикрих ситуацій. У жовтні-листопаді три тижні поспіль ми дзвонили на цей номер — результату жодного. Точніше, на другому кінці проводу нам відповідали: «Цю заявку вже виконано» й кидали слухавку. Таку відповідь ми почули і після того, як 16 грудня торік у тамбурі колишнього сміттєпроводу замерз не утеплений на зиму кран холодної води і внаслідок цього підвал знову затопило. Мабуть, працівники «ЄРЦ» чекали, поки вода знову ж таки просякне в грунт і зникнуть або майже зникнуть візуальні докази їхньої бездіяльності.


 Тож 35 мешканців нашої багатоповерхівки склали й надіслали директору КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадимові Войтику акт-претензію, в якій виклали описані вище факти байдужості його підлеглих до забезпечення довготривалої експлуатації будівлі, її конструктивних елементів та інженерних мереж. Лист аналогічного змісту відправили й на адресу міського голови Віктора Анушкевичуса, та вже минуло більше місяця, а ми й досі не отримали відповіді. Люди обурені тим, що мають платити за послугу, котрої їм фактично не надають, — з обслуговування інженерно-технічних мереж будинку. Тож ми просили надати нам конкретну інформацію про суму квартплати, яка надійшла за минулий рік ЄРЦ від мешканців багатоповерхівки, про те, на які конкретно роботи в ній КП використало ці кошти і в яких обсягах. Якщо ж не буде реагування на наш акт-претензію, то ми заявляємо про відмову оплачувати ті послуги, яких фактично не отримуємо.


Особисто одному з авторів цих рядків якось вдалося додзвонитися до самого директора КП «ЄРЦ» Вадима Войтика. Поінформував його про тривожну ситуацію з руйнуванням нашого будинку, антисанітарні умови для мешканців першого поверху через неодноразові затоплення технічного підвалу. Однак замість того, щоби спробувати розібратися, чому не виконують заявки мешканців багатоповерхівки, хто з його підлеглих у цьому винен, пан Вадим відповів лише: «Звертайтесь на 750-600!», тим самим обірвавши нашу розмову. Але ж на цей телефон ми зверталися вже чимало разів. А що толку?


Я. БЕГАР, А. БАХАРЄВА, Г. ГУНДЕР, і. КЕЛЬБАС, Н. САНДАЛОВИЧ та інші.
Мешканці буд. № 198 на Вовчинецькій вул. в м. Івано-Франківську.
Всього 11 підписів.

 

Галичина


13.03.2013 2234 2
Коментарі (2)

Гість 2013.03.13, 14:45
думаю із цим треба йти до мера
гостиха 2013.03.13, 20:12
Такі визначні прізвища у заявників, одразу видно, представники якої нації не байдужі і не гречкосії, як більшість. Учітеся, брати гречкосії і заробітчани, ви ні на що не здатні, тільки служити(: і мовчки казати, що це дощ паде...
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

624
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

921 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3145 3
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33625
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2528
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3719

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

92

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

555

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1408

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

886
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

426
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

337
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

712
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12013
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1301
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1092
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1182
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30338 1
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

180
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1078
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4091
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

631