У підвалі івано-франківської багатоповерхівки вода і болото

 


Чаша терпіння мешканців буд. №198 на Вовчинецькій вул. в Івано-Франківську переповнилась через край.

 

Річ у тім, що в підвальному приміщенні нашої багатоповерхівки панують сирість і вогкість, спричинені неодноразовими затопленнями водою внаслідок неналежного обслуговування працівниками комунальних служб внутрішньобудинкових інженерних мереж. Особливо відчувають «принади» такої ситуації ті, хто мешкає на першому поверсі: на сходовій клітці стоїть пара, стіни вкриваються росою (від того на них утворюються грибок і пліснява, які шкодять здоров’ю людей), зі сходових маршів і площадки на голову мешканцям капає вода, вона конденсується і на щитах електролічильників виникає небезпека ураження струмом. У результаті проникнення вологи будівельні конструкції багатоповерхівки руйнуються.



Чи знають про це у КП «Єдиний розрахунковий центр», яке є балансоутримувачем нашого дев’ятиповерхового будинку і якому ми платимо квартплату? Мали б уже добре знати, бо ми не раз зверталися в це комунальне підприємство — просили відкачати воду, усунути причини й наслідки частого затоплення підвалу, забезпечити мешканцям належні санітарно-гігієнічні й епідеміологічні умови проживання в будинку. Проте ми, телефонуючи на «гарячу лінію» ЄРЦ — 750-600, так і не дочекалися предметного реагування на свої дзвінки. Мабуть, у КП сподіваються, що і без їхнього втручання вода з часом сама по собі просякне в ррунт і підвал сяк-так осушиться.


Кричущу байдужість до наших звернень з боку «ЄРЦ» засвідчив останній випадок 16 січня ц. р. Зранку у підвалі першого під’їзду багатоповерхівки працювали слюсарі-сантехніки (очевидно, з ТОВ «Комфорт-Сервіс іФ» — підрядної організації КП «ЄРЦ», якщо судити з розміщеної в інтернеті на сайті «Домівка» цього комунального підприємства таблиці розподілу послуг за виробниками по округах міста). Усували несправність, через яку по одному зі стояків перед тим десять днів у квартири не надходила гаряча вода, — певно, вони й залишили після себе кран відкритим. Коли ж із котельні подали гарячу воду, то у підвалі стався її витік. Більш як за п’ять годин до закінчення робочого дня в ЄРЦ ми перший раз подзвонили на той же тел. 750-600, за яким приймають заявки на обслуговування житлового фонду, однак на наш виклик працівники підрядної організації комунального підприємства так і не прибули. Аварійна служба «ЄРЦ» прийняла повідомлення від нас близько 18 год., але не приїхала відразу. Тож близько восьмої вечора один із мешканців будинку, взувши гумові чоботи, сам зайшов у підвал і перекрив кран.


Можна уявити собі, скільки гарячої води витекло із труби намарне за ці години. Важко сказати, на кого чи на що ті кубометри води, на підігрів якої в котельні даремно спалили немало газу, «розпише» ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Лічильники гарячої води, яка нині є дорогим задоволенням, уже встановили у своїх квартирах практично всі користувачі послуги з її постачання. Якщо ж і змарновані в цьому випадку кубометри гарячої води підприємство ТКЕ доплюсує до загальної цифри її втрат по місту, то все одно така неквапливість «ЄРЦ» щодо усунення описаної аварійної ситуації у підвалі, щодо ремонтів внутрішньобудинкових мереж гарячого водопостачання в нашій та інших багатоповерхівках зрештою відіб’ється на споживачах, адже втрати гарячої води закладають у тарифі на неї. Судячи з тієї ж таблиці розподілу послуг за виробниками — підрядниками «Єдиного розрахункового центру», «Комфорт-Сервіс іФ» обслуговує в нашій багатоповерхівці внутрішні мережі гарячого водопостачання, а підприємство ТКЕ — мережі теплопостачання. Нам пояснюють, що частина квартплати, яку ми платимо щомісяця, йде на обслуговування тих мереж. Тоді чому до їх стану так безвідповідально ставляться у «ЄРЦ», що є «виконавцем послуг з управління будинками, спорудами або групою будинків, з утримання будинків і прибудинкових територій та з ремонту приміщень будинків, споруд», як було визначено рішенням міської ради від 2 червня 2011 р.? Наведена ситуація мала в наступні дні продовження, яке ще раз засвідчило: в комунальному підприємстві незрідка ігнорують заявки жителів або ж не контролюють їх виконання підрядниками. 17 й 18 січня ми знову телефонували на 750-600 — цього разу з проханням відкачати воду з підвалу. Однак на наше звернення ніхто так і не приїхав. Тож іще на початку лютого підвал був затоплений, аж поки більша частина води сама не зійшла, а болото так і залишилось.


Схоже, що в «ЄРЦ» вирішили й нинішнього року ігнорувати наболілу для мешканців нашої багатоповерхівки проблему сирого й вогкого підвалу. Адже торік аж тричі виникали аварійні ситуації, що призводили до його затоплення й вимагали відкачування води. Щоразу ми телефонували на 750-600 (гадаємо, відповідні записи в журналі збереглися), але в комунальному підприємстві не поспішали передавати наші заявки підрядникам для ліквідації наслідків тих прикрих ситуацій. У жовтні-листопаді три тижні поспіль ми дзвонили на цей номер — результату жодного. Точніше, на другому кінці проводу нам відповідали: «Цю заявку вже виконано» й кидали слухавку. Таку відповідь ми почули і після того, як 16 грудня торік у тамбурі колишнього сміттєпроводу замерз не утеплений на зиму кран холодної води і внаслідок цього підвал знову затопило. Мабуть, працівники «ЄРЦ» чекали, поки вода знову ж таки просякне в грунт і зникнуть або майже зникнуть візуальні докази їхньої бездіяльності.


 Тож 35 мешканців нашої багатоповерхівки склали й надіслали директору КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадимові Войтику акт-претензію, в якій виклали описані вище факти байдужості його підлеглих до забезпечення довготривалої експлуатації будівлі, її конструктивних елементів та інженерних мереж. Лист аналогічного змісту відправили й на адресу міського голови Віктора Анушкевичуса, та вже минуло більше місяця, а ми й досі не отримали відповіді. Люди обурені тим, що мають платити за послугу, котрої їм фактично не надають, — з обслуговування інженерно-технічних мереж будинку. Тож ми просили надати нам конкретну інформацію про суму квартплати, яка надійшла за минулий рік ЄРЦ від мешканців багатоповерхівки, про те, на які конкретно роботи в ній КП використало ці кошти і в яких обсягах. Якщо ж не буде реагування на наш акт-претензію, то ми заявляємо про відмову оплачувати ті послуги, яких фактично не отримуємо.


Особисто одному з авторів цих рядків якось вдалося додзвонитися до самого директора КП «ЄРЦ» Вадима Войтика. Поінформував його про тривожну ситуацію з руйнуванням нашого будинку, антисанітарні умови для мешканців першого поверху через неодноразові затоплення технічного підвалу. Однак замість того, щоби спробувати розібратися, чому не виконують заявки мешканців багатоповерхівки, хто з його підлеглих у цьому винен, пан Вадим відповів лише: «Звертайтесь на 750-600!», тим самим обірвавши нашу розмову. Але ж на цей телефон ми зверталися вже чимало разів. А що толку?


Я. БЕГАР, А. БАХАРЄВА, Г. ГУНДЕР, і. КЕЛЬБАС, Н. САНДАЛОВИЧ та інші.
Мешканці буд. № 198 на Вовчинецькій вул. в м. Івано-Франківську.
Всього 11 підписів.

 

Галичина


13.03.2013 2304 2
Коментарі (2)

Гість 2013.03.13, 14:45
думаю із цим треба йти до мера
гостиха 2013.03.13, 20:12
Такі визначні прізвища у заявників, одразу видно, представники якої нації не байдужі і не гречкосії, як більшість. Учітеся, брати гречкосії і заробітчани, ви ні на що не здатні, тільки служити(: і мовчки казати, що це дощ паде...
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

482
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2393
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2320 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2174 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2921
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2706 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

546

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1227

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1294

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2107
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

721
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

448
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

816
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43623
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3206
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1126
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2122
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35347 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

305
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

434
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

654
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

792